پنج موضوعی که قبل از استخدام فریلنسرها باید داشته باشید

تجارت ها به طور فزاینده ای در حال پذیرش فریلنسرها می باشند که این باعث تحقق بسیاری از منافع استفاده از کارگران قراردادی برای پروژه هایشان می شود. انتظار می رود در پنج سال آینده بیش از 20 میلیون نفر برای فریلنسر شدن کار خود را ترک کنند و تجارت ها هم خودشان را در حال سر و کله زدن با کمبود استعداد ببینند.

متأسفانه هنوز هم نیمی از تجارت ها آماده آوردن فریلنسر به تیم خود نیستند. آن ها فرآیند استخدام را تغییر نمی دهند و کارمندان جدیدی با حقوق و دستمزد مقرر استخدام می کنند.

ریشون بلومبرگ بنیان گذار 10x گفت: دیدن این که در واقع تعداد بسیار کمی از شرکت ها مجهز به کار با فریلنسرها هستند، برای ما بسیار تکان دهنده است. در حالی که بسیاری از شرکت ها باید برای کمک به اطمینان از اجرای هموار پروژه فریلنس تا حد زیادی دست نگه دارند، برخی از شرکت ها هم ممارست های بزرگی در محل دارند. بخشی از مأموریت ما کمک به مدرنیزه کردن مسیر شرکت ها در تعامل با فریلنسرها، مخصوصاً فریلنسرهای استراتژیک مثل آن هایی که ما معرفی می کنیم، می باشد.

تجارت ها باید جهت اصلاح یک بازار فریلنس رانده شده مسیری که برای گروهشان در نظر دارند را تغییر دهند و این پروسه را در جایی که کار می کند قرار دهند. چند نکته وجود دارد که شما باید برای آماده کردن تجارت خود برای فریلنسرها آن ها را انجام دهید.

  1. داشتن استراتژی استخدام نیروی تازه

ممکن است پیدا کردن فریلنسرهای با استعداد پیچیده باشد، ولی اگر شما از همان آغاز در محل خود شبکه داشته باشید، این کار آسان تر می شود. از همکاران خود دعوت کنید که به شما مراجعه کنند و برای ایجاد یک گروه اصلی از فریلنسرهای قابل اعتماد از هیئت شغلی آنلاین استفاده کنند تا شما بتوانید هر زمانی که نیاز به اتمام کار دارید به آن مراجعه کنید. در صورتی که شما نیازمند کارگران متخصص با دستمزد مناسب هستید، کار با متخصصانی که تطبیق فریلنسرها را با تجارت هایی که به مهارت آن ها نیاز دارند، انجام  می دهند را بررسی کنید. قبل از تصمیم گرفتن در مورد استخدام، حداقل برای چند دقیقه از صحبت کردن با تک تک فریلنسرها بگذرید. این می تواند از استخدام فریلنسرهایی که از روش شما پیروی نمی کنند، جلوگیری کند.

  1. از بودجه خود آگاه باشید.

در جایی که شما در تلاش همتراز کردن کارگران فریلنس هستید، پرداخت می تواند نکته اصلی باشد. بسیاری از متخصصان برای هر پروژه نرخ تعیین شده ای دارند، به طوری که نخستین سوال در مورد هر شغل بالقوه ای باید در مورد نرخ پرداخت باشد. در صورتی که شما قیمت را بسیار پایین مطرح کنید، به سختی خواهید توانست استعدادهای با تجربه را جذب کنید، ولی در صورتی که نرخ شما بسیار بالا باشد، مسیر را به سرعت از طریق بودجه می پیمایید. قبل از شروع تحقیق، مبلغی که قادر به پرداخت آن هستید را محاسبه کنید. در صورتی که متوجه شدید قادر به جذب کارگران در آن نرخ نیستید، افزایش نرخ را بررسی کنید.

  1. یک مدیر تعیین کنید.

یک نفر از گروه شما باید کارگران فریلنس را مدیریت کند، یک نفر که بتواند آن هایی که از راه دور کار می کنند را کنترل کند. هماهنگی در محل اعضای گروه و دورکارها، چه حقوق بگیر باشند چه قراردادی، می تواند چالش برانگیز باشد، پس پیدا کردن یک نفر که به طور جدی مسئولیت پذیر باشد بسیار مهم است. مدیر باید حداقل در مورد وظایفی که به فریلنسرها واگذار می شود، آگاهی داشته باشد—چیزی که همیشه ممکن نیست، مخصوصاً اگر یک تجارت نیازمند کار تخصصی مثل توسعه اپلیکیشن یا نرم افزار تحلیل داده باشد.

  1. ایجاد تشریفات اداری.

قبل از شروع تحقیقات فریلنسری خود، باید در جایی که همه الزامات قانونی برای کار با پیمانکاران را درست می کنید، تشریفات اداری داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که همه کارگران از محل کار و همچنین روش هایی که از طریق آن کار باید به شما منتقل شود، مطلع اند.

شما باید برای فایل هر فریلنسر یک فرم W-9 تکمیل شده داشته باشید و همچنین باید دارای یک پروسه حسابداری باشید که هر دلاری که برای گزارش به مقامات مالیاتی پرداخت می کنید را پیگیری کند. اگر شک دارید یک کارشناس حسابداری و کارشناس منابع انسانی باید فرم ها، فرآیند حسابداری و تشریفات اداری شما را بررسی کنند تا مطمئن شوید که هر کاری انجام می دهید درست است.

  1. تکنولوژی را انتخاب کنید.

کارگران برای انجام کار و برقراری ارتباط با گروه مدیریتی شما به ابزارهایی نیاز دارند. شما به احتمال زیاد به نرم افزار همکاری آنلاینی نیاز دارید که بدون توجه به این که اعضای تیم کجا هستند، به آن ها اجازه همکاری با یکدیگر را می دهد. شما هم نیازمند روشی برای ارتباط چهره به چهره با آن کارگران هستید، به خصوص اگر با هم فردی را انتخاب کنید که غیر قابل تصور است.

وقتی که با فریلنسرها و کارمندان حقوق بگیری که در دفتر حضور ندارند کار می کنید، سرویس ویدئو چت برای همراهان جلسات متعدد ضروری است. در پایان، چگونگی پرداختتان به فریلنسرها را در نظر بگیرید و منابع را در جایی قرار دهید که پیمانکاران به راحتی از پرداخت به موقع اطمینان حاصل کنند.

به زودی فریلنسرها بخش ضروری عملیاتی یک تجارت خواهند شد. این مهم است که در حال حاضر شرکت ها آماده سازی روند را شروع می کنند. شما با تحقیق تا حد ممکن در مورد آن چه که تجارت شما برای کار قانونی با فریلنسرها به آن نیاز دارد، می توانید محیط خود را برای روش جدید استخدام آماده کنید.

منبع : Entrepreneur.com


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ