چهار دلیلی که شما باید به جای راه اندازی استارت آپ، یک شرکت تأسیس کنید

آیا استارت آپ بعدی شما باید یک شرکت باشد؟ از لحاظ محاوه ای، هر دو شرایط یکسانی دارند، پس این سوال ممکن است عجیب به نظر برسد.

از نظر اقتصادی، شرکت یک نهاد غیر انتفاعی جدا از راه حل های بازار روز است. این اصطلاح خاص، چه از طریق روش های تولید نوین، الگوهای سازمانی جدید و یا محصولاتی که قبلاً دیده نشده اند، به نوعی از نوآوری که پشت درهای تجارت اتفاق می افتد دلالت می کند.

شرایط برای روشن شدن مطلب، انحصاری نیستند.

برخی از استارت آپ ها شرکت ها هستند، اما قطعاً هر استارت آپی واجد چنین شرایطی نیست. تنها استارت آپ هایی که کارهای ابداعی انجام می دهند که به سادگی نمی توان آن ها را از طریق خرید و فروش انجام داد، شرکت هستند. استارت آپ ابر قدرت تغییر جهت داده Uber که به دنبال تغییر نحوه تاکسی گرفتن مشتریان است، یک شرکت می باشد چرا که بازاری با راه حل جدید ارائه داده است. Uber clone Juno نمی تواند یک شرکت باشد و قطعاً نمی خواهد خدمات به اشتراک گذاری ماشین (ridesharing) بیشتری داشته باشد. آن ها متکی به ربات ها و سایر تجربیات برون سپاری هستند، پس آن ها شرکت نیستند.

شرکت ها در شکل ها، اندازه ها و صنایع مختلفی وجود دارند. تولید انقلابی شرکت اتومبیل هنری فورد، در حالی که استارت آپ پادکست گیملت مدیا تبلیغات بومی را به رادیو می آوررد، هر دو را به عنوان شرکت نشانه گذاری می کند.

حال اگر شما آماده آوردن ایده های ابداعی به دنیا هستید، پس برای خود یک شرکت در نظر بگیرید. در این جا به نحوه قدم گذاشتن در تأسیس شرکت می پردازیم:

  1. برای جوامع ارزش جدید خلق کنید.

روی “خلق کردن” و “جدید” تأکید شده است. تا زمانی که سرو قهوه ارزش محسوب شود، ارزش کافی شاپ های دیگر جدید بودن آن است نه خلق کردن آن؛ این یک ایده قدیمی در یک مکان جدید است.

برای ایجاد یک شرکت، اجتماعی برای خدمت کردن بیابید، مشکل را شناسایی کنید و برای حل آن به روش جدید، تکنیک ها و تکنولوژی های طراحی را به کار ببرید. این مشکلی که شما به آن رسیدگی می کنید می تواند مثل آب سرب دار در Flint, Mich. که دیوید تراور از طریق یک طراحی کارآفرینی شهری آن را حل کرده و به جامعه خود کمک می کند، جدی و هدف دار باشد. یا این که می تواند مثل تجربه خرید یک قهوه تا حد زیادی گسترده و غیر جذاب باشد، همان طور که کافه بلو باتل (بطری آبی) که یک شرکت سهامی سرمایه گذاری گوگل است به آن رسیدگی می کند. The ecommerce startup uses a subscription micro-roasting model with marketing focused on brewing styles before bean varietals.

صرف نظر از ویژگی این مشکل، برای مقابله با آن چرایی این که هیچ کس دیگری آن را انجام نمی دهد را بیابید.

  1. خود را برای سرمایه گذاران متمایز سازید.

وقتی که سرمایه گذاران تصمیم می گیرند که از کدام استارت آپ حمایت کنند، آیا آن ها تصمیم می گیرند مقلدی با 100 رقیب، یا اولین کارآفرین با انگیزه ای که کل بازار را در اختیار دارد را انتخاب کنند ؟

به خصوص سرمایه گذاران با سرمایه گذارای های کمتر ریسک پذیر موجود تمایل دارند تا بدانند که آیا یک ایده تجاری منجر به تشکیل یک شرکت می شود. این بدان معنا نیست که مدل استارت آپ شما کاملاً باید با آن چه قبلاً انجام می داده بی ربط باشد—ایده های بیش از حد دور از مسیر ریسک پذیر هستند—اما بدان معنا نیست که شما باید یک میان بر جدیدی که ایده های قدیمی را دور می زند، پیدا کنید.

شرکت آب و هوایی دقیقاً این کار را می کند و سرمایه گذاران هم اخطار دریافت کرده اند. این شرکت در سال 2013 توسط دیوید فریدبرگ، کارآفرین سان فرانسیسکویی به مونسانتو، شرکت داده های کشاورزی که داد های قدیمی را به پکیج با ارزش و جدیدی وصل کرده که در چهار دور سرمایه گذاری 109 میلیون دلار جذب کرده، فروخته شد. این شرکت از طریق نرم افزار نظارت بر آب و خاک، سخت افزار همراه و بیمه از دست دادن محصول، در دوره تغییرات آب و هوایی به امرار معاش کشاورزان کمک کرده و از آن ها حمایت می کند. شما به عنوان یک شرکت آب و هوایی باید برای اثبات بخش منحصر به فرد استارت آپ خود در زمینه راه حل جذب سرمایه گذاران آماده باشید.

  1. مدل های تجاری جدید را کشف کنید.

مفاهیم اثبات شده تجاری—یک پاک کننده دیگر، برگر فروشی یا خرده فروشی آنلاین لباس—در زندگی روزمره مهم هستند، ولی مدل های تجاریشان نوآورانه نیست و نسبتاً امن است.

جعل یک شرکت مستلزم یک مدل تجاری جدید است. مثال Infibeam که یک توانمند ساز تجارت الکترونیکی است که به سختی می توان آن را هندی تلقی کرد را در نظر بگیرید. این شرکت نرم افزار خود را به تاجرانی که همه چیز، از کتاب گرفته تا لوازم جانبی الکترونیکی و خودرو می فروشند، ارائه می دهد. اما مثل سایت آمازون نیست که فروشندگان خودشان پیشنهادهایشان را به راحتی پست کنند. با استفاده از Infibeam’s Buildabazaar، بیش از 30 هزار تاجر برای عرضه محصولات خود، می توانند فروشگاه های آنلاین کاملی بسازند. شما هم مثل Infibeam هر چیزی یا کسی را که می شناسید به کار گیرید، ولی همه این ها را به روش مختلفی کنار هم قرار دهید.

  1. زیرکی تجارت خود را آزمایش کنید.

حقیقت صادقانه این است که شرکت ها باید در درجه اول متکی به قضاوت کارآفرینان باشند. چرا که شرکت ها موقعیت های جدیدی می سازند که بنیانگذاران تا به حال هیچ نمونه یا داده ای در مورد آن نداشته اند. این در مورد کافی شاپ صدق نمی کند، چون که کافی شاپ معیارهای موجودی دارد که می تواند در مورد این که آیا مکان جدید مناسب است یا نه، ایده خوبی به ما بدهد.

اما چرا یک کارآفرین با تجربه برای یک شرکت مناسب است: یک بنیان گذار با تجربه فقط چشم انداز ندارد بلکه او به طور غریزی حس تجاری مورد نیاز برای تصمیم گیری های مهم را دارد.

مرحوم استیو جابز معروف به جرأت داشتن در اداره اپل بود. او به والتر آیزاکسون زندگی نامه نویس گفت بینش بسیار قدرتمند است، به نظر من بسیار قدرتمندتر از عقل است.

البته بینش کامل نیست. وقتی که جابز با اولین iMac معرفی شد، او می خواست بنا به نیروی غریزه ای خود نامش را به MacMan تغییر دهد. برای بدست آوردن ایده بهتر — البته نه یک ایده کامل–، خواه این ایده بر فراز بازار انبوه برود یا نه، از تکنیک هایی مثل ساخت نمونه اولیه، گروه های متمرکز و تقسیم بندی محض بازار همراه با آزادی محدود استفاده کنید. آیا شما به اندازه کافی به غریزه کارآفرینی خود اعتماد دارید تا در مورد یک تجارت با آن شرط ببندید؟

اطمینان حاصل کنید که استارت آپ بعدی شما یک شرکتی است که لزومی به بودن آن هم نیست و بسیاری از استارت آپ ها بدون دست یافتن به پوشش شرکت، کارهای بزرگی انجام می دهند. اما شرکت ها پیشگامان واقعی اند: آن ها کارهای متفاوت و بهتری انجام می دهند، بازارهای جدید همراه با ایده های سایر رهبران تجاری که هنوز تصور آن را نمی کنید، می سازند. و آیا این گونه نیست که همه ما می خواهیم چنین کارآفرینی باشیم؟

منبع : Entrepreneur.com

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

2 دیدگاه ها

  1. ممنون میشم در مورد Cap Table که یک قسمت اساسی برای شرکت های نوپا هست، توضیح بدید.
    مانند اصطلاحات Fully Diluted، Warrants، common shareholder و اصطلاحات دیگه و اینکه اگر ممکنه یک جدول xls نمونه بزارید تا بهتر متوجه بشیم.

    با احترام

ترک پاسخ