ساختن برزیل، هر لحظه یک استارت آپ

همان طور که ممکن است بدانید، من یک مهاجر برزیلی ساکن هلند هستم. من به دنبال  تجربه زندگی در خارج از کشور و زندگی با کیفیت بهتر، تعادل کار و زندگی، کسب درآمد بهتر و از همه مهم تر برای امنیت، برزیل را ترک کردم. اگر اخبار اخیر برزیل را خوانده باشید، حتماً به مواردی مثل کودتای سیاسی، اختلاس، فساد سیستمی و نگرانی شدید در مورد امنیت و موفقیت (یا عدم موفقیت) بازی های المپیک ریو برخورد کرده اید. متأسفانه این ها برخی از مواردی است که برای اغلب برزیلی ها آشنا است. این ها خبرهای خوشحال کننده ای نیستند، ما می بینیم که اقتصادمان در 8 ماه از 10 ماه گذشته تنزل داشته(شدیدترین کاهش GPD از دهه 1930 تا به حال)، نرخ بیکاری بالاترین رشد خود در شش سال گذشته را داشته و نرخ جرم باز هم رو به افزایش است.

همه این ها حتی اگر ما دور از اقیانوس هم زندگی کنیم، باعث عصابیت و نگرانی مان می شود.

خوشبختانه همه چیز هم تیره و تار و کساد نیست. علی رغم این سناریو پر هرج و مرج، اکوسیستم استارت آپ در برزیل راهی برای رشد پیدا می کند و برای موفقیت و غلبه بر این لحظات، به جوامع خود کمک می کند. در این جا سه شرکت برزیلی و جامعه استارت آپ جهانی وجود دارد که می توان به آن ها افتخار کرد.

Resultados Digitais

این استارت آپ فلورینوپولیسی، شهر برزیلی که به جزیره سیلیکون شهره دارد، بازاریابی اینباند(بازاریابی درونی، مدل بازاریابی که عملکرد فروش متکی به ابتکار پایه مشتری در پیدا کردن و خرید محصول می باشد) را به کشور عرضه می کند. نرم افزار  RD Station برای کمک به مدیریت کارآمد مناطق بازاریابی شرکت و سازماندهی آن، توسعه یافته است. این نرم افزار در حال حاضر، رقیب اصلی نرم افزار تنظیم خودکار بازاریابی، نظیر Hubspot و  Marketo می باشد.

با وجود نرخ بالای بیکاری در کشور، این شرکت در حال حاضر 330 کارمند دارد و به دنبال رساندن این تعداد به 450 تا پایان سال آینده می باشد. آن ها با 4500 مشتری و تکنیک های بازاریابی اینباند، برای شرکت ها یک راه حل مقرون به صرفه و جدید جهت غلبه بر رکود می باشند.

این شرکت در سال 2015، دو سرمایه گذاری بزرگ اخیر خود که یکی از زبانزدترین مقادیر سرمایه گذاری با حدود 5 میلیون دلار (15 میلیون R$) بوده را داشته است.

Easy Carros

این یک اپ اتصالی بین صاحب ماشین و خدمات تمیزکاری ماشین می باشد. شما موقعیت ماشین خود را به اپ می دهید و خدمات و تجهیزات تخصصی و حرفه ای به آن موقعیت می آیند. این امکان برای 30 شهر بزرگی که اپ در آن کار می کند، وجود دارد.

با ورود به سال دوم، این شرکت که در سائوپائولو قرار دارد، در 6 ماه نخستش رشد 320 درصدی داشته و در هر ماه پس از آن نیز رشد 45 درصدی را تجربه کرده است. رشد آن ها توسط خدمات عالی تضمین شده توسط  “EasyCarristas” چگونه نامیدن هزار فرد حرفه ای آموزش دیده ای که شرکت در مرکز خود داشته را تشریح کرد.

آن ها بحران اقتصادی را درک کردند و از آن به نفع خود استفاده می کنند- مشتریان به خرید ماشین های جدید پایان دادند، ماشین های خود را به مدت طولانی تری نگه داشتند و متوسط سن ناوگان را بالا بردند و مجبور به سرمایه گذاری برای حفاظت بیشتر از آن ها شدند. آن ها همچنین برای میلیون ها خود اشتغالی و حرفه ای های تجارت های کوچک متأثر از بحران اقتصادی، موقعیت ایجاد می کنند.

اگرچه این اپ تنها دو سال دارد، برنده جایزه بهترین استارت آپ برزیلی سال 2015 SeedStars World شد و باز هم به راه خود ادامه می دهد تا منتخب بهترین استارت آپ دنیا شود.

Nubank

Nubank، شرکت پیشرو امور مالی دیجیتال در برزیل می باشد.

راه حل آن ها تا حدی جادویی است- در زمانی که بانک ها بالاترین نرخ بهره و مالیات را تحمیل می کنند و باعث می شوند که فرایندهای بانکی بروکراتیک تر هم شوند، این اپ کاملاً مخالف آن عمل می کند. شما ثبت نام می کنید- فرم آنلاین را پر می کنید و آن ها سوابق اعتباری شما را بررسی کرده و شما را در لیست انتظار قرار می دهند. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود، یک مسترکارت متصل به هر برنامه کاربر پسند را دریافت می کنید- این مسئله بدون هیچ گونه هزینه اضافه و بدون کاغذبازی دراز مدت می باشد.

شما با این برنامه می توانید به صورت کاملاً ساده و روشن هزینه ها و پس انداز خود در همان لحظه را دنبال کنید (کاری که هیچ کدام از بانک های برزیل انجام نمی دهند)- این اپ میزان مبلغی که خرج کردید و این که برای قبض های بعدی چه میزان موجودی دارید را به شما نشان می دهد، حتی بر اساس عادات هزینه ای شما میزان باقی مانده پولتان در مدت زمان معین را نیز به شما می گوید. شما می توانید برای محاسبه میزان مبلغ خرج شده جهت یک مورد خاص، به هزینه ها و هشتگ های خود، یادداشت نیز اضافه کنید (مثل #houserenovation).

این راه حل بسیار محبوب است، چرا که عکس همه ناکارآمدی های ارائه دهندگان قدیمی خدمات مالی عمل می کند و این که به دلیل در دسترس بودن از طریق اپ سازگار با محیط زیست است و با نرخ بهره 7.7 درصد (در برابر 12 درصد اغلب بانک ها) ارزان تر هم می باشد.

این شرکت در بودجه صاحبان سهام و تأمین مالی از طریق وام توانست بیش از 150 میلیون دلار بدست آورد و این ایده که می گوید سرمایه گذاری در امور مالی در برزیل خطرناک و ریسکی است را شکست دهد.

برزیلی ها تقریباً قدرت غلبه بر هر چیزی را دارند. ما در پوچ ترین لحظات متحد هستیم و شوخی می کنیم. همچنین ما به شدت خلاق و مدبر هستیم. این شرکت ها بهترین وجه برزیل را نشان می دهند و قطعاً باعث افتخار ما هستند.

ما هنوز هم راه طولانی و جاده پر دست اندازی را پیش رو داریم، اما با کمی دانش بازاری، تمایل به تغییر و توسعه دهندگان در دسترس، این را 7×1 بهبود می دهیم.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ