در 5 سال آینده موسیقی چگونه خواهد شد، 7 استارت آپ به معرفی محصولات خود در کن پرداختند

هفته گذشته پنجاهمین رویداد مشهور جهانی میدم (Midem) در کن فرانسه برگزار شد. این پنجاهمین سالی است که مدیران موسیقی، صاحبان امتیاز، هنرمندان در حال ضبط کار، تهیه کننده ها و بازیکنان عرصه تجارت موسیقی برای تبادل فکر، کارت های تجاری و جشن موسیقی دور هم جمع می شوند.

از من هم درخواست شد تا به عنوان داور به  Midemlab بپیوندم، جایی که استارت آپ های این صنعت برای ایده های جدید موسیقی با هم به رقابت می پردازند.

من تا به حال کن نبوده ام و نمی دانستم که دقیقاً چه چیزی در انتظار من است. همچنین من اطلاعات زیادی در زمینه صنعت موسیقی ندارم، اما خیلی هیجان زده بودم تا استارت آپ هایی که به دنبال متحول کردن صنعت موسیقی هستند را ببینم.

Midemlab رویدادی است که از میان کارآزمودگانی که به دنبال تأثیرگذاری بزرگی در دنیای موسیقی و فراتر از آن بودند، توسط Soundcloud، Songkick و Kickstarter ایجاد شده است.

نشستن کنار افراد تأثیرگذاری مثل اعضای StartupBootCamp، Seedcamp، Deutsche Telekom و French Web، افتخار بزرگی برای من بود.

ما به طور کلی هر استارت آپ متعهد را بر اساس دوام تجاری کسب و کار، میزان مشکلات مختل کننده و ارزش وارد کردن آن به صنعت موسیقی، مورد قضاوت قرار دادیم. با این که ما در مورد یک برنده خاص تصمیم می گیریم، اما شما هم می توانید برای خودتان داوری کنید.

گیتار هوشمند Sensus توسط  Mind Music Labs

Sensus به عنوان اولین گیتار هوشمند واقعی، توسط سازندگانش اعلام ورود کرد. این گیتار مثل یک سیستم صوتی 360 درجه عمل می کند و برخی اثرات جدید دیوانه وار و نوسانات را به خوبی انتقال عملکردهای درست اینترنت اشیا برجسته می سازد.

Ad-Lib

لاکوزا همراه با  Ad Lib و اینتل ادیسون پدال های گیتار را برای عرصه اینترنت اشیا به ارمغان آوردند. مدیر عامل شرکت، Darío Márquez Ladrón de Guevara، اصرار دارد بگوید که آن ها به دنبال ایجاد یک راه حل مجهز به اینترنت ارزان نیستند، بلکه به دنبال خلق تجربه جدیدی هستند که بدون هیچ زحمت و دردسر معمول، به گیتاریست ها کمک می کند تا بهتر عمل کنند. این برای حرفه ای ها است.

Geobeat

موسیقی تطبیقی چیزی است که امکان دارد علاقه مندان به بازی با آن آشنا باشند، این استارت آپ روسی این سوال را می پرسد که اگر ما می توانستیم این را به دنیای بیرون عرضه کنیم، چه می شد؟ و تکنولوژی خلق می کردیم که می توانست روش گوش دادن به موسیقی در زمان راه رفتن و دویدن را برای ما تغییر دهد و جهان پیرامون ما را کشف کند. با اضافه کردن یک لایه از صدا به نواحی مورد علاقه خود هنوز مواردی برای کشف کردن هست.

Klang Technologies

Klang:fabric به موزیسین ها این امکان را می دهد تا تجربه صدای سه بعدی در گوش را ایجاد کنند.

Klang:technologies گام مهمی در ساخت یک سری راه حل های صوتی و خلق تصاویر سه بعدی کامل برداشته است. توضیح دادن آن سخت است، به همین خاطر در ویدیوی بالا تفاوت های آن برای شما ذکر شده و می توانید آن را ببینید.

Moodelizer

من به عنوان کسی که خیلی با فیلم سر و کار دارد، در مورد ارائه Moodelizer خیلی هیجان زده ام. یکی از مسائل بسیار پیچیده و وقت گیر در زمینه تولید فیلم، تدوین موزیک می باشد. تطبیق فعالیت ها و صداها می تواند درد بزرگی باشد و Moodelizer راه حل بسیار ظریفی پیشنهاد می کند. با این حال من فکر می کنم محصول مورد علاقه من در Midemlab پتانسیل بزرگی دارد.

Qleek

تصمیم دارد بخش فیزیکی تجربه ما از موسیقی را به ارمغان بیاورد. ما قبلاً آلبوم های زیبا را که انبوهی از سی دی و کاست بود، با هدف ذخیره سازی موزیک بیشتر در فضای کمتر جمع آوری می کردیم. ما با Qleek، می توانیم موسیقی را به اشتراک بگذاریم و یا حتی موسیقی را که بارها گوش می دهیم را هدیه بدهیم.

Tempow

Tempow محصول ساخته شده توسط تعدادی از مهندسان چیره دست می باشد که در واقع نمایشگاه تکنولوژی مؤثری است که این قابلیت را دارد تا به مردم اجازه دهد از طریق ساب ووفر هوشمند خود به چندین بلندگو وصل شوند. با وجود همین افراد با استعداد، حتی ممکن است شما در آینده نزدیک به جشن ” بلندگوی خود را بیاورید” دعوت شوید.

اگرچه بسیاری از این شرکت ها هنوز هم در مراحل اولیه هستند، محصولاتی که می سازند هم این پتانسیل را دارند که تأثیر بزرگی روی صنعت موسیقی و حتی فراتر از آن بگذارند.

خوب، کدام استارت آپ، مورد علاقه شما بود؟ حالا نظر دهید که کدام استارت آپ برنده خواهد شد.

 

مترجم : مهدی شمس

منبع : TNW

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 نظر

  1. ممنون بابت گذاشتن این مطلب.
    فکرمیکنم بهتر باشه واضح تر و با توضیحات بیشتر، این مطالب رو ارائه کنید تا بهتر بشه فهمیدکه دقیقا هر استارت آپ چه کاری انجام میده. بعضی قسمت ها نامفهوم بودن.
    موفق باشید.

ترک پاسخ