اولین مرکز شتاب‌دهی استارت‌آپ‌های بین‌المللی افتتاح شد

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کره جنوبی در تازه‌ترین اقدام خود در راستای پشتیبانی از ایده‌های نوپا، اولین مرکز شتاب‌دهی برای استارت‌آپ‌های جهانی را تاسیس کرد. این مرکز شتاب‌دهی که K-Startup نام دارد، با هدف تقویت اکوسیستم کارآفرینی و شتاب‌دهی به رشد استارت‌آپ‌های نوپا، فعالیت خود را با حمایت مستقیم وزارت علوم (MSIP) این کشور از 25 خرداد ماه آغاز خواهد کرد. همچنین در این پروژه چند شرکت خصوصی همچون SparkLabs، DEV Korea و ActnerLab نیز همکاری کرده‌‌اند.

 

براساس اظهارنظر سخنگوی وزارت MSIP کره جنوبی، چانگ یانگ او، برای اولین بار دولت کره در سال 2013 متعهد شد که برای حمایت یک کسب و کار محلی مبلغ 2 میلیارد دلار اختصاص دهد. پس از موفقیت آن پروژه این وزارتخانه تصمیم گرفت بزرگ‌ترین مرکز شتاب‌دهی برای استارت‌آپ‌های جهانی را تحت عنوان K-Startup ایجاد کند. به گزارش فارنت، در مدت زمان سه ماه پس از راه‌اندازی K-Startup، پیش‌بینی می‌شود که حدود 40 استارت‌آپ نوپا مورد حمایت این نهاد قرار گیرند که توسط شرکت‌های ناظری همچون سامسونگ، ال‌جی، Kakao و Naver انتخاب خواهند شد. عمده مخاطبان این مرکز، متخصصان و صاحبان ایده و کارآفرینان هستند که قصد ایجاد یک استارت‌آپ یا آموختن روش شرکت‌سازی را دارند. در سه ماه اول آغاز به کار این مرکز به هر استارت‌آپ مبلغ 33هزار دلار اختصاص خواهد یافت و پس ارزیابی نهایی به ترتیب به 4 کسب و کار برتر بار دیگر مبالغ 6هزار تا 1هزار دلار دیگر کمک خواهد شد.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353