معرفی 3 استارت آپ روز مادر در رقابت با استارت آپ  1-800-Flowers

برخلاف باور عمومی، روز مادر شلوغ ترین روز برای گل فروشی هاست.

در روز مادر سال گذشته (2015)، خرید گل به اندازه یک چهارم از کل خرید گل در تعطیلات این سال بوده است. طبق بررسی فدراسیون ملی خرده فروشی، در سال 2016 ارزش کل خرید گل توسط 66 درصد از افرادی که در روز مادر برای مادر خود گل می خرند، می تواند 2.4 میلیارد دلار باشد. در مقایسه با این رقم، NRA گزارش می دهد که حدود 36 درصد از آمریکایی ها برای روز ولنتاین گل خریدند که بابت آن 1.9 میلیارد دلار پرداخته اند. این حوزه رقابتی در ایران کاملا بکر بوده و می تواند موضوعی تازه برای تاسیس یک استارت آپ موفق با الگوبرداری از استارت آپهای خارجی باشد .

یکی از بزرگ ترین بازیکنان این عرصه  1-800-FLOWERS.COM می باشد که طبق گفته نماینده این شرکت، در حال برنامه ریزی برای فروش بیش از 11 میلیون شاخه گل در روز مادر امسال می باشد. طبق پیش بینی و انتظار شرکت، گل رز به تعداد حداقل 5 میلیون شاخه در روز مادر به فروش می رسد که بیشترین فروش را دارد. سایر انواع گلی که آن ها هم فروش بالایی دارند شامل: لاله، سوسن، ژرورا و آلسترومریا می باشد.

اما شرکت های بزرگی مثل 1-800-Flowers تنها شرکت های حاضر در این عرصه نیستند، همان طور که این استارت آپ های زیر هم تلاش می کنند تا جای خود را در این بازار محکم کنند:

  1. UrbanStems

UrbanStems، خود را برای حجم کاری 5 برابر یک هفته عادی در روز مادر امسال آماده می کند. آجای کوری یکی از بنیان گذاران UrbanStems می گوید که سرویس تحویل آنلاین شرکت یکی از انواع منحصر به فرد این نوع خدمات است.

نحوه برنامه ریزی این شرکت برای رقابت: UrbanStems می گوید، مشتریان قادر خواهند بود تا برای روز مادر و هر روز دیگری، در همان روز و حتی همان ساعت، گل سفارش دهند. همچنین این شرکت ادعا می کند که قیمت آن ها ارزان تر است و ارسال رایگان هم دارند.

کوری می گوید: ما با وجود مشکلات قادر به ادامه دادن هستیم، کاری که هرکسی نمی تواند انجام دهد، چرا که ما یک زنجیره تأمین یکپارچه داریم که باعث کاهش قیمت ها و افزایش فرصت در خرید شما می شود.

  1. Bouqs

بوتیک آنلاین Bouqs، به دنبال این است که امسال حدود 250000 ارسال در روز مادر داشته باشد. Bouqs می گوید برنامه اش برای هماهنگی در این فصل شلوغ و پر تب و تاب این است که همه در تعطیلات آخر هفته دست به دست هم دهند تا مشتریان اطمینان حاصل کنند که مادرشان در روز مادر گل خود را دریافت می کند.

 

نحوه برنامه ریزی این شرکت برای رقابت: انجمن تمایز Bouqs می گوید که برنامه شان این است که گل ها را مستقیماً از مزرعه به فروش برسانند. گل ها تا زمانی که سفارش داده نشوند چیده نخواهند شد، طوری که وقتی ارسال شدند حداکثر چهار روزه هستند (می گوید استاندارد صنعتی آن 20 روزه است). Bouqs ادعا می کند که گل هایش تا سه هفته باقی می مانند.

  1. BloomNation

طبق گفته نماینده این شرکت، BloomNation اوایل امسال روز مادر باعث شد تا احساس فشار کنیم. اغلب گل فروشی های محلی مرتبط با این شرکت در هفته منهی به تعطیلات، 8 تا 13 درصد از کل فروش سال خود را خواهند داشت.

نحوه برنامه ریزی این شرکت برای رقابت: شرکت می گوید مثل ساختار تجاری سایر سرویس های ارسال آنلاین، این شرکت هم با همکاری با گل فروشی های محلی و فرصت دادن به آن ها برای خلق طراحی های اصیل برای هر سفارش و تزئین آن، خود را متمایز می کند. همچنین تجربه محلی را حفظ می کند و گل ها را به صورت دستی به مشتریان (یا مادر آن ها) تحویل می دهد تا از رضایت آن ها در مورد تزئین گل اطمینان حاصل کند.

 

منبع : TNW

مترجم : محمد جعفرزاده


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353