کوتاه کننده لینک fi9.ir

مستر فایل | قالب و پلاگین وردپرس

کارت ویزیت لایه باز


۵ استارت آپ آلمانی که در سال ۲۰۱۶ با سرعت زیاد در حال رشد هستند

  • با مهدی شمس
  • پنج شنبه , ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

آلمان مهد استارت آپ های جوانی است که با سرعت فوق العاده زیادی در حال رشد می باشند، در این جا ۵ شرکت برای اثبات این مسئله وجود دارد

آلمان و در واقع برلین، نبض عرصه تکنولوژی است که با سرعتی که تابحال در هیچ کشور اروپایی سابقه نداشته در حال ایجاد استارت آپ های موفق می باشد. رقابت برای TECH5 شدیدتر از همیشه بود و همه ۵ برنده درآمد خود در دو سال گذاشته را حداقل به ۳۰۰۰ درصد رساندند.

رتبه های شرکت های جوان و رو به رشد TECH5، بر اساس رشد نسبی درآمد آن ها در دو سال گذشته می باشد. TNW همراه با Adyen رقابت در شش کشور را راه اندازی کرده اند . برنده هر کشور به کنفرانس  TNW که در آن لیست نهایی TECH5 همراه با ۳۰ شرکت اروپایی رو به رشد با سرعت زیاد معرفی می شوند، دعوت خواهند شد.

۵ تا از سریع ترین استارت های رو به رشد در آلمان عبارتند از :

برنده: Lesara، فروشگاه آنلاین مد است که در ۲۳ کشور اروپایی به فروش لباس های مقرون به صرفه می پردازد. آن ها از Mangrove, Partech و  Northzone 24 میلیون دلار بدست آورده اند. آن ها از سری B خود برای گسترش به بازارهای جدید استفاده کردند و این دقیقاً همان چیزی است که آن ها در یک سرعت قابل توجهی انجام دادند و در حال حاضر در ۲۳ کشور مشغول کار هستند.

این فقط به بازی نرمال شما در تجارت الکترونیک ربط ندارد، بلکه قدرت  Lesara در واقع در زنجیره تأمین آن است. آن ها لباس های خود را در کارخانجات خود در چین تولید می کنند، استودیو عکاسی آن ها در هنگ کنگ است، سایت و اپلیکیشن خود را به زبان های چندگانه آپدیت می کنند و قبل از این که متوجه شوید سفارش شما را درب منزل رسانده اند.

از ایده تا تحویل درب منزل ۶ تا ۸ روز طول می کشد. H&M و زارا بازی شما را ترقی دادند و در واقع چشم پشت سر شما شدند، چرا که Lesara مشتریانی که زیاد به مغازه های شما رفت و آمد دارند را به سرعت می قاپد.

جایگاه دوم از آن Foodpanda، سرویس تحویل غذایی که در ۲۴ کشور آسیایی، اروپای شرقی و خاورمیانه غذا را درب منزل تحویل می دهد، می باشد. به نظر می رسد در Foodpanda لحظه هیچ راکدی وجود نداشته باشد. در حالی که آن ها به دنبال بدست آوردن صد میلیون دلار دیگر هستند تا شعبه های هنگ کنگ را از Delivery.com بگیرند، شعبه ویتنام خود را به Takeaway.com و شعبه های LatAm خود را به JustEat می فروشند.

اشاره به این مسئله که این سومین حضور متوالی آن در TECH5 می باشد، دستاوردی که هیچ شرکت دیگری در تاریخچه کوتاه رقابت به این امر دست نیافته، چقدر ارزشمند است.

Bonaverde شرکت مستقر در برلین که قصد دارد شیوه نوشیدن قهوه روزانه ما را تغییر دهد، در جایگاه سوم قرار می گیرد. شهرت این شرکت بیشتر به خاطر برشته کردن هوشمند و دستگاه آسیاب و ریختن قهوه می باشد، اما در حال حاضر اغلب درآمد آن ها از برشته کردن حقیقی و فروش دانه های قهوه خودشان می باشد.

بعد از بدست آوردن حدود ۷۰۰K در Kickstarte، ایده قهوه آن ها در سرمایه گذاری جدید متوقف شد که باعث شد ۱٫۳ میلیون دلار دیگر تقاضا کنند. آن ها برای اجرای طرح های هزینه های یکنواخت اشتراک قهوه خود به پول بیشتری نیاز پیدا خواهند کرد، به همین دلیل من انتظار دارم به زودی خبر تأمین بودجه آن ها برای رشد را بشنوم.

جایگاه چهارم مربوط به شرکت مستقر در برلین FinanceFox می باشد که اولین رویکرد موبایلی برای کارگزاری بیمه است. FinanceFox از سرمایه گذاری ریسک پذیر Salesforce (در میان دیگران) ۵٫۵ میلیون دلار بدست آورد و قصد دارد زمانی که مشتریان برای سازماندهی بیمه خود می آیند، تنها نقطه تماس برای آن ها باشد. FinanceFox همچنین بسیار جوان است و به تازگی در سال ۲۰۱۴ کار خود را در آلمان، سوئیس و اتریش آغاز کرده است.

گرچه این ایده به اندازه قدمت رم، قدمت دارد و چیز جدیدی هم برای مدل تجاری ندارد، اما در این جا فرصت بازار بزرگ است و به نظر می رسد FinanceFox برای هدایت مسیر بیمه به سمت مشتری محور بودن بیشتر و داشتن رویکرد موبایلی در جایگاه خوبی قرار دارد که سهولت و تجربه کاربر در آن نقش خیلی بزرگی ایفا می کنند. این دیگر شرکت TECH5 است که ما انتظار داریم در سال ۲۰۱۷ به لیست آن برگردد.

Movinga جدول ۵ شرکت برتر TECH5 را تکمیل می کند. شرکتی که به تازگی اولین سالگرد خود را با رفتن به دفتر هفتم جشن می گیرد، اتفاقی نیست. این شرکت از دو بنیان گذار (Bastian Knutzen و Chris Maslowski) به ۵۰۰ فرد در سال رسید. Movinga اساساً وب را به آوردن آنلاین یک بازار غالباً آفلاین ترغیب می کند (حذف صفحه اصلی از تجارت).

مشتریان می توانند در عرض چند دقیقه صفحه اصلی  خود و Movinga و یا در واقع شرکای محلی خود را حذف کنند، مراقب جابجایی باشید. این یک ایده کاملاً ساده است، اما اجرای عالی همان چیزی است که Movinga را یکی از سریع ترین شرکت های رو به رشد در اروپا می سازد. آن ها در حال حاضر در هفت کشور اروپایی کار می کنند و خود برای گسترش هر چه بیشتر در حساب های بانکی خود به میزان کافی سرمایه دارند.

امسال نه تنها ۵ شرکت برتر دعوت شده اند بلکه فارغ التحصیلان TECH5 (مثل Blacklane برنده سال گذشته) و شرکت هایی که ۵ رتبه برتر امسال را از دست داده اند هم دعوت می شوند که آن ۵ شرکت شامل Kreditech, Nestpick, Applift, IconPeak و Blacklane می باشند.

کشور بعدی سوئد است که آخرین کشور در مجموعه TECH5 می باشد. بعد از صرف شام در استکهلم کل برندگان TECH5 اروپا در طول کنفرانس TNW در آمستردام اعلام خواهند شد.

 

 

 

منبع : TNW

مترجم : مهدی شمس

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 2 =