شهرهای هوشمند برای پیشرفت نیاز به اتصال دارند

اینترنت اشیا برای خدمات صنعتی تولید کارآمدی را به ارمغان می آورد. همه پروسه هایی که بر اساس داده های جمع آوری شده تحت نظارت قرار می گیرند در رسیدن به حداکثر بهره وری و کارایی، عملکرد مطلوبی دارند.

اینترنت اشیا برای مشتریان، ارتباط را به ارمغان می آورد. در حال حاضر همه دستگاه های ما به صورت یک طرفه یا دوطرفه به خدمات ابری یا یک خدمات عملیات عمومی وصل هستند. یک نمونه از آن یخچال فریزرهای هوشمند خانگی متصل به وای فای هستند که در زمان مشاهده کاهش منابع غذایی می توانند به شما سفارش مواد غذایی دهند. مثال دیگر شامل دستگاه موبایلتان می شود که به اینترنت عمومی شهرتان و ماشین نیمه اتوماتیکتان وصل می شود و نه تنها با ورود کردن به سنسورهای ماشیین بلکه با ارتباط با سایر ماشین ها نیز می تواند در رانندگی به شما کمک کند. مرحله بعد اتصال شهرها به اینترنت اشیا می باشد.

شهرهای هوشمند ساختارهای مسکونی متصل به اینترنت اشیا هستند. برنامه این است که اینترنت اشیا همه وجوه کاربردپذیری یک شهر را بالا ببرد. گیاهان آبزی در طول روز جریان آب را بر اساس دوره های استعمال زیاد تنظیم خواهند کرد، یا مصرف انرژی شهر بر اساس میزان استفاده کنترل خواهد شد. هر دوی این ها منجر به بهره وری بهتر از منابع می شوند.

در حال حاضر مکان های بررسی (اولین شهر متروک جهان برای بررسی تکنولوژی های جدید را ببینید) در ایالات متحده و سایر بخش های جهان شروع به ظهور کرده اند. علاوه بر این، وجوه کاربردپذیری مدرن رایگان مثل وای فای عمومی( نوآوری تکنولوژی Pay-Phone که به سیب بزرگ ضربه می زند را ببینید) در شهرهای مدرن در حال ظهور هستند.

گام بعدی به سمت شهرهای هوشمند توسط اپراتور موبایل ودافون و روشنایی فیلیپس صورت می گیرد. آن ها مفهوم سیتی تاچ را معرفی می کنند. فیلیپس برای ایجاد شبکه ماشین به ماشین در یک سیستم LED مدیریت چراغ  های خیابان از شبکه سیم کارت ودافون استفاده می کند. فیلیپس پتانسیل کاهش مصرف انرژی تا 70 درصد را دارد. هر چراغ خیابان یک سیم  M2M دارد که با سیتی تاچ ارتباط برقرار کرده اند.

بیل بین، رئیس استراتژی و بازاریابی روشنایی فیلیپس می گوید که شبکه، چراغ های خیابان را به سنسورها، دستگاه ها و سیستم های مدیریتی وصل می کند و جلوی نور فراتر از روشن سازی را می گیرد و از همین رو به بهره وری بیشتر انرژی در شهرها ، ایمن تر و در نهایت قابل سکونت شدن آن ها کمک می کند.

چراغ های LED به کاهش مصرف برق کمک می کنند. به گفته  Climate Group، گسترش جهانی LED ها می تواند تا 52 درصد مصرف برق برای روشنایی را کاهش دهد که در نتیجه باعث کاهش انتشار CO2 تا 730 میلیون تن در سال می شود.

این ها گام بعدی شهرهای هوشمند هستند. فارغ از پشتیبان گیری ابری و دستگاه های متصل به اینترنت، این ها خدمات متصل به اینترنت هستند. خدماتی مثل چراغ های خیابان و برق که هر دو بر اساس یک برنامه از پیش تعریف شده یا بر اساس تقاضا کار می کنند. آینده بهره وری زمانی است که این خدمات و برنامه ها انعطاف پذیر باشند و فوراً بتوانند خود را با تقاضای فعلی شهر تطبیق دهند. به این ترتیب منابع ما اندوخته شده اند و شهر هم کارآمد می شود.

مترجم : آرش زمانی

منبع : Machindesign

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ