کوتاه کننده لینک fi9.ir

مستر فایل | قالب و پلاگین وردپرس

کارت ویزیت لایه باز


پیشرفت و رشد یک استارت آپ بدون هزینه

  • با مهدی شمس
  • سه شنبه , ۱۷ فروردین ۱۳۹۵

به عنوان یک کارآفرین شما تخصصهای مختلفی اعم از قابلیتهای ارتجاعی ، صبوری و رهبری را دارا هستید و همیشه روی موفقیت شرکت خود متمرکز می باشید . اکثریت کارآفرینان دارای یک سابقه تخصصی هستند به صورت پیش زمینه هستند و تیمی که تشکیل می دهید همگی دارای مهارت های مشابه شما نیز می باشند . در کنار تمامی این تخصصهای فنی در نهایت شما نیاز به بازاریابی و معرفی استارت آپ خود و توسعه آن دارید که در این مقاله راهکارهایی برای توسعه و گسترش یک استارت آپ به صورت رایگان به شما معرفی خواهیم کرد .

 

 

marketing-730x372

از سرویس‌های تبلیغاتی رایگان برای معرفی اولیه استفاده کنید

در هر کشوری سرویسهای تبلیغاتی زیادی وجود دارد که می توانید به رایگان از آنها استفاده نمایید و مطالبی را در مورد استارت آپ خود منتشر کنید .استفاده از این سرویس‌ها و مطالعه‌ی بازخورد درج تبلیغات در آنها، می‌تواند به شما کمک کند تا هزینه‌های تبلیغاتی بعدی را هدفمند‌تر انتخاب کنید. به این نکته دقت داشته باشید که انتخاب سرویس رایگان مناسب نیز بسیار مهم است. باید از سرویس‌هایی استفاده کنید که مشتریان و کاربران آنها، مشتریان بالقوه‌ی استارتاپ شما محسوب می‌شوند. به طور مثال برای معرفی یک اپلیکیشن موبایل باید در وبلاگ‌ها و فروم‌هایی که مربوط به اپلیکیشن و بازی موبایل هستند، تبلیغ کنید.

خودتان با خبرنگاران و وبلاگ‌نویس‌ها ارتباط برقرار کنید

استارتاپ شما به مرحله‌ای می‌رسد که نیاز دارید در مورد آن اخباری منتشر کنید. به احتمال زیاد شما در این مرحله توانایی پرداخت هزینه برای رپورتاژهای آگهی را ندارید. در این زمان می‌توانید با مراجعه به لیست خبرنگاران و وبلاگ‌نویسان که در اکثر وبسایت‌های خبری قابل مشاهده است، با آنها به طور مستقیم ارتباط برقرار کنید و با برگزاری یک کنفرانس خبری کوچک، آنها را با ارسال ایمیل به حضور در این مراسم دعوت کنید. در این مورد، زمان‌بندی برگزاری کنفرانس خبری بسیار مهم است. کنفرانس شما نباید در زمانی باشد که وبسایت‌های خبری در حال پوشش رویدادهای بزرگ‌تر هستند. هم‌چنین استارتاپ شما باید در مرحله‌ای باشد تا کمترین ایرادها را داشته باشد و خبرنگاران بعد از حضور در مراسم معرفی، کمترین نقد را در مورد آن بنویسند.

از شبکه‌ آشنایان خود برای تبلیغات استفاده کنید

شما در ابتدای کار نمی‌توانید هزینه‌های تبلیغاتی زیادی متحمل شوید و در نتیجه نمی‌توانید افراد زیادی را در جریان رونمایی از استارتاپ خود قرار دهید. در این مرحله کافی است از شبکه‌ی دوستان و آشنایان استفاده کنید و با معرفی خدمت یا محصولتان به آنها، این خبر را به آرامی انتشار دهید. با توجه به این مورد به این مسئله پی می‌بریم که داشتن شبکه‌ی بزرگی از آشنایان و دوستان با سلیقه‌های مشترک، برای یک مدیر و فعال استارتاپی بسیار مهم است.

از آزمون و خطا استفاده کنید

A/B Testing نوعی روش آزمون و خطاست که در آن بازخورد کاربران در برابر دو نسخه‌ی مختلف از محصول آنالیز می‌شود و برای ارائه‌ی نهایی، از نسخه‌ای استفاده می‌شود که بهترین بازخوردها را از سمت کاربران داشته است. برای انجام چنین آزمایش‌هایی، بسته به سرویسی که ارائه می‌دهید، می‌توانید مدل‌های اولیه ایجاد کنید و در یک جامعه‌ی آماری کوچک این آزمایش‌ها را انجام دهید. به طور مثال برای آزمون طراحی یک اپلیکیشن خاص، می‌توانید دو نسخه‌ی ابتدایی از آن را به صورت رایگان با طراحی‌های مختلف منتشر کنید و با مطالعه‌ی بازخوردها و نظرات کاربران، نسخه‌ی نهایی را انتخاب کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + شانزده =