داستانهای موفقیت Y Combinator، ویگلز را نادیده بگیرید

با وجود تمام گردش های اخیر در بازار سهام، من شروع به فکر کردن در مورد یکی از اصطلاحات مورد علاقه ام در سرمایه گذاری کردم: :به ویگلز چشم ندوز.”

این نکته برای سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری بلند مدت دارند، مهم است چرا که گردش روزانه و ساعتی یک سهام اختصاصی و یا بازار به ندرت با عملکرد بلندت مدت همخوانی دارد. وقتی که شما به ویگلز چشم بدوزید، این نکته را فراموش می کنید و شروع به تصمیم گیری های غیر منطقی در زمینه خرید و فروش می کنید. این درست مثل این است که شما خودتان باعث سوءهاضمه خود شوید.

همان چیزی که برای جذب سرمایه و راه اندازی استارت آپ گفتیم، این جا هم صدق می کند. هیچ روزی نمی تواند موفقیت و یا شکست شرکت شما را تعیین کند. حتی روزی که استارت آپ را در معرض عموم قرار می دهید، آن را به فروش می گذارید و یا تعطیل می کنید هم عملاً تعیین کننده موفقیت یا شکست شما نیست. این لحظات پایان زنجیره طولانی حوادث هستند. این بدان معنا نیست که شما نباید به آن چه روزانه در شرکتتان اتفاق می افتد توجه داشته باشید، بلکه بدین معناست که این فراز و فرودها نمی توانند شما را از اهدافتان و آن چه برای رسیدن به آن ها باید انجام دهید، منحرف کنند.

این در عمل کار بسیار سختی است. ما مقید به واکنش نشان دادن به مسائل پیش رو هستیم. من فکر می کنم که حتی وقتی که راه های زیادی برای ثبت آن چه که در چهارچوب قرار می گیرد وجود ندارد، نادیده گرفتن ویگلز در روزهای نخست یک استارت آپ کار دشوارتری است. شما در طول زمان این چهارچوب را توسعه می دهید، اما ویگلز در شروع، حتی اگر آن ها نباشند هم حس یک داستان را به شما می دهد.

حال چطور مطمئن شوید که شما بیش از حد تحت تأثیر ویگلز نیستید؟

  • معیارهایی برای پیگیری سلامت تجارت خود ایجاد کنید. تنظیم یک چهارچوب زمانی منطقی برای اندازه گیری تغییرات این معیارها نیز مهم است.
  • داستان های جذب سرمایه از سایر شرکت ها و حتی رقبایتان را نادیده بگیرید. من منظورم فقط در مورد گزارش های خبری که به ندرت همه اطلاعات مربوطه را دارند نیست، بلکه دارم راجع به آن چه که از دوستان خود شنیده اید نیز صحبت می کنم.
  • قبل از این که تصمیم بزرگی بگیرید، از خود و شرکای بنیان گذار خود بپرسید که آیا تحت تأثیر وقایع اخیر می خواهید این تصمیم را بگیرید و یا به خاطر این است که می خواهید در سطح وسیع تری باشید.
  • تا جایی که امکان دارد، آن چه که در بازار سهام رخ می دهد را نادیده بگیرید. این اساساً ربطی به نحوه کارکرد شرکت شما ندارد. ممکن است بازار وسیع تر در برخی سناریوهای جذب سرمایه اثرات شکننده ای داشته باشد، اما شما واقعاً نمی توانید از آن پیشگیری کنید، پس سعی نکنید این کار را انجام دهید.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353