داستانهای موفقیت Y Combinator ، نقدی بر استارت آپ Eden

استارت آپ خدمات دفتری بر پایه تقاضای Eden، از سال گذشته که در حال راه اندازی بود، متحمل تغییرات شدیدی شد. این شرکت به منظور تمرکز بر ارائه پشتیبانی فنی و سایر کارها برای مشتریان از Y Combinator، خارج شد، ولی حدود 4 ماه پیش تصمیم گرفت به جای ارائه کسب و کارش، به ارائه خدماتش بپردازد و الان هم کسب و کارشان رونق گرفته است.

طبق گفته Joe Du Bey، بنیان گذار و مدیر عامل این استارت آپ، شرکت تنها از طریق درآمد run-rate (نتیجه تعمیم نتایج مالی دوره جاری در طی یک دوره طولانی تر از زمان) به سمت یک میلیون دلار شتاب نگرفت، بلکه برخی استخدام های کلیدی هم انجام داد تا کسب و کارش آن سوی منطقه خلیج را هم فرا گیرد.

Du Bey به TNW گفت: ما از زمانی که در حال ایجاد این محور اصلی برای B2B بودیم، رشد فوق العاده سریعی داشتیم. نتیجه اش هم این است که ما در طول سه ماه از یک میلیون دلار در درآمد run-rate، عبور کردیم. در حال حاضر هم بیشتر از 150 مشتری در منطقه خلیج داریم، از جمله شرکت های تکنولوژی برای ثبت فروشگاه های خود در شرکت های حقوقی که به عنوان یک شرکت از مجموعه Uber برای مدل خدمات دفتری فعالیت می کنند.

Eden، برای خودکار کردن بسیاری از وجوه لجستیکی راه اندازی یک دفتر، از پشتیبانی IT و مدیریت گرفته تا کار دستی و نظافت دفتر، طراحی شده است و تفاوت بین اغلب این وجوه در رده معروف به اقتصاد کاره ای (اقتصاد مبتنی بر انجام و تبادل خدمات) این است که نقش های W-2 کارکنانش را درون شرکت ارائه می دهد. این کار تا حدی باعث ایجاد امنیت شغلی می شود که به آن ها اجازه می دهد بدون نگرانی از کم و کاستی و رقابت در بسیاری از استارت آپ ها به صورت پاره وقت کار کنند.

شرکت برای کمک به تبدیل شدن Eden به کسب و کار ملی و برای کمک به خیز برداشتن در این زمینه، مدیران سابق را استخدام کرد: Keith Putnam-Delaney از Dropbox به عنوان رئیس ایجاد تقاضا و Tyler Grady از Zenefits به عنوان مدیر فروش به این مجموعه پیوستند.

Du Bey گفت: ما برای سرعت بخشیدن به این رشد، نیاز به کمک داریم.

Du Bey مخصوصاً برای شرکتی که به سرعت در حال رشد است، به صورت آگاهانه عمل می کند و در همین راستا فقط در زمان افت یعنی وقتی که شرکت نمی تواند متحمل فشار شود، زمان زیادی را صرف رشد بسیار سریع می کند. همین مسئله می تواند علت متمایز شدن Eden از سایر شرکت های اقتصاد کاره ای شود- او قول داد که شرکت امسال وارد بازارهای هیجان انگیز جدیدی خواهد شد، با این وجود از محل خاصی نام نبرد.

اما با توجه به سفر و نقل مکان Eden، شاید این امید وجود داشته باشد که سیلیکون ولی هنوز هم برای پرورش امیدوارکننده ترین کسب و کار، سحر و جادوی مناسبی داشته باشد.

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ