داستانهای موفقیت Y Combinator , چگونه تیم 5 نفره بنیان گذار Unbabel، در کنار هم می مانند

در این قسمت از رادیو مدرسه استارت آپ، مجری و آرون هریس شریک YC، مصاحبه ای با سوفیا پسنها و واسکو پدرو داشتند.

Unbabel پلتفرم ترجمه زبان است که بر اساس ترکیبی از یادگیری ماشینی و ویرایش انسانی طراحی شده و پسنها و پدرو نیز دو نفر از بنیان گذاران آن هستند.

در بخش بعدی، هریس با AJ Forsythe که بنیان گذار و مدیر عامل iCracked، پلتفرم تعمیر موبایل، می باشد مصاحبه کرده است. در این جا می توانید این مصاحبه را به صورت کامل در Soundcloud و یا از طریق iTunes گوش دهید.

بخش جالب این قسمت گوش دادن به گفتگو با سوفیا و واسکو در زمینه نحوه ساخت Unbabel با 5 بنیان گذار می باشد و این که آن ها چگونه توانستند چنین تیم بنیان گذاری را کنار هم حفظ کنند. این بخش، از دقیقه 24:50 مصاحبه شروع می شود:

آرون: مدیریت یک استارت آپ توسط یک گروه بنیان گذاری 5 نفره دشوار است. شرکت ها معمولاً 2 و یا شاید 3 عضو داشته باشند. شما با این تیم 5 نفره بنیان گذاری چگونه رفتار می کنید؟

واسکو پدرو: بله. ما فقط یک تیم بنیان گذاری 5 نفره نیستیم، بلکه ما الان 2 سال و نیم است که در کنار هم هستیم و با هم خوشحالیم و مشکلی با هم نداریم. بخشی از این مسئله به خاطر این است که ما دوست داریم در مورد آن بر حسب دین عاطفی که داریم فکر کنیم. روشی که می خواهیم شرح دهیم این است، اگر شما یک استارت آپ باشید قاعدتاً فکر می کنید که یک دین فنی و تکنیکی دارید که باید ادا کنید و به همان سمت تمایل پیدا می کنید که هم خوب است و هم یک مسئله پذیرفته شده است. انواع دیگر دین هم وجود دارد، مثل دین فروش و بازاریابی. اساساً وقتی که کار را شروع می کنید، نمی دانید که چه کار دارید می کنید.

اما چیزی که واقعاً نمی توان آن را روی هم تلنبار کرد، همین مسائل عاطفی بین بنیان گذاران است، که فکر می کنم قاتل شماره یک استارت آپ ها می باشد. شما وقتی که با مسائل کوچک و تنش های کوچک روزانه مواجه می شوید به  آن ها توجه نمی کنید و همین باعث می شود وقتی که یک مسئله بزرگ و مهمی پیش می آید در مورد هر چیزی با هم بحث کنید، چرا که آن مسائل کوچک قبلی روی هم تلنبار شده اند.

هر شرکتی با روش منحصر به خود از این مشکل جلوگیری می کند، ما هم با موج سواری از آن جلوگیری می کنیم.

ما در یک سفر دریایی بودیم که رسماً در مورد شروع کار  Unbabel تصمیم گرفتیم. ما این کار را هر چند دفعه که دلمان بخواهد انجام نمی دهیم. اما ما در یک لحظه آن هم وقتی که همه ما با هم در تماس هستیم، تصمیم به این کار می گیریم. این کار را فقط زمانی که از نظر فیزیکی خسته هستیم انجام نمی دهیم، چرا که این کار گاهی اوقات به پاک سازی ذهنمان هم کمک می کند و همچنین به ما یادآوری می کند که داریم با مردم و با احترام کار می کنیم و از این کار هم لذت می بریم. بهترین مکالمات ما هم زمانی اتفاق می افتد که خسته هستیم و دوست داریم با یکدیگر تماس برقرار کنیم.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ