سرویس داده های مبتنی بر فضای ابری باعث می شود اینترنت اشیا کمتر دچار اشتباه شود

برای این که  نیم نگاهی به آینده اینترنت اشیا داشته باشیم، لیبل روی بطری ویسکی اسکاچ را بررسی می کنیم. دیاجیو، یک شرکت جهانی تولیدکننده نوشیدنی‌های تقطیری، از جمله آبجو است و شامل برندهایی از قبیل گینس، اسمیرنوف و جانی واکر می باشد، Thinfilm اخیراً  بطری های لیکور این شرکت را  مجهز به لیبل هوشمند سنسور دار اختصاصی کرده و دیاجیو نیز در حال آزمایش این بطری ها می باشد. این سنسورها می توانند به دیاجیو بگویند که آیا تا به حال درب این بطری باز شده یا نه. حتی با اتصال این بطری به اپلیکیشن گوشی هوشمند و سینک شدن با آن، می توان اطلاعات مفید زیادی مثل تعداد دفعاتی که مشتری نوشیدنی ریخته و یا این که در چه روزهایی و در چه زمانی از بطری استفاده شده، بدست آورد.

اما ردیابی میلیون ها بطری در یک زمان، کار دشواری است. این جا است که پلتفرم Evrythng وارد کار می شود. دیاجیو برای سازمان دهی و تجزیه و تحلیل میلیاردها بیت داده ای که از سنسورهای بطری ها دریافت می کند، به جای سرمایه گذاری روی سرورها، نرم افزارها و توسعه دهندگان، همه این داده ها و اطلاعات را برای سرویس مبتنی بر فضای ابری Evrythng می فرستد و  Evrythng هم داشبورد بی درنگی ارائه می دهد که گروه بازاریابی دیاجیو قادر به کار کردن با آن باشند.

اندی هابسام، یکی از بنیان گذاران  Evrythng می گوید: شما با این کار، داده های غیرالکترونیک را به داده های الکترونیک تبدیل می کنید. این حرک که به خوبی در جریان است دارد به سمت دیجیتالی شدن محصولات روزمره پیش می رود، در همین زمینه شرکت تحقیقاتی گارتنر تخمین می زند که حدود 5 میلیارد دستگاه اینترنت اشیا در اختیار مشتری و صنعت می باشد که این رقم تا سال 2020 باید به 25 میلیارد برسد.

Supplying the backend engine to the IoT is New York- and London-based Evrythng’s raison d’être. شرکت، بارها شاهد این واقعیت بوده که تولیدکنندگان تمایل داشته و دارند که به جای اختصاص وقت و انرژی خود برای ساخت بخش عظیمی از داده ها جهت سازمان دهی اطلاعات جمع آوری شده از محصولات، این وقت و انرژی را صرف خود محصولات کنند. Evrythng، در واقع مدل PaaS را اجرا می کند (پلتفرمی بر مبنای سرویس): در این مدل، باید به ازای هر هزار پکیج منحصر به فرد از محصولات فعال در سیستم هزینه ای پرداخت شود، علاوه بر آن مشتری به ازای سینک شدن محصولات متصل به اینترنت خود با سرویس ابری، هزینه مجوز آن را پرداخت می کند، یا در مورد لوازم با دوامی که سال ها کار می کنند، باید سالانه مبلغی را بابت هر محصول متصل پرداخت کند.

با برون سپاری داده های تسخیر شده، تولیدکننده سخت افزاری می تواند به منحنی یادگیری اش تسریع بخشد. سیمون کومبز، مدیر ارشد فنی استارت آپ تکنولوژی روشنایی Gooee، می گوید: این امر باعث ایجاد یک بینش فوق العاده گرانولی می شود، در نتیجه مشتری Evrythng سنسورهایش را به بانک هایی از سیستم های LED به کار رفته در محیط های اداری، صنعتی و تجاری وصل می کند. فکر می کنم که در محیط یک خرده فروشی لوکس، کیفیت نور در آن به شدت می تواند روی دید محصول به نمایش گذاشته شده تأثیر بگذارد. از آن جا که ما می توانیم یک نقشه حرارتی برای این محیط خرده فروشی داشته باشیم، باید در زمینه تجارت هم کمی مطالعه کنیم تا میزان شدت نوری که در جهت بهتر دیده شدن محصول کمک می کند را پیدا کنیم و شدت نور را به آن سمت هدایت کنیم. همچنین می توانیم روی رفتار بی درنگ هم مطالعه ای داشته باشیم و تنظیماتی هم برای مواقع تصادفی و غیر آن ایجاد کنیم، چرا که ما روی میزان فروش تأثیر می گذاریم.

مثال Gooee، دلیل این که تولیدکنندگان و بازاریان نسبت به تحول اینترنت اشیا تمایل نشان می دهند را تشریح می کند. این امر و همچنین وسعت بازار جهانی به Evrythng کمک کرد تا در سال 2014، از طریق  Niklas Zennström’s Atomico، که یکی از بنیان گذاران اسکایپ است،  New York-based BHLP  (همراه با بخش بزرگی از غول شبکه، سیسکو)، London-based Dawn Capital  و سامسونگ، بودجه 7 میلیون دلاری سری A را بدست آورد. درخواست همه این است که این پلتفرم آن ها، هر دستگاه اینترنت اشیا را به نوعی مشتری تبدیل کند.

هابسام می گوید: طرز فکر ما در مورد اشیا مثل سایت Salesforce.com می باشد. یعنی به جای مدیریت سوابق پایگاه داده ی مشتریان، پروفایل داده های پویای محصولات را مدیریت می کنیم.

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ