برنامه های وی چت برای سرمایه گذاری 3.4 میلیون دلاری در استارت آپ های در مرحله اولیه آفریقایی

بزرگ ترین برنامه پیام رسانی چین، 50 میلیون رند (حدود 3.4 میلیون دلار آمریکا) در استارت آپ های آفریقایی سرمایه گذاری خواهد کرد. وی چت در یک پست وبلاگ اعلام کرد که برای پیدا کردن شرکت های نوپای متعهد، با شرکت استراتژی تکنولوژی Batstone در بندر کیپ تاون همکاری خواهد داشت.
اوایل امسال، وی چت که متعلق به Tencent غول اینترنت چینی می باشد بیش از 600 میلیون کاربر داشت و اولین سرمایه گذاریش در آفریقا را با سرمایه گذاری میزان نامعلومی در M4JAM انجام داد.
اگرچه M4JAM بر خلاف Taskrabbit منحصراً از طریق وی چت به کاربران خود دسترسی دارد، بر اساس استارت آپ های موجود در آفریقای جنوبی، M4JAM از نظر نحوه اتصال افراد بوسیله میکروجاب های موقت، شبیه Taskrabbit می باشد. وی چت همچنین چند ماه بعد اعلام کرد که با PicUp هم که بر اساس استارت آپ های آفریقای جنوبی می باشد و فقط از طریق وی چت در دسترس است، همکاری دارد.
وی چت در پست امروز خود گفت که صندوق سرمایه گذاری جدیدش به دنبال شرکت های دیگری مانند M4JAM و PicUp می باشد که از اپلیکیشن پیام رسانی برای انجام تجارت استفاده می کنند، و این امر به نوبه خود ممکن است باعث بهبود سریع ضریب نفوذ گوشی های هوشمند آفریقای جنوبی شود.
وی چت در سراسر جهان کاربر دارد ولی تعداد کاربران داخلی آن اعلام نشده است. خدمات وی چت مثل بازی، پرداخت قبوض، رزرو تاکسی و پرداخت آنلاین در سراسر چین قابل استفاده است، ولی وی چت سعی دارد تا در سایر بازارها و میان سایر اپلیکیشن ها از قبیل واتس آپ، پیام رسان فیس بوک و وایبر هم جای پای خود را محکم کند. در کشورهای افریقایی به این پلتفرم پیام رسان به عنوان یک فرصت برای رشد نگاه می کنند (اپلیکیشن های وطنی هم در آن جا وجود دارد مثل Mxit آفریقای جنوبی و Howfar نیجریه).
در کشورهای دارای نرخ پایین نفوذ گوشی هوشمند، هنوز هم استفاده از SMS غالب است، ولی در کشوهایی مثل آفریقای جنوبی و نیجریه که تعداد افراد دارای گوشی هوشمند زیاد است، اپلیکیشن های پیام رسان به سرعت طرفداران خود را پیدا کرده اند.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353