کوتاه کننده لینک fi9.ir

مستر فایل | قالب و پلاگین وردپرس

کارت ویزیت لایه باز


Atlassian، یکی از بزرگ ترین و موفق ترین استارت آپ های استرالیایی به مزایده عمومی گذاشته می شود.

  • با فرزاد پریدار
  • یکشنبه , ۲۴ آبان ۱۳۹۴

چند ماهی است که این شایعه به راه افتاده، اما فقط یک سند در این رابطه تأیید شده و آن هم سندی است که از سوی کمسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت شده: Atlassian، تکنولوژی استرالیایی در بازار بورس آمریکا به مزایده عمومی گذاشته می شود.

 

بنیان گذاران این استارت آپ، اسکات فرکوهار و مایک کنون-بروکس هستند که فقط با یک کارت اعتباری ۱۰ هزار دلاری کار را شروع کردند. اسنادی در رابطه با جزئیات جدید امور مالی و برنامه های شرکت فاش می شود که آن ها قبلاً آن را مثل یک راز در سینه نگه داشته بودند.

Atlassian از سال ۲۰۰۲، ابزارهای مهمی برای ارائه دهندگان نرم افزار و مدیران پروژه ساخته است و از این بابت به خود افتخار می کند که تولیداتش توسط مؤسسات و شرکت های برتر سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته اند.

” تولیدات ما از قبیل JIRA, Confluence, HipChat, Bitbucket و JIRA Service Desk، در ناسا برای طراحی مریخ نورد مورد استفاده قرار گرفتند، همچنین توسط Cochlear برای توسعه کاشت حلزونی و توسط Runkeeper برای ساخت برنامه کاربردی GPS پیگیری تناسب اندام نیز مورد استفاده قرار گرفته اند.”

Atlassian، در کل ۱۶۰ کشور ماهانه ۴۸۰۰۰ مشتری و ۵ میلیون کاربر فعال دارد که خود به عنوان سازمانی با حداقل یک مجوز و یا اشتراک فعال محسوب می شود. تعداد کارمندان آن هم از ۳۰ جون سال ۲۰۱۵ یک رشد ۱۲۵۹ نفری در سراسر دنیا داشته است.

Atlassian می گوید در طول ۱۰ سال گذشته سودآوری خود را حفظ کرده است. در سال مالی منتهی به جون ۲۰۱۵، درآمد کلی آن ۳۱۹٫۵ میلیون دلاری و درآمد خالص ۶٫۸ میلیون دلاری داشته است. از سال ۲۰۱۴، درآمد خالص سال ۲۰۱۵ با شیب تندی افت کرد طوری که توانست در کل فقط ۱۹ میلیون دلار بدست آورد، اما شرکت گفت که این افت به خاطر سرمایه گذاری قابل توجهی در زمینه تحقیق و توسعه بوده است.

هنوز مشخص نیست که برنامه های شرکت برای عرضه عمومی اولیه خود چقدر است.

افشای ریسک فاکتورها برای سرمایه گذاران بالقوه الزامی است. مادامی که رقبای قدیمی مثل شرکت مایکروسافت، IBM، شرکت هیلت پاکارد و گوگل اعمال فشار می کنند، رقابت شدیدی در بازار نرم افزار وجود خواهد داشت و همچنین این خود باعث بروز نگرانی هم می شود و به همین دلیل  Atlassian، تصدیق می کند که رشد سریعش می توانست پیش بینی درست و مناسب چشم انداز آینده را برایش سخت کند.

با وجود این که این شرکت در سیدنی بنیان گذاری شده ولی اسناد می گویند که  Atlassian در حال حاضر در انگلستان فعالیت دارد. با این حال، فارغ از این که کجا تأسیس شده و این که نخستین عرضه عمومی اش چقدر است، داستان  Atlassian یکی از هزاران استارت آپ های استرالیایی است که به پیگیری آن امیدوار هستیم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *