نقدی بر 12 استارت آپ شکست خورده در نیمه دوم سال 2015

ما به این نتیجه رسیدیم که استارتاپ خدمات پاک کننده Homejoy در پایان ماه جولای متوقف خواهد شد. شرکت با چالش سرمایه مواجه شده است و  و بوسیله چهار پرونده حقوقی  که در مورد طبقه بندی کارکنان Homejoy  به پیمانکار و  استخدامی است ، دچار مشکل شد .

خیلی از استارتاپ ها داستان  مشابهی دارند. ناتوانی در جذب سرمایه ، اختلافهای موسسین ، چشم انداز به خطر افتاده ، بد جا شدن در بازار محصولات و یا پیدا نکردن محصول نهایی ، و غیره…

ما خیلی از وقت مان را به تمرکز روی استارتاپ های جدید می گذاریم و اطلاعیه های سرمایه گذاران جدیدی که ما بعضی مواقع آنها را نادیده می گیریم. و استارتاپ های با بالاترین شاخص ها و شناخت و درجه ناموفق می شوند. حداقل 12 استارتاپ در ربع ساعت گذشته متوقف شده اند ، و همه آنها ولی یکی از آنها – این یه راز است – به سختی توانستند خودشان را بالا نگه دارند.

در اینجا ، ما به داستان این استارتاپ ها اشاره می کنیم:

GuGo

GuGo سرویس اش را اینگونه معرفی می کند ” پلتفرم هوش اجتماعی گروه-محور”. به عبارت دیگر :

شبکه اجتماعی است که کالاهای معامله شده را می رساند و اتفاقات محلی را به شما پیشنهاد می کند.یک پل اجتماعی بین کاربران و برند ها .مثل اینه که چند چیز رو قاطی کرده باشید ولی مشکل ایده اصلی نیست ، بر اساس گفته موسسان

کمپانی اشاره کرده اند که ” اختلافات موسس ، نمی تواند سرمایه را امن نگه دارد” که این دلیل برای متوقف شدن آن شده است. در واقع ، یکی از موسسین در تکنولوژی زرنگ   و دانا است  و یکی دیگر اینگونه نیست. و فرد با دانش بیشتر فکر می کند که او تمام کار ها را انجام داده ولی الان فقط 50 درصد از کمپانی از آن اوست .این وضعیت در پست بلاگ “چگونه از اشتباهات مان در استارتاپ برای موفقیت درس بگیریم ” توضیح داده شده  به علاوه روشنگری های قابل انجام و باید ها و نباید ها.

Lumos

Lumos سوییچ های الکتریکی هوشمند ساخته است که از فراگیری ماشین استفاده می کنند.که می خواهد سویچ های نور و وسایل از خصوصیت های صاحبان آنها چیزهایی را یاد بگیرند.مثل ایده اینترنت اشیا. موسسان گفته اند “فراگیری ماشینی دست بالا و تلاش های دست پایین برای تبدیل نمونه اولیه به یک محصول سخت افزاری کارآمد”. در آخر موسسان ترسیده بودند و سعی کردند خودشان را از بحران ها رد کنند. که کار نکرد. در پست بلاگ “5 دلیل برای اینکه استارتاپ اینترنت اشیاء من شکست خورد” موسس یاش کوتاک می گوید:  “ساخت استارتاپ موفق سخت است.ساخت استارتاپ سخت افزاری 10 برابر سخت تر است”

Rate my Speech

Rate my Speech هم یک مشکل اساسی داشت.سرویسی بود که هدفش کمک کردن به مردم برای بهتر کردن مهارت های سخن گفتن اجتماعی بود. کاربران تمرین های سخنرانی و صحبت خود را بار گزاری می کردند و جامعه کاربری نظرات را برای بهتر شدن می دادند. ولی در نهایت ، ثابت کرد که ابزار خوب و موثری برای کمک به افراد در جهت بهبود صحبت کردن آنها نیست. برای اینکه شما یک سایت اجتماعی از هر نوعی داشته باشید شما باید به یک تعداد از کاربران برسید  و Rate my Speech هرگز به آنجا  نرسید.

موسس آتیلا زیگتی در پست وبلاگ در اینجا می گوید: ” کمبود راه حل برای مشکلات، نبود تیم واقعی ، وسواس برای خوب بودن”  و… دلیل ناموفق بودن را توضیح می دهد.

“اینجا محور های مختلفی وجود دارد ، وجود نداشتن را روشنی برای چندین هفته”. “تیم پراکنده است و ما فقط نمونه اولیه خامی داریم ولی نه یک محصول عالی ، و نمی توانیم تعداد کاربران قابل توجهی را جلب کنیم”

Reward Me

Reward Me یک پلتفرم وفاداری و یادآوری برای رستوران ها و خرده فروشان بود. کمپانی یک میلیون در بانک داشت ولی این پول را با عقل مصرف نکرد و سعی کرد سریع پیشرفت کند و همانگونه که موسس جان لویزا در این پست وبلاگ توضیح می دهد.

“روی کاغذ ما فکر کردیم که روند فوق العاده ای داریم ولی توسعه مان بشدت سریع بود و هرگز نتوانستیم به یک محصول با ثبات برسیم یا به کسب کانالی از مشتریان مقیاس پذیر ”

UDesign

UDesign می گوید برنامه آنها به کاربران اجازه “ساخت و خرید لباسهای نقش دار زیبای زنان از درون تلفن را می دهد. موسس برنامه می گوید: “ما پایبند به دید ثابتی نبودیم ، و گذاشتیم هزینه ها از حد خارج شوند”  و توضیح می دهد که چه خطای انجام شده .شرکت با خرج مقدار زیادی پول در فیلم های بازاریابی پرهزینه و مدل ها و سعی بر افزایش حجم شرکت بدون یک پایه ثابتی از تقاضا به اتمام رسید و متوقف شد .

در حقیقت چند وجهی تر و پیچیده تر بود که به طور واضح در پست وبلاگ “ما از اعجوبه تکنولوژی-مد رفتیم به پشته ای شعله ور الهام گرفته از داشتیم” توضیح داده شده است.

Fastr

Fastr بنا نهاده شد تا چیزی مانند “واتس آپ برای خدمات مشتریان” را بسازد و اتصال شرکت خدمات به مشتریان به مشتریان به وسیله استفاده از پلتفرم پیام رسانی همه کاره. ولی خدمات مشتریان بهترین بازار برای این پلتفرم نشد.موسس گفت. روی کاغذ خوب به نظر می رسید: این نمونه کار شرکت است. Fastr تشخیص داد که محصول آنها برای برند های بزرگ خوب نیست. این ممکن بود که بعضی از برند ها از اینکه کنار سایر برند ها در برنامه پیام رسانی نمایش داده شوند خودداری کنند ترجیح می دهند که برند برنامه پیام رسان مخصوص به خودشان را داشته باشند.

AllMyApps

این استارتاپ از آن چیزی که اسمش بود فرار کرد ” اولین فروشگاه نرم افزار برای کامپیوتر های خانگی برای آسان کردن پیدا کردن ، نصب و به روز رسانی نرم افزارها” خب ، شاید ، ولی نتوانست سرمایه خود را بیشتر کند تا سر پا بماند و همانگونه که موسس در پست وبلاگ AllMyApps “داستان استارتاپ تقریبا موفق فرانسوی” توضیح داده است .

“فکر کردن کافیست، ما در نهایت نتوانستیم ماموریت مان برای اولین برنامه شدن در فروشگاه ویندوز را به انجام برسانیم ، ما چیزهای خارق العاده ای را در این راه یاد گرفتیم…..

BitShaua Radio

شرکت سرویس خود را اینگونه معرفی می کند ” محلی برای ژانرهای موزیک کمیاب و باند های موزیک مستقل ”  این تقریبا تمام چیزی است که نیاز بود گفته شود ولی اینجا چگونگی شکست توضیح داده شده است.:

” مدل تجاری ناموفق در سفارشی سازی ساخت محض نرم افزار بود ، می بایست بر روی پلتفرم اجرا می شد نه فقط یک نرم افزار”

Wattage

شرکت به سادگی با اتمام سرمایه مواجه شد. موسس جرمی بل در پست وبلاگ گفت که : Wattage ساخته شد تا به کاربر اجازه دهد ” در مرور گر خود سخت افزار سفارشی سازی شده را بسازند”  ولی مفهوم استارتاپ یه مقدار همیشه نا متناسب بود آنها می خواستند برای مردمی که می خواستند سریع سخت افزار بسازند و انتشار دهند ، یک بازار جدید بسازند .

خود شرکت به سادگی گقت چرا این نمی تواند باعث افزایش سرمایه و پول شود : “چرا سرمایه گزاران باید مقدار زیادی پول را در شرکتی بگذارند که به طرف بازاری غیر ثابت و غیر اثبات شده و بادوام می رود؟”

Secret

Secret ، که به طور رسمی در ژون 2014 را اندازی شد ، در پی این بود که پلتفرمی را ارئه دهد که کاربران به صورت پنهان رازهایی را به اشتراک بگذارند.دیویذ بایتو  موسس Secret دلیل بسته شدن را در پست بلاگ توضیح می دهد. ” متاسفانه ، Secret آن چشم اندازی را که من در ابتدای شروع شرکت داشتم ، نشان نداد ، بنابراین فکر می کنیم این بهترین  تصمیم برای من و سرمایه گزاران و تیم ما است در حقیقت ، Secret توانست پول زیادی را از سرمایه دارای مهم جذب کند ولی محبوبیت برنامه بعد از 10 ماه کاهش پیدا  کرد و به نقطه پایان خود رسید.

Bluebird

Bluebird مانند سایت  Squarespace بود همراه با نرم افزار و قالب های منبع باز اختصاصی. سیمونس اشاره کرد ” کمبود سرمایه و کنترل های بد عملیاتی همراه شده با مدیریت بی تجربه ” دلیلی برای توقف شرکت بود.

Kolos

Kolos همانگونه که گفته شده بود ساخته شد ، و اولین فرمان برای بازی های ماشین سواری آیپد بود. ایده بدی نبود .ولی این ایده معلوم کرد که مردم به سادگی علاقه ای به آن ندارند.ایبایرو کالبوردزیو کارآفرین مقیم بلغارستان ، به عنوان موسس گفت “چیزی نیود که مردم می خواستند” این خیلی غافلگیر کننده نبود. در کنار آیپد براق و زیبا چرخ های کولوس بزرگ  ، سیاه و عظیم بود. من نمی توانم بگم که چطور به خوبی کار کرد. کالبوردزیو اعلان شکست کولوس را در پست وبلاگ ” شکست کولوس: 10 درسی که من از هزینه 50000دلاری برای یک پروژه سخت افزاری یاد گرفتم” اعلام کرد


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ