چگونه استارت آپ های آسیایی می توانند برنامه شتاب دهنده مناسب را انتخاب کنند

این روزها بازار استارت آپ آسیا داغ است. طبق اظهارات توماس رویترز، استارت آپ های سراسر دنیا در نه ماه اول سال 2015 بیش از 88 میلیارد دلار افزایش بودجه داشته اند که از  این میزان، حدود 25 میلیارد دلار برای استارت آپ های آسیایی بوده است. استارت آپ های آسیایی سال گذشته، در طول یک دوره کامل 12 ماهه 17.5 میلیارد دلار به دست آوردند. افزایش بودجه، نشان از رشد سطح کارآفرینان، استارت آپ های کامل تر و قطب های نوظهور در سراسر آسیا دارد که از رشد اکوسیستم حمایت می کنند.

اغلب کارآفرینان در مورد این که مراحل ابتدایی چرخه حیات یک استارت آپ پر از شک و تردید، تهیه سرمایه، کسب تجربه با مدل های تجاری، نوشتن طرح های تجاری و این که به دنبال مشاوره است، اتفاق نظر دارند. استارت آپ ها به دنبال اعتبار سنجی، امنیت و ضمانت هستند. شتاب دهنده ها نیز آماده ارائه این موارد در قالب انجمن مشاوره و تأمین بودجه هستند. یک جستجوی سریع در سایت F6S.com، نشان می دهد که 239 شتاب دهنده در کل آسیا وجود دارد و شتاب دهنده های مشارکتی 14 مورد از این برنامه ها را تشکیل می دهند.

همان طور که یک برنامه خوب می تواند شرکت را به موفقیت برساند، پیوستن به یک برنامه اشتباه هم می تواند شرکت را به نابودی بکشاند. کارآفرینان باید یک انتخاب عاقلانه داشته باشند. در این جا چند نکته وجود دارد که آن ها باید قبل از به کارگیری شتاب دهنده مورد بررسی قرار دهند.

آیا شتاب دهنده، یک مشتری بالقوه می باشد؟

کارآفرینان باید هزینه ها و مزایای پذیرش سرمایه از شرکتی که می تواند یک مشتری بالقوه هم باشد را بسنجند. همان طور که داشتن یک شرکت بزرگ آزمایش کننده تکنولوژی یا گجت جدید شما در همان ابتدای کار عالی است، از دست دادن صاحبان سهام فقط برای چند هزار دلار و قرارداد با یک نهاد مشابه در اواخر راه، ممکن است شما را از تضمین کسب درآمدزایی هنگفت در مدت زمان مشخص بازدارد. تمایز بین سرمایه داران و مشتری ها در ابتدای راه بررسی است.

پویایی رقابتی چیست؟

پذیرش پول یا سرمایه از شرکت بزرگی که از برنامه حمایت می کند، ممکن است باعث عقب کشیدن سایر شرکت ها نسبت به همکاری تجاری با شما شود، مخصوصاً در مواردی که آن ها احساس کنند که آن شرکت یک رقیب محسوب می شود. البته این ممکن است در بخش های اصلی اجتناب ناپذیر باشد، اما شما باید از این که برنامه شتاب دهنده استارت آپ شما را خیلی سفت و محکم با شرکت حمایت کننده اش تطبیق نمی دهد، اطمینان حاصل کنید، چرا که در غیر این صورت سایر شرکت ها شما را به عنوان توسعه دهنده یک رقبیب بزرگ می شناسند. در این شرایط، شرکت های سرمایه گذاری ریسک پذیر یا شتاب دهنده های با قدرت ریسک پذیری بیشتر می توانند گزینه امن تری باشند

مترجم : سهیل معتمد

منبع : Forbes


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ