معرفي تيم ايراني مديريت پروژه Hyperloop

  • با فرزاد پریدار
  • شنبه , ۹ آبان ۱۳۹۴

شروين پيشه ور ايراني الاصل موفق ساكن آمريكا كه سرمايه گذاري پروژه هاي بزرگ و موفقي در سيليكون ولي را به عهده داشته است به تازگي در راس استارت آپ Hyperloop به عنوان بنيانگذار اين پروژه خاص و پر سر و صدا قرار گرفته است . Irstartup.com قبلا در مقاله هاي ديگري به بررسي اين پروژه پرداخته و در آينده نيز مقالات بيشتري منتشر خواهد كرد اما اينبار صرفا به بررسي ساير افراد ايراني كه در توسعه اين پروژه فعاليت مي كنند خواهيم پرداخت .

شروين پيشه ور دانش آموخته دانشگاه Berkeley كه خود مديريت شركت سرمايه گذاري Sherpa Ventures را نيز بر عهده دارد سرمايه گذاريهاي موفقي روي استارت آپهايي مانند دراپ باكس ، اوبر و Airbnb نيز داشته و در آخرين سرمايه گذاري شگفت انگيز خود مديريت پروژه Hyperloop را نيز بر عهده گرفته است و اين بار افشين پيشه ور برادر بزرگتر خود را به عنوان مديريت امور حقوقي نيز در كنار خود داشته كه وي خود صاحب شركت حقوقي پيشه ور و محمدي در شهر Rockville آمريكا مي باشد و خدمات حقوقي گسترده اي را نيز به ايالتهاي مختلف آمريكا ارائه مي دهد . در تيم ۵۸ نفره Hyperloop ايراني ديگر به نام نيما بهرامي نيز در سمت Vice president Transponic نيز مشغول به كار مي باشد .

shervin-pishevar_1441924060016 afshin-pishevar_1441930914176 nima-bahrami_1441930975361

شخص سوم اين تيم كاوه حسيني مي باشد كه در سمت آيرودايناميك مشغول به كار بوده و در ادامه به بررسي روزمه ايشان به نقل از اكانت Linkdin خواهيم پرداخت .

 

kaveh-hosseini_1441932530968

من یک متخصص آیرودینامیک هستم که در شرکت تکنولوژی هایپرلوپ کار می کنم. ما برای طراحی و آزمایش هایپرپاد، کمپرسور، سیستم شناور و سایر سیستم های فرعی مرتبط، هر دو آزمایش تونل باد و CFD را انجام می دهیم.

من قبل از پیوستن به هایپرلوپ، در مرکز علوم حرارتی اکسپاندنت یک مهندس ناظر بودم، جایی که تخصصم در زمینه مهندسی مکانیک و هوافضا را گرفتم. شبیه سازی عددی جریانات سیال و انتقال گرما، نیروی محرکه هوافضا، حوادث هوایی، جوانب فنی-تنظیمی وسایل هوایی بدون سرنشین (UAV)، موتورهای احتراق داخلی، بررسی منشأ و علت آتش سوزی، انفجار ساختمان های تجاری و مسکونی، از کار افتادن باتری و محصول مصرف کننده، سوختگی پوستی، عکاسی، فتوگرامتری، کمک در طراحی کامپیوتر (CAD) و مدل سازی سه بعدی از جمله وظایفی بوده اندکه داشته ام. با توجه سابقه ۱۸ ساله و تجربیاتی که در دانشگاه و صنعت در زمینه دینامیک محاسباتی سیالات (CFD) داشته ام، همان طور که موسسه ملی استاندارد و FDS (شبیه ساز دینامیک آتش) از STAR-CCM+ و COMSOL برای شبیه سازی جریان آتش سوزی و عامل هدایت آن استفاده کردند، من هم از آن ها برای شبیه سازی های مولتی-فیزیکی استفاده کردم.

قبل از پیوستن به اکسپاندنت، در دانشگاه استنفورد، دستیار پژوهشی آزمایشگاه محاسباتی هوافضا بودم، جایی که تحقیقاتم را روی توسعه الگوریتم های پیشرفته برای سازمان شبیه سازی پیشرفته انرژی و پروژه محاسباتی قادرسازی شبیه سازی موازی فشرده متمرکز کردم. به عنوان بخشی از کار فارغ التحصیلی، در مقطع کارشناسی ارشد و در زمینه آنالیز عددی برای CFD، نیروی محرکه هواپیما و نیروی محرکه موشکی، استادیار بودم. همچنین من در پروژه موشکی هیبریدی هم دست داشته ام و برای یک موتور آزمایشی، یک کنترل کننده طراحی کردم. قبل از پیوستن به دانشگاه استنفورد هم در تولوز فرانسه روی پروژه های مختلف موتور چرخشی احتراق داخلی کار  کردم. مسئولیت های من عبارت بودند از: برنامه نویسی شبیه سازی موتور، طراحی مدل آزمایشگاهی اتاقک های احتراق، هدایت سرعت سنجی لیزر داپلر و عکاسی اینترفرومتری از شعله های آتش.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 4 =