Honestbee، استارت آپ سنگاپوری که در زمینه تحویل مواد غذایی فعالیت می کند، برای گسترش فعالیت خود در شش کشور دیگر آسیایی، 15 میلیون دلار بدست آورد

Honestbee، به تازگی برای درخواست سرویس تحویل مواد غذایی خود، 15 میلیون دلار بدست آورد، اما این شرکت، آرمان های بزرگ تری دارد. شان چیانگ، رئیس بازاریابی این شرکت سنگاپوری می گوید که آن ها این شرکت را تحت عنوان یک تجارت متأثر از اجتماع راه اندازی کرده اند تا افرادی را که نمی توانند یک شغل تمام وقت داشته باشد استخدام کنند ، مثل افرادی که هنوز در خانه پدری زندگی می کنند، افرادی که از بیماران و یا ناتوانمندان مراقبت می کنند و افرادی که دانش آموز هستند. مسئولان خرید پاره وقت Honestbee، برای هر لیست خرید مشتری، مواد غذایی را از فروشگاه های محلی جمع آوری کرده و بعد از بسته بندی تحویل مسئول تحویل سفارشات می دهند، مسئولان تحویل هم حدوداً ظرف یک ساعت، سفارشات را به دست مشتری می رسانند.

این بودجه جدید که توسط فورمیشن 8  و با مشارکت شرکت سرمایه گذاری ریسک پذیر پژمان مار، ژیدون یو، اون تی وان ناتا و استیو چن، بدست آمده، سرمایه گذاری سری A Honestbee محسوب می شود. این شرکت تنها دو ماه پیش در سنگاپور راه اندازی شد، در حال حاضر 100 کارمند دارد و در حال پیش بردن طرح توسعه بلند پروازانه اش می باشد. در همین راستا، هفته پیش کارش در هنگ کنک را شروع کرد و برای گسترش طرح توسعه اش در شش کشور دیگر از جمله تایوان و ژاپن در 6 ماه آینده برنامه ریزی کرده است.

تحقیقات بازاری شرکت نشان می دهد که مردم در سنگاپور برای کامل کردن خرید هفتگی خود 4 ساعت زمان نیاز دارند، در حالی که در هنگ کنگ این کار چیزی حدود 2 ساعت و نیم طول می کشد. مسلماً میزان هدر رفتن زمان برای افرادی که ماشین دارند کمتر است، اما اغلب افراد در بازار هدف Honestbee، از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند. چیانگ می گوید که برنامه های آینده Honestbee خدمات جدیدی ارائه می دهد که باعث می شود کاربران از بابت کارهای روزمره و خسته کننده خود آسوده خاطر شوند (در حال حاضر تحویل مواد از فروشگاه های مربوط به حیوانات خانگی و سایر خرده فروشان ویژه را ارائه داده است).

برنامه خرید Honestbee، یک برنامه صرفاً بشر دوستانه نیست. طبق گفته چیانگ، مسئولان خرید به مشتریان این اطمینان را می دهند که تازه ترین گوشت و محصولات را از قفسه های فروشگاه برای آن ها تهیه می کنند. شرکت ادعا می کند که به مسئولان خرید خود پول خوبی می دهد. برای مثال در سنگاپور، مسئولان خرید می توانند تا ساعتی 14 دلار سنگاپور (حدود 10 دلار آمریکا) دریافتی داشته باشند؛ چیانگ اضافه می کند که در حال حاضر یک کارمند آن ها برای Honestbee، چیزی حدود 4.500 دلار سنگاپور (حدود 3.200 دلار آمریکا) سفارش می گیرد.

Honestbee، چیزی به قیمت مواد ارائه شده در فروشگاه ها اضافه نمی کند، اما بابت سرویس تحویل خود، هزینه ای دریافت می کند که آن هم برای حداقل سفارشات (که میزان آن در هر شهر، متفاوت است)، رایگان می باشد. در عوض، Honestbee در سودی که شرکای خرده فروش آن ها از فروش موادشان توسط خود می برند، شریک هستند، یعنی شرکای خرده فروش، موادشان را با قیمت کمتری به Honestbee ارائه می دهند. شرکت میزان این سود را فاش نمی کند، اما چیانگ می گوید که فروشگاه ها خود تمایل به همکاری با Honestbee را دارند، چرا که کار با Honestbee، باعث می شود آن ها در رقابت با تجارت هایی مثل RedMart که یکی از اصلی ترین رقبای آن ها در سنگاپور است، با زحمت و هزینه کمتری فعالیت تجارت الکترونیک خود را ادامه دهند.

شرکت های تحویل مواد غذایی، معمولاً یکی از دو مدل موجود را دنبال می کنند. برخی انبار خود را دارند، در حالی که سایر آن ها مثل Honestbee (و Instacart در آمریکا)، با فروشگاه های دیگر شریک هستند. Redmart، که انبار و سیستم تحویل خود را راه اندازی کرده، توانسته به سرعت رشد کند و تاکنون رکورد 55 میلیون دلاری سرمایه گذاری ریسک پذیر را از آن خود کرده است.

طبق گفته چیانگ، برتری Honestbee نسبت به RedMart این است که می تواند سفارشات مشخص از فروشگاه های مورد نظر مشتریان را داشته باشد و همچنین سطح حداقل سفارشات آن برای تحویل رایگان هم کمتر است. اما اشکال کار با شرکای خرده فروش هم این است که باعث می شود  Honestbee، روی موجودی مواد کنترل کمتری داشته باشد و ممکن است مشتری را نسبت به اتمام موجودی کالای مورد نظرش، ناامید کند، با این حال، Honestbee برنامه توسعه بین المللی خود را اجرا خواهد کرد.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ