6 نشانه ای که به شما می گوید، باید به یک شتاب دهنده استارت آپ بیپوندید

قبل از این که یک کار عادی پیدا کنید و سراسر کشور را برای پیوستن به یک شتاب دهنده زیر پا بگذارید، چند مسئله هست که به شما توصیه می کنم آن ها را در نظر بگیرید.

اول استارت آپ ها وجود داشته اند، بعد شتاب دهنده های استارت آپ آمدند. این محیط منحصر به فرد که به سرعت در حال رشد است، لزوماً برای هر شخصی بهترین محیط نیست. بلکه این محیط برای افرادی که اولین کارآفرینی/بنبان گذاری خود را انجام می دهند، یک محیط بسیار عالی برای یادگیری می باشد، اما با این وجود این افراد باز هم به یک راهنما نیاز دارند، چرا که در مقایسه با یک استارت آپ عادی، سرمایه گذاری در یک شتاب دهنده خیلی سخت تر است.

من در طول چهار ماه گذشته در حال راه اندازی استارت آپ خود، یعنی Due بوده ام. این مسیری که در آن قدم گذاشته ام، یک مسیر سرگرم کننده است. تکنولوژی به سرعت در حال تغییر می باشد. این تغییر حتی از زمانی که من آخرین شرکتم را فروختم، یعنی سه سال پیش، وجود داشته و میزان تغییر در دنیای استارت آپ از آن زمان در حال متحول شدن بود. مطمئن هستم که شما هم چنین حسی داشته اید.

برای شخصی مثل من که می خواهد یک شتاب دهنده شگفت انگیز پیدا کند، لیستی  از موارد پیشنهادی وجود دارد. قبل از این که یک کار عادی پیدا کنید و سراسر کشور را برای پیوستن به یک شتاب دهنده زیر پا بگذارید، چند مسئله هست که به شما توصیه می کنم آن ها را در نظر بگیرید.

  1. باور این که که ایده شما یک تجارت واقعی است: بین ایده ها و تجارت واقعی، تفاوت بزرگی وجود دارد. با وجود بزرگ بودن ایده ها، اما آن ها به طور بالقوه از شما یک مخترع می سازند، نه یک کارآفرین یا صاحب تجارت. با گرفتن بازخوردها و آزمایش کردن شتاب دهنده ها، می توانید بفهمید که کدام یک از آن ها متناسب شما هستند. با این حال، شتاب دهنده ها برای سرعت خودشان آماده شده اند و شما باید به یاد داشته باشید که برای چه کاری سراغ آن ها می روید.
  2. پذیرفتن شرایط: قبل از انجام هرگونه معامله ای، قوانین جریمه را مطالعه کنید و برای خود وکیل بگیرید. باید بدانید که به چه میزان می خواهید خود را وقف این کار کنید، از این کار چقدر پول بدست می آورید، چند درصد از شرکت را صرف این کار می کنید، جزئیات سهامتان چیست و موارد دیگر. این خیلی خوب است که سهامی وجود نداشته باشد، اما می دانم که این مسئله باعث می شود روابط سست تری از سرمایه گذاری سراغ شما بیایند. یک مدل متناسب برای همه مدل های سرمایه گذاری وجود ندارد، اما شما حداقل باید بدانید که چه چیزی بدست می آورید. این می تواند بهترین تصمیم تمام زندگی شما باشد (برای اغلب افراد)، در غیر این صورت با پشیمانی به گذشته خود نگاه خواهید کرد.
  3. داشتن یک راهنما: یک شتاب دهنده عالی، جسارت زیادی دارد و این یعنی مربیگری در سطح بالا. شما با برخی از بهترین کارآفرینان صنعت، سرمایه گذاران و مدیران کلیدی ارتباط پیدا خواهید کرد که می توانند تجارت شما را برای همیشه متحول کنند. همچنین شما باید انتظار بازخوردها و انتقادهای سازنده را هم داشته باشید. از این بازخوردها و انتقادهای سازنده با روی باز استقبال کنید. همان طور که شما امکان گرفتن توصیه های فراوان را دارید، یک شتاب دهنده هم منحصراً در اختیار شما نخواهد بود.
  4. زندگی برای رقابت: رقابت درنده است و یک شتاب دهنده هم در واقع یک دورنمای بسیار دقیق می باشد. شما باید در برابر مدل پرواز، یک جنگنده باشید. رقابت شما با رقیب و همتای تان خواهد بود. برای کارآفرینی که به عقب بر می گردد، جایی وجود ندارد. در صورتی که فروش شما رونق داشته باشد، شانس رشد شما در این جا هم افزایش پیدا می کند.
  5. بررسی مفهوم شتاب دهنده: شما باید دقیقاً بدانید که فارغ التحصیلان شتاب دهنده در مورد آن چه می گویند. در ست مثل بررسی گواهی نامه و مدارک پیمان کار قبل از استخدام، این جا هم باید همان کار را انجام دهید. در صورتی که می توانید، تا حد امکان مستقیماً با فارغ التحصیلان گفتگو کنید و از تجربیات آن ها بپرسید. همه شتاب دهنده ها مثل هم نیستند.
  6. دوست داشتن اعضای گروه شتاب دهنده: به نیروی خودتان اطمینان داشته باشید. صرف خوب بودن یک شتاب دهنده، به این معنا نیست که می تواند برای شما هم خوب باشد. با فشار آوردن به گروه، همه چیز یک شبه تغییر نمی کند. آیا واقعاً می خواهید در طول سه ماه آینده تمام وقت خود را با گروه بگذارنید؟ پس باید خودتان را با شرایط وفق دهید. در تجارت های سنتی، تناسب فرهنگی اهمیت داشت و این حتی در مورد محیط شتاب دهنده ها بیشتر هم صدق می کند. همان طور که شرکت خود را دوست دارید، باید افراد اطراف خود را هم دوست داشته باشید.

دلایل زیادی برای نپیوستن به شتاب دهنده وجود دارد، اما برای اغلب کارآفرینان، جنبه های مثبت پیوستن به شتاب دهنده، از جنبه های منفی آن بیشتر است. با زندگی در دره سیلیکون، تعداد بیشماری از شرکت هایی که همراه با شتاب دهنده وارد عرصه شده اند و به موفقیت رسیده اند را دیده ام. در دره سیلیکون، چندین میلیارد دلار از همین طریق بدست آمده است.

حال، آیا می خواهید استارت آپ موفق بعدی که همراه با شتاب دهنده وارد عرصه می شود، باشید؟

مترجم : آرش زمانی

منبع : Inc

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ