در هفته های آینده، کار بر روی مسیر آزمایشی 150 میلیون دلاری هایپرلوپ آغاز خواهد شد

زمانی که ایلان ماسک دیدگاهش در مورد یک لوله فلزی که قادر بود مسافران را با سرعت 800 مایل در ساعت جابجا کند را به دنیا ارائه کرد، اغلب مردم تصور پرنده ایکه در آسمان در حال پرواز است را از آن داشتند.

 

شرکت فن آوری حمل و نقل هایپر لوپ اعلام کرد در هفته های آینده، کار بر روی ساخت یک مسیر آزمایشی 5 مایلی را آغاز خواهد کرد و آن ها در طول این فاز آزمایشی خود در نهایت 10 میلیون نفر را جابجا می کنند. پیش بینی می شود ساخت این مسیر حدود دو سال و نیم طول بکشد، در نتیجه این یک پروسه طولانی خواهد بود.

آن ها مطمئناً، در ابتدا آزمایش با سرعت کامل را روی مسافران انجام نخواهد داد و برای آزمایش حداکثر توان این وسیله از اتاقک های خالی استفاده خواهند کرد. حداکثر سرعتی که برای آزمایش در زمانی که مسافران سوار آن هستند در نظر گرفته شده، 160 مایل در ساعت می باشد، که به نظر می رسد این سرعت هم برای به حرکت درآوردن لوله ای معلق در هوا توسط آهن ربا، زیاد باشد.

طبق گفته دیزین، مسیر آزمایشی که قرار است در کالیفرنیا ساخته شود، حدود 150 میلیون دلار هزینه بردار است. علاوه بر این، ماسک در حال ساخت یک مسیر آزمایشی (در تگزاس) برای شرکت هایی است که خواستار آزمایش طرح های غلاف بیرونی سیستم هایپرلوپ می باشند.

 

مترجم : آرش زمانی

منبع : TNW


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ