6 راه تامین سرمایه برای استارت آپ بدون سرمایه گذار

افزایش  پول و سرمایه ، معمولا یکی از سخترین و مهمترین راه های شروع یک کسب و کار نوپا است .اکثریت کسب و کار های کوچکی که در چند ماه اول شکست می خورند ، همه دارای یک ویژگی مشترک هستند و آن هم اتمام سرمایه اولیه است.

دنیای نرم افزار و استارت آپها بخاطر میزان سرمایه گذاری و ارزیابی های بزرگش مشهور است .ولی حقیقت این است که بیشتر کسب و کار های کوچک دارای سرمایه گذاری امنی نیستند و این حس را برای متقاعد کردن یک سرمایه گذار به وجود نمی آورند ، از طرفی روش های سنتی افزایش سرمایه زمان گیر بوده و این مسئله می تواند درست در زمانی به وجود آید که شما وقت زیادی را برای توسعه محصول و پشتیبانی مشتریان سپری می کنید . در نهایت مشکل بزرگ بعدی که به وجود می آید ، با افزایش سرمایه گذارها و درخواست سرمایه برای امنیت استارت آپ خود کم کم سهم شما از استارت آپ مطبوع خود به کمترین حد ممکن خواهد رسید .

در مقاله زیر راه های جایگزینی برای شروع یک کسب و کار نوپا بدون صرف زمان زیادی برای جلب سرمایه گذار به شما معرفی خواهیم کرد

شغل فعلی خود را حفظ کنید تا استارت آپ شما به سوددهی برسد

حفظ کردن شغل فعلی خود یکی از امن ترین راه هایی است که می توانید از پس مخارج و اجاره کسب و کار جدید بر بیاید. اگر این راه را انتخاب کردید این نکته را مد نظر داشته باشید که در قرارداد شما گزینه اضافه کاری وجود نداشته باشد تا بتوانید روی استارت آپ خود نیز متمرکز باشید .

از جنبه مالی این مورد یکی از بهترین گزینه ها برای توسعه کسب و کار شماست ، در صورتی که در ابتدای راه اندازی کسب و کار نوپای خود باشید روزهای آخر هفته و تعطیلات نیز فرصت مناسبی برای توسعه هر چه بیشتر و بهتر استارت آپ شما می باشد.

کاهش هزینه ها 

اهمیتی ندارد که چقدر پول در پس انداز حساب بانکی خود دارید و در واقع این مدیریت و رهبری کسب و کار شماست تا مطمئن باشید که هزینه های شما نسبت به بودجه شما واقع بینانه است . شاید در این میان حرفهایی از اطرافیان خود نظیر خرج کردن پول بیشتر به عنوان راه حل مشکل و یا خرید یک ملک برای کسب و کار خود را بشنوید اما توجه داشته باشید در ابتدای کار می بایست هزینه های خود را بهترین نحو ممکن کاهش دهید . تمام شرکتهای بزرگ دنیا بر اساس همین قواعد رشد نمودند و در ابتدای کسب و کار هر گونه هزینه اضافی بابت جا و مکان و لوکس سازی و … را بطور کامل حذف نمایید . کسب و کار شما در آینده زمان زیادی برای این گونه خرجها خواهد داشت.

سودهای بدست آمده را مجدد در کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید

اگر کسب و کار شما سودده است ، می توانید سود بدست آمده را مجدد در استارت آپ خود سرمایه گذاری نمایید و از این طریق سود و گردش مالی کارتون رو افزایش بدید . در نتیجه با متکی بودن به سود حاصله می توانید سرعت فروش و رشد شرکت را نیز به بهترین نحو مدیریت نمایید.

وام شخصی بگیرید

یکی از مزیت های راه اندازی کسب و کار نوپا در این مورد خلاصه می شود که در صورتی که بتوانید به سوددهی حداقلی برسید بانکها ، موسسات شخصی و یا افراد سرمایه گذار معمولی پیدا خواهدن شد تا به شما وام بدهند و در استارت آپ شما ریسک کنند . به بانک محلی خود بروید و شرایط خود را توضیح دهید. از طرفی شرکت در رویدادهای جذب سرمایه شتاب دهنده ها همانند دیموند ، آواتک ، بانک پاسارگاد و … می تواند کمک اولیه مهمی به شما باشد .

بهترین گزینه دوستان و خانواده

مثالی از بزرگترین سرمایه گذارهای دنیا هست که اگر نتونید کمکی از خانواده و دوستان دریافت نمایید و در واقع آنها را راضی و مجاب به سرمایه گذاری حداقلی روی استارت آپ خود بکنید قطعا نمی توانید سرمایه گذارهای بزرگتر را نیز راضی نمایید . نیازی نیست 100 ها صفحه طرح کسب و کار را به آنها نشان دهید و در مورد فرمولها ، کدها و مسائل حقوقی صحبت نمایید . با چند جمله ساده و صمیمی و خانوادگی می توانید آنها را راضی به سرمایه گذاری نمایید .

کمپین های سرمایه گذاری

سایتهایی مثل کیک استارتر و ایندیگوگو بهترین محل برای جذب سرمایه اولیه به صورت آنلاین آن هم با مارکت جهانی می باشد . البته طراحی یک کمپین مناسب دردسرها و قوانین خاص خود را دارد و هر کسی موفق به راه اندازی آن نخواهد بود. برای مثال کمپین ساعت بلاکس ظرف 24 ساعت نیم میلیون دلار و ظرف یک هفته یک میلیون دلار معادل چیزی بیشتر از 3 میلیارد تومان سرمایه جذب نمود . روشهای طراحی موفق یک کمپین در سایت irstartup.com بررسی شده و می توانید برای شروع آن را مطالعه نمایید

مترجم : آرش زمانی

این مطلب طبق نظریات شخصی نویسنده نوشته شده است .


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ