کوتاه کننده لینک fi9.ir

مستر فایل | قالب و پلاگین وردپرس

کارت ویزیت لایه باز

 • خانه
 • >
 • اخبار تکنولوژی
 • >
 • اکوسیستم استارت آپ سنگاپور می تواند با ایجاد یک پایگاه قدرتمند سرمایه گذاری با ریسک پذیری بالا، در هر نقطه از جهان تکرار پذیر باشد

اکوسیستم استارت آپ سنگاپور می تواند با ایجاد یک پایگاه قدرتمند سرمایه گذاری با ریسک پذیری بالا، در هر نقطه از جهان تکرار پذیر باشد

 • با مهدی شمس
 • سه شنبه , ۲۱ مهر ۱۳۹۴

یک دهه پیش، استارت آپ در سنگاپور مفهوم بیگانه ای بود. این جامعه محافظه کار و میانه رو ترجیح می دادند نیروهای متفکر و باهوش خود را در دولت یا بانک که مکان هایی امن و سالم هستند به کار گیرند. ایجاد یک شرکت، سرمایه گذاری و ریسک پذیری فقط برای تعداد انگشت شماری از مردم قابل قبول بود. تا این که دولت برای کارآفرینی به سبک استارت آپ مشتاق شد، طوری که در نظر داشت نه تنها در سنگاپور بلکه برای هر فعالیت تجاری در هر نقطه ای از جهان این فعالیت را انجام دهد. الان هم سنگاپور نمونه برجسته ای برای کشورهایی است که برای اولین بار می خواهند این کار را انجام بدهند، که چگونه یک گروه از سرمایه داران نوآور با هم فعالیت کنند و بخش قدرتمند سرمایه گذاری که به عنوان یک ستون برای اکوسیستم قوی استارت آپ محسوب می شود را توسعه دهند.

 

بسیاری از کشورها سعی داشتند که پیروزی سیلیکون ولی که رهبر بی نظیر دنیای استارت آپ می باشد را تکرار کنند. اما حمایت از تکنولوژی، هوش بی نظیر، سرمایه گذاری با قدرت ریسک پذیری و ماجراجویی که کاملاً در یک مکان و زمان کار می کنند، کار کردن برای دیگری را رد می کند. تلاش های پر از بدبیاری سیلیکون پیرامید در مصر، تسوکوبا و شهر علمی ژاپن را به یاد دارید؟ در صورتی که شما عنصر کلیدی استارت آپ که جذب سرمایه با قدرت ریسک پذیری است را فراموش کنید و یا از دست بدهید، سرمایه گذاری انبوه صرف در تکنولوژی و حتی اجرای یک حالت مالیاتی بسیار سبک باعث پیشرفت تجارت شما نمی شود. بدون داشتن انبوهی از اشخاصی که شرکت های نوپا را حمایت مالی می کنند، ایجاد یک جامعه خود پشتیبان استارت آپ امکان پذیر نمی باشد.

وقتی کارآفرینی در مورد ایده ایجاد یک استارت آپ در سنگاپور می شنود، با خونسردی و بی تفاوتی چیزی شبیه این می گوید: “سنگاپور؟ شنیده ام که دولت سنگاپور همه چیز را تحت کنترل خود دارد. چطور یک استارت آپ می تواند در آن جا بقا داشته باشد؟” اما حقیقت تکان دهنده این است که کشوری مثل سنگاپور روی کره زمین وجود ندارد که فعالیت های استارت آپ را گرامی بدارد، کاری که سنگاپور در پنج سال اخیر انجام داده است. اغلب اوقات سنگاپور را با اسرائیل مقایسه کرده اند که تلاش هایش برای سیستم استارت آپ مثل استارت هندلی است؛ کشوری که حتی برخی اصول و قوانین خود را از روی برنامه معروف اسرائیلی یوزما به تصویب رسانده است. به هر حال، مدل سنگاپور مزایای بی نظیر خود را دارد که هیچ کشور دیگری قادر به ارائه آن در یک پکیج نیست.

مزایای استارت آپ در سنگاپور

 1. سنگاپور تجارت های خارجی را با قوانین هوشمندانه و تجاری پسند خود جذب می کند. قوانین به دقت بررسی شده اند و دنبال کردن و اجرای آن ها آسان است؛ پروسه تجاری کوتاه و مختصر و عاری از خط قرمز و فساد است.
 2. در سال ۲۰۱۴ سنگاپور توسط بانک جهانی تفویض مقام شد و به ساده ترین مکان برای تجارت تبدیل شد. پروسه راه اندازی یک کسب و کار بسیار ساده و شفاف است. کاغذ بازی های استخدام، اخراج و تشکیل پرونده به حداقل میزان خود کاهش یافته است. برای ثبت یک شرکت و بهره مندی از حمایت دولت یک روز از وقت شما گرفته می شود.
 3. پایین بودن شاخص جرم و جنایت و ثبات سیاسی در امان بودن پول شما را ضمانت می کند.
 4. سنگاپور، چارچوب حفاظت از حق مالکیت معنوی را توسعه داده است.
 5. سنگاپور از نظر مالیاتی سرزمین بهشتی است. مالیات بر درآمد برای درآمدهای بالای ۲۳۰۰۰۰ دلار آمریکا در این جا بین ۳٫۵ تا ۲۰ درصد است. مالیات شرکت با درآمد زیر ۲۲۲۰۰۰ دلار آمریکا زیر ۹ درصد می باشد و برای درآمدهای بالاتر از این معیار ۱۷ درصد در نظر گرفته شده است. در این جا مالیات بر وراثت و افزایش سرمایه وجود ندارد. این بدان معنی است که در صورتی که برای درآمد شما در استارت آپ مالیات تعلق گرفته شده باشد، شما می توانید از معافیت مالیاتی سود خود لذت ببرید.
 6. سنگاپور، سیاست مهاجرت تجاری را پرورش می دهد. در این جا مخصوصاً برای کارآفرینان بالقوه ویزای کاری وجود دارد. بعد از پروسه الحاق، مدیران و کارکنان حرفه ای با ویزای استخدام می توانند به سنگاپور دعوت شوند. هر دو نوع ویزای تجاری فرصتی به شما می دهد تا برای اقامت دائمی اقدام کنید. با کمک یک دستیار شایسته می توانید ویزای خود با هدف کارآفرینی را در چند روز بدست آورید.
 7. هزینه های زندگی در سنگاپور نسبت به سایر مراکز کسب و کار از جمله هنگ کنگ، کمتر است. در این جا شما می توانید از مراکز بهداشتی پیشرفته و مقرون به صرفه استفاده کنید، از هوای تازه و تمیز، وسایل نقلیه عمومی خلوت و زیرساخت های نفوذی درجه یک لذت ببرید و وارد یک جامعه فرهنگی عمدتاً انگلیسی زبان و صادق و سخت شوید شوید.
 8. دولت سنگاپور مشتاق نوآوری است. ایده هایی که در جاهای دیگر با خونسردی تمام با آن برخورد می کنند در این جا می توانند شانس گرفتن چراغ سبز را داشته باشند.

شیوع سرمایه با قدرت ریسک پذیری

سنگاپور یک روش هوشمندانه برای درگیری سرمایه ریسک پذیر ابداع کرده است. در ابتدا، دولت سبقت گرفتن برای کمک های مالی برای افزایش ایجاد استارت آپ را مرسوم می کند. در مرحله بعد، سرمایه گذاری برای استارت آپ را از شخص ثالث جذب می کند.

در سال ۲۰۰۹، دولت سنگاپور برای طرح دوره نهفتگی تکنولوژی یک راه حل شگفت انگیز ارائه داد: که در صورت توافق سرمایه گذار، دولت ۸۵ درصد سرمایه مورد نیاز طرح و سرمایه گذار ۱۵ درصد سرمایه را تأمین کند (طرح ۵ به ۱). همچنین بعداً سهم دولت در هر زمانی می تواند قابل فروش باشد. راه اندازی یک جامعه یا مجموعه استارت آپ به اعتماد وسیع بین دولت،سرمایه گذاران و شرکت های نوپا نیاز دارد و بدون چنین تعهداتی موفقیت حاصل نمی شود. بعد از راه اندازی بخش سرمایه گذاری ریسک پذیر توسط دولت سنگاپور، اکوسیستم استارت آپ خود کفا شد. سخت است که در زمینه حمایت از تلاش های استارت آپ از ایده تا اجرا و به ثمر رسیدن آن از دولت دیگری نام ببریم.

برای طرح مراحل اولیه تأمین مالی ریسک پذیر، دولت با همکاری سرمایه گذاران در گروه هایی که سرمایه خصوصی کافی نداشتند، سرمایه گذاری کرد. این طرح برای سرمایه گذاران بسیار راحت تر از این بود که آن ها بخواهند سرمایه شان را نزد خود نگه دارند چون از طریق حتی سود هم می برند. به این ترتیب، انبوهی از سرمایه گذاران سخاوتمند و جدید جذب شدند. در طول دو سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳، میزان سرمایه ریسک پذیر درگیر در سنگاپور با سرعت زیاد از متوسط ۲۷ میلیون دلار سنگاپور به ۲ میلیارد دلار آمریکا افزایش یافت.

بر خلاف اکوسیستم استارت آپ سیلیکون ولی که به سختی در هر نقطه از جهان قابلیت تکرارپذیری پیدا می کند، مدل سنگاپور به دلیل شرایط منحصر به فردی که دارد کاملاً جهانی است و می تواند در سراسر جهان نفوذ کند. به عنوان مثال اگر هر کشوری چارچوب استارت آپ سنگاپوری ها را به کار گیرد، پتانسیل تجاری آن با ایجاد پایگاه سرمایه گذاری ریسک پذیر قوی می تواند تقویت شود و افزایش یابد. در صورتی که سنگاپور مثل پنج سال گذشته در این زمینه مؤثر باشد، پیش بینی مقیاس پیشرفت مورد انتظار آن در پنج سال آینده سخت خواهد بود.

 

مترجم : مهدی شمس

منبع : Startup Daily

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =