نسل جدید کارآفرینان میلیاردر ، نسل هزاره ها

تقریبا غیر معمول است که در سن 20 سالگی Timothy Armoo درحال راه اندازی سومین شرکت فن آوری خود باشد، البته بازهم برای نسلی که ” هزاره” نام گرفته دوست دارند کارها را متفاوت انجام دهند؛ آنها اخبار خود را از شبکه های اجتماعی و نه از روزنامه ها بدست می آورند، آنها YouTube و Vimeo را پیگیری و دنبال می کنند نه فاکس یا BBC، آنها تبدیل به ابر ستاره هایی همراه با میلیونها طرافدار در سن 16 سالگی می شوند که تنها با درست کردن ویدئو ها و حرف زدن دربارۀ زندگی روزانه خود به آ رسیده اند. ولی زمانی که بحث بازاریابی می شود. آنها دوست ندارند که با پیام های حامی مالی یا تبلیغات 30 ثانیه ای آرامش خود را بر هم بزنند.

 

Timothy با راه اندازی دو کسب و کار در سن نوجوانی، به موفقیت رسید، یکی آموزش کسب و کار که در 14 سالگی شروع کرد، و دیگری یک شرکت اجتماعی که توانست آنرا به یک شرکت آمریکایی در سن 17 سالگی بفروشد. هردو اینها به وی درس های ارزشمندی آموخت، همچنین وی را ترغیب کرد که ایجاد کارافرینی ذاتا در وی وجود دارد.

شرکت سوم او، فن بایتس است که وی در کنار Ambrose Cooke همراه با Mitchell Fasanyaبعنوان رئیس بخش فنی تاسیس کرده است؛ کار آن کمک به برندها  مانند Nickelodeon، Go Proو آدیداس برای همکاری با برندهای راه اندازی شده با تاثیر گذاری به روی شبکه های اجتماعی در یوتیوب، اینستاگرام، اسنپ چت و واین است. وی عقیده دارد که این کسب و کار، به جهت گیری آتی صنعت تبلیغات کمک می کند.

Timothy باور دارد که محتوای تاثیر گذاران شبکه اجتماعی “جبهه بعدی تبلیغات” است. با این استدلال که” در تبلیغات طولانی  به جای قسمت کوتاه آنها زدگی و دخالت بی جا در زندگی روزمره ما ایجاد می شود”  او در مورد مفاد فن بایتس می گوید” باید از تبلیغات پر سر وصدا به محتوای بومی تغییر داشته باشیم”

او ادامه می دهد؛ ” عموما، شما یک قسمت محتوا را می خوانید و بعد یک پاپ ویدئو تبلیغاتی تمرکز شما را بهم می ریزد، یا شما می توانید پایین برای قسمت خوراک فیس بوک بروید و با یک تبلیغ روبرو شوید که آزار دهنده باشد. با این حال، با تغییر به سمت بومی شدن، به صورت مثال در سایت Buzzfeed ، برای برندها نیاز است که چگونه آنها با هزاره ها پایبند و متعهد باشند.”

این عصر، قطعا از پنج جنبه موافق با Timothy و تیمش است: ” اگر شما اینجا با تغییر به محتوای بومی در باره فرصت بیاندیشید، ما دارای یک تیم سرمایه گذاری کامل هستیم- جوان و به شدت باهوش. شریک من Ambrose Cooke 21 ساله، دارای پیش زمینه ی مهندسی مکانیک بوده و برای اطمینان از کیفیت همکاری های برند ما ایده آل است. او امتیاز دهی فن بایتس را اختراع کرد که تاثیر اجتماعی را اندازه گیری می کند و زمانی که برند شریک ما باشد، این معیار یک تغییر دهنده ی بازی است. این معیار اکنون در صنعت بازاریابی تاثیر گذاران غرب وحشی بوده و یک هنجار را به امتیاز دهی منحصر به فرد به ارمغان می آورد.”

” CTO ما MutchellFasanya، نیز از نسل هزاره است، در حقیقت او با 19 سال جوانترین عضو تیم است. او نوشتن نرم افزار را زمانی که 11 سال بود شروع کرد- او جالب ترین محصولات و ابزارها را مسحور کرد زیرا می دانست که چه چیز هم برند ها و هم تاثیرگذاران را به هم پیوند می دهد. به منظور سود بردن واقعی از این خط مقدم آینده، شما نمی توانید یک مجری 50 ساله که نمایش را اجرا می کند داشته باشید. شما نیازمند کسانی هستید که متن و محتوای تعهد به نسل هزاره را می فهمند”

همراه با روش های جدید تبلیغات معیار های جدید موفقیت به میان می آید؛ زمینه ی دیگری که فن بایتس می گوید در آن فعالیت دارند این است که آنها بسته ای را ارائه می دهند که همراه با یک مدل جدید رهبری می کنند که باعث درخواست افراد صنعتی خواهد شد.

” ما ابزارهایی ساختیم که برندها را قادر به دنبال کردن و اندازه گیری هر جنبه ی کمپین خود می سازد. ارزش تاثیر گذاران و پلتفرم های شبکه اجتماعی آنها، به سرگرمی است و بنابراین بجای اندازه گیری بوسیله احساسات، کاری که اکثر پلتفرم های دیگر انجام می دهند، ما با سرگرمی که شما از کمپین بدست می آورید اندازه گیری می کنیم. 5 میلیون نفر شاید تبلیغ شما را نگاه کنند، ولی سوال اساسی این است که واقعا چه تعداد با شما سرگرم شدند . بازار یابی برای کشف یک روش جدید اندازه گیری موفقیت در اجتماع جهش بزرگی است که ما نسبت کار سنتی کرده ایم.”

 

” من یک مقاله برای اشاره نوشتم با این اسم: انتشارات تلیغاتی در مورد اینکه چرا احساسات نباید عامل سنجش  موفقیت باشد، و سیلی از ایمیل ها از آژانس های سنتی در مورد پیشنهادم دریافت کردم. با این حال، زمانی که شما کار جدیدی انجام می دهید همواره موانعی از طرف متصدیان بوجود می آید.”

بیشتر برندها، افراد 16 تا 24 ساله را بعنوان جمعیت کلیدی خود نگاه می کنند ولی مشکل تعهد به نسلی دارند که با شبکه های اجتماعی در DNA شان بزرگ شده اند. اگر یک برند به Zoellas در مورد PewDiePies( اشاره به نام خدمات یک برند دارد) نتواند خبر دهد، آنگاه در بازار با مشکل مواجه می شوند. ولی فن بایتس به وسیله پیدا کردن سیاست های مربوط به ویدئو در یوتیوب،  نوازندگان واین یا افراد مشهور اسنب چت، این کار را برای آنها ساده تر کرده است، کسانی که خوانندگان آنها دقیقا منطبق بر خوانندگان مورد هدف آنها است، و تیم دارای معیارها و نمونه پژوهی ها برای اثبات آن است.

پلتفرم روی آن چیزی که Timothy در زیر می نامد تمرکز دارد: ” دنباله دراز اثرگذاران اجتماعی” او توضیح می دهد:” سیاست های ویدویی ایجاد شده بیشتر، حقیقتاً دیگر اثرگذار نیستند ولی بجای آن، افراد مشهوری که در شاخه ی متفاوتی از اثر گذاری قرار می گیرند؛ زمانی که کاربران یوتیوب یک برند را به مدت طولانی پشیتبانی می کند، مشابه اثر گذاری حمایت تیلورسویفت است و هردو یک اثر مجازی در باره ی آن بوجود می آورند. بوسیله تمرکز روی همان دنباله دراز، برندها خلاقانی را پیدا می کنندکه بسیار شخصی تر و قابل تعریف تر هستند، که منجر به تعهد اصیل بیشتر بین برند، اثرگذاران و خوانندگان می شود.”

این نوع محتوا دارای دو مزیت مشخص برای تبلیغات است. یکی هزینۀ ارزان تری است که آنها باید برای تضمین خدمات هنرمندانه باید بپردازند و دیگری توانایی حصول تنوع بالاتر خوانندگان برندها بوسیله ی شامل کردن انواع مختلف افراد خلاق در کمپین هایشان به جای فقط یک فرد است.

چون Timothy و تیم وی تنها دارای سن متوسط 21 سال هستند آنها دارای موقعیت خوبی برای برخوردار کردن برند به استعداد هستند، بدون اینکه تمامیت موفقیت بدست آمده به امروز طرفین را به خطر بیاندازند.

فن بایتس ها مطمئن هستند و اهداف آنها برای  تبدیل شدن به ” لغات تبلیغی اثرگذاران بازاریابی، که سادگی خرید یک آگهی در فیس بوک و گوگل به جهان اثرگذاران بازاریابی را فراهم می سازد” دست یافتنی است. پلتفرم آنها تبلیغ کننده ها را مطمئن می کند که مقدار پول زیادی را بدست می آورند، که همچنین در یک روش بومی و غیر سرزده بدست می آید.

” هزینه فاکتور اهمیت بسیار زیادی دارد؛ برابر با هزینه ای که شما روی یک وظیفه ی سنگین خرج می کنید، شما می توانید بودجه خودرا بسیار عقلانی تر استفاده کنید و با 5 نفر توسط فن بایتس همراه با دنبال کنندگان بزرگتر و خوانندگان متنوع وسیع تر کار کنید”

” امتیاز فن بایتس” شفافیت لازم را به همراه آورده و باعث به وجودآمدن بازاریابی اثرگذاران در اجتماع مناسب فن بایتس بجای یک فعالیت از روی گمان، شده است. تیم تمایل به واگذاری سمت خلاق سیاست گذاری به خود افراد است؛ نتایج تا به امروز بسیار اثر گذار است.

فن بایتس کمک کرد تا کمپینی برای Go Pro که می خواست به شعار ” فرد نرمال درخیابان” دست یابد، ایجاد شود، که البته این کمپین، برخلاف علاقۀ اکثر خوانندگان اسکیت بورد باز ، موج سوار و طرف داران سقوط آزاد آنها بود. با استفاده از خلاقیت آنها و فن آوری، تیم توانست Go Pro  را با Kieran Brown که یک بازیکن نمایشی خیابانی فوتبال است، منطبق کند. وی کسی است که در کانال یوتیوبش بیش از 150 هزار مشترک دارد. Kieran ویدئوی “Binshots”را ساخت و در آن راه های استادانه تری برای شوت کردن توپ به داخل سطل زباله را نمایش داد.

Go Pro با این کمپین بسیار تحت توجه قرار گرفت،که یک فرم کوتاه را هم برای اینستاگرام درست کرد، آنها محتوا را باز مورد هدف قرار داده و یک ویدئو که 887 هزار بار مشاهده شد را ایجاد کردند.

در کمپین دیگر، سیاست گذار ویدئوی معروف، Beckii Cruel شرکت کرده است. وی کسی است که نمایش ویدئویی برای پوشیدن روسری به 4 روش متفاوت در نمایش زنجیره ای مد نگاه جدید را ساخته است و دوستان خود را برای پوشیدن روسری های زمستانی به سبک خودشان به چالش کشانده است. برندۀ این چالش، می توانست یک روز کامل را همراه با Beckii در مرکز خرید نگاه جدید سپری کند. باز هم نگاه جدید تحت تأثیر قرار گرفت، با نظر به اینکه شخصیت Cruel، “واقعی و باور پذیر ” بوده و کمپین را به صورت “مؤفق” توصیف کرده است و اضافه می کند که ” این یک شانس برای ساختن و تعامل با خوانندگانمان و منابع داده ها به روش بومی بوده است”.

همچنین فن بایتس به Nickelodeon کمک کرد تا یک نمایش تلویزیونی براه بیاندازد. در این نمایش تلویزیونی، افراد خلاق به انجام کارهایی دست زدند که آرزوی برآورده شدن آن را قبل از دوران دبیرستان داشته و در ضمن، طرفداران خود را برای انجام همان کار به چالش دعوت کردند.

” تمام این نوع همکاری ها و مزیت ها، مفعتی است که شما از طریق تبلیغات فیس بوک، گوگل یا توئیتر با آن روبرو نمی شوید”. Timothy اشاره می کند که” این تکامل بعدیِ مربوط به معنای چیزی است که برای یک برند در یک نسل هزاره باید تبلیغ شود.”

رشد کردن با شبکه های اجتماعی

ظاهر و رفتار  Timothyشبیه کارافرینانی است که دارای سالها دانش هستند، ولی زمانی که از وی می پرسیم ” چرا شبکه های اجتماعی” او با تعجب نگاه می کند و گوشی خود را در می آورد. ” برای من و گروه هم سنم، گوشی های هوشمندمان جایی است که از تمام اطلاعات مان، اخبارمان، تفریحات و فهمیدن اینکه دوستانمان چه توانایی دارند، آگاه می شویم. بنابراین تصمیم اینکه من می خواهم در چه صنعتی باشم، یک تصمیم کاملا ساده است.”

” هر فرد درون تیم در عصر شبکه های اجتماعی بزرگ شده است، این واقعی است که ما از آن مطلع هستیم. مجریان تبلیغات دیروز با روزنامه ها بزرگ شده اند، ولی ما با توییتر، یوتیوب، اینستاگرام، و اسنپ چت بزرگ شده ایم”

Timothy بجای اینکه یک سازنده شبکه اجتماعی باشد، مُبَلغ آن است ولی او این حقیقت را که سیاست گذاران بوتیوب و ستارگان آن، دارای توانایی تصمیم به روز دارند را تایید می کند.” اگر شما به تعداد زیاد اجراها و محتوایی که آنها تولید می کنند، نگاه بیاندازید، آنها اکثراً همان دختر همسایه یا دوستانتان از مدرسه هستند و این موضوع باعث واقعی بودن اظهارات آنان و بیانگر یک پاسخ احساسی با طرفدارانشان می باشد.”

بوسیله کنترل راهی که تبلیغ کنندگان با سیاست گذاران یوتیوب منطبق می شوند، فن بایتس امیدوار است تمامیت خلاقان را حفظ و به آنها کمک کند که کمپین هایی را انتخاب کرده و برگزینند که برایشان بهتر است بجای اینکه خود به زور با خواسته های تبلیغ کنندگان منطبق شوند. ” ما می توانیم افراد را به منظور فراگیری نحوۀ سرگرمی با نسل هزاره ها آموزش دهیم.” Timothy می گوید.

تنها برندها نیستند که در افکار جدید فن بایتس به میان می آیند، بلکه ظاهراً نظر سرمایه گذاران را نیز به خود جلب کرده است. استارتاپ از مرحله های چندگانه سرمایه گذاری همراه با سرمایه گذاری چشمگیر اخیر Charles Songhurst عبور می کنند. Charles Songhurst یک فرشته سرمایه گذاری است که در استارتاپ های دره سیلیکونی که تغییر دهنده بازی بوده اند، مانند Classpass و Lumoid ، سرمایه گذاری کرده است.

اخیرا Timothy برای سخنرانی در تعدادی از مدرسه ها در بریتانیا در مورد ” چگونگی یک یوتیوبی شدن ” دعوت شده است؛ این شغلی نیست که هر فرد نسل هزاره به فکر دنبال کردن آن باشند، او می گوید” دکترها، وکیل ها و معلمان نسل جدید از کجا باید بیایند؟” ، ولی اکنون از اینکه در مرکزیت صنعتی جوان، تاثیر گذار، و متحرک به سمت بالا است، خشنود است.

مترجم : آرش زمانی

منبع : Forbes

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ