کوتاه کننده لینک fi9.ir

مستر فایل | قالب و پلاگین وردپرس

کارت ویزیت لایه باز


نقدی بر استارت آپ CompeteShark در سیدنی

  • با مهدی شمس
  • شنبه , ۱۸ مهر ۱۳۹۴

نگه داشتن  یکسایت در سطح رقابت های وب می تواند کار وقت گیری باشد، به خصوص در فضای تجارت الکترونیک که اطلاعات در صفحات وب مدام در حال تغییر هستند. در همین راستا، CompeteShark برنامه جدید آنالیز  وب که توسط کیران کومار و شوان تامبیا پایه گذاری شده، به دنبال ساده تر کردن این پروسه با پلتفرمی است که از لحاظ بصری تغییرات محتوای سایت ها و قالب های آن ها را بلافاصله پیگیری کند، می باشد.

 

از دید کاربر، مشتری های پلتفرم، URL خود و رقبایشان را به سیستم اضافه می کنند و از این لحظه است که موتور CompeteShark شروع به کار می کند. برنامه به طور مداوم وب سایت رقبا را اسکن کرده و تغییرات در نسخه، قالب و تغییرات در هر نوع توسعه ای که ممکن است اجرا شود را شناسایی می کند.

اگرچه در حال حاضر کاربر باید رقابیش را معرفی کند، اما به مرور زمان این دیدگاه تغییر می کند و پلتفرم قادر خواهد بود همه داده های ورودی مقیاس را بگیرد و همچنین قادر خواهد بود فعالانه سایت های رقیب را از طریق بخش های کلیدی مثل بیمه، بانک، سفر، کارت اعتباری و خرده فروشی آن ها شناسایی کند. برای چنین پلتفرمی داده های بیشتری گرفته می شوند، در نتیجه پلتفرم غنی تر می شود و این نوع از داده ها و آنالیز آنها برای سودآور و رقابتی ماندن تجارت آنلاین بسیار ارزشمندتر خواهد شد.

دلیل این موضوع چیست؟ این روزها وقتی شما به رفتار مشتری نگاه می کنید، ما همیشه در حال اسکن کردن برندهای مختلف هستیم، بنابراین وفاداری و صداقت برند ما تنها آن نیست که بیشتر استفاده شده است. به عنوان یک مصرف کننده ما همیشه به دنبال بهترین پیشنهاد در بازار هستیم.

کومار می گوید: “کاربران پلتفرم ممکن است نگاهی گذرا داشته باشند، مثلاً آن ها می گویند دو هفته پیش ما افت شدیدی داشتیم، وب سایت و تکنولوژی ما خوب بود اما این همان چیزی بود که رقبای ما هم انجام می دادند که روی فروش ما هم تأثیر گذار بوده است.” “همچنین شما اگر به سیم کارت اعتباری و یا موبایل هم نگاه کنید، می بینید که مردم واقعاً به یک شبکه خاص وفادار نیستند. آن ها دوست دارند ارائه دهنده ای را انتخاب کنند که بهترین فاکتورهای روز را داشته باشد.”

آن چه که CompeteShark در حال حاضر انجام می دهد، هشدار در طول زمان است و برای این کار یک ماشین زمان دارد که بین کاربران ارتباط ایجاد می کند تا بتوانند چشم انداز دقیق رقبایشان در یک روز خاص را هم ببینند.

کومار می گوید: “ما عکس هایی از وب سایت حقیقی می گیریم و شما دقیقاً می توانید چگونگی آن را ببینید و حتی می توانید قبل و بعد آن را با هم مقایسه کنید.” “چشم انداز ما قابل پیش بینی است. پس اگر شما به بخش خرده فروشی نگاه کنید، می بینید که در هر فصل کمپین های بزرگی مثل روز مادر، ولنتاین و یا کریسمس وجود دارد. بنابراین وقتی که ما داده هایی از جغرافیاهای متعدد داشته باشیم، می توانیم حساب شده کار کنیم و در زمانی که آن ها می خواهند کمپین های خود را برای این وقایع بهینه سازی کنند، داده های دقیقی داشته باشیم. از آن جا که دیدگاه بازاریابی می گوید که آن ها نه می خواهند خیلی زود این کار را انجام دهند نه خیلی دیر، پس باید زمان دقیقی را انتخاب کنند تا بتوانند بهترین دگرگونی و تغییر را در کمپینشان داشته باشند.”

در حال حاضر، بازاریابی به سمت تغییر در الگو پیش می رود: الان در بازاریابی دیجیتال باید تاکتیکی و زیرکانه عمل کرد و این باعث می شود که بتوانید نسبت به تغییرات به سرعت واکنش نشان دهید. در صورتی که شما برنامه طولانی مدت داشته باشید، روزها را از دست می دهید، و شما می توانستید در زمانی که بهترین استراتژی این روش می باشد روی آن سرمایه گذاری کنید. البته که هنوز هم به کارگیری استراتژی بخشی از برند شما است، اما الان شما باید خیلی سریع تر حرکت کنید.

از آن جا که امروزه بازاریابی بسیار تجربی اجرا می شود، برای برندها بسیار سخت خواهد بود که پیگیری رقابیشان را ادامه دهند، زیرا هر کسی تجربیات بسیار متفاوتی را اجرا می کند و فعالیت های زیادی در این زمینه اتفاق می افتند. پس اساساً آن چه که هدف CompeteShark می باشد این است که با اسکن مداوم بازار و فراهم کردن دسته ای از اطلاعات ثبت شده که قابل آنالیز کردن هستند، هر آن چه پروسه را بسیار دستی یا خودکار می کنند را دریافت کند تا به کاربران اجازه اتخاذ استراتژی که برای به کارگیری در فعالیت های بازاریابی خود به آن نیاز دارند را بدهد.

CompeteShark هنوز یک مدل SaaS در مرحله بتای عمومی است که برخی آزمایشات قیمت گذاری را می گذراند. با این حال، برنامه این است که رنج قیمتی آن بر اساس این که شما یک شرکت کوچک و یا یک بازاریاب برند و یا یک مشتری سازمانی باشید بین ۹۰ تا ۳۰۰ دلار در ماه باشد. واضح است که در صورتی که شما در سطح بالاتری باشید، رقبای بیشتری را هم می توانید روی پلتفرم تحت نظر داشته باشید.

این استارت آپ ماه گذشته در صندوق بنیاد سیدنی که برای اعتبار اولیه محصول در بازار به کار گرفته شده بود، ۱۵۰۰۰۰ دلار بدست آورد. الان پلتفرم شروع به دریافت آن اعتبار سنجی کرده تا بنیان گذران برای مرحله بعدی درآینده نزدیک آماده شوند.

 

مترجم : مهدی شمس

منبع : Startup Daily

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 17 =