انریکه اگلسیاس در دنیای استارت آپها

برای گذراندن آخر هفته در ساحل میامی ممکن است هیچ راهی مناسب تر از در دست گرفتن نوشیدنی کوکتیل نباشد. شادی ناشی از عرق نیشکر (رام) بخصوص به صورت موهیتو، به خوبی با یک ساندویچ کوبایی، یک صندلی ساحلی یا حتی پشت پردۀ گرم بروکن شیکر همخوانی دارد. می دانم که این ترکیب، به نوعی کلیشه ای و تکراری است. اما، آیا شما راه دیگری برای برگزاری جشن در آخر هفتۀ جنوب فلوریدا سراغ دارید؟

 

 

چیزی که دربارۀ میامی هیچ وقت تکراری نمی شود، تبدیل شدن آن به شهر برگزاری استارت آپ ها است. کافی است از مؤسسۀ کافمن سؤال کنید که به تازگی عنوان دومین شهر جادویی برای اجرای استارت آپ را به میامی اختصاص داده است. جاذبۀ بین المللی، تنوع، انجمن بنیانگذاران استارت آپ پرشور و منابع تجاری مختلف باعث شدند تا میامی، تبدیل به مکانی مناسب برای کارفرمایان و استارت آپ ها شود.

این موضوع ممکن است مانند داستان دو شهر باشد، اما الک ازگوئتا بر این باور است که هر دو میامی، به صورت متقابل از یکدیگر جدا نیستند. بعنوان شریک بنیان گذاری عرق نیشکر آتلانتیکوی میامی، او می تواند برای رشد تجارت خود؛ به روی نقاط قوت شهر سرمایه گذاری کند، و در عین حال، از برند و رسانه های اجتماعی برای رونمایی از پرده های استارت آپ میامی استفاده کند. هدف ازگوئتا تبدیل میامی به معروف ترین شهر بومی برای اجرای استارت آپ در سال 2016 است.

بر طبق گفتۀ زگوئتا، “میامی معمولاً تنها بعنوان یک مقصد توریستی در نظر گرفته می شود که این مسئله شهرت مناسبی برای میامی نیست. من فکر می کنم که میامی، قطب مناسبی برای کارآفرینی است. بعنوان شهری از مهاجران مختلف که فرصت های خود را ایجاد می کند، میامی واقعاً خود را با این فرهنگ پرورش داده است. واجب است که ما نیز از طریق رسانه های اجتماعی و مراسم مختلف، از آن حمایت کنیم.”

در جولای گذشته، ازگوئتا -همراه با مالک رام آتلانتیکو انریکه اگلسیاس؛ آدام بولت، کارفرمای دوره ای و مدیر عامل برنامۀ پاسخ زندۀ میامی؛ و فیلیپ هودارد از کارگاه خط لوله- با رسانۀ جمعی روز فلوریدای جنوبی (SMDFS) و مدیر آلکس دی کارولو، همکاری کرد تا تلاش خود را با یک مراسم یک روزه در حیطۀ تلاش های رسانه های جمعی و اینکه چگونه کارفرمایان می توانند بهترین استفادۀ تجاری را از این فعالیت ها ببرند، آغاز کند. در این مراسم بولت با سخنرانی اصلی خود از فعالیت استارت آپ میامی تمجید کرد. مجموع 1500 پیام، پاسخ و تذکرات مطرح شده بوسیلۀ هش تگ های #AtlanticoRum و #SMDaySFL باهم، منجر به پست 6.2 میلیون نظر بروی توئیتر شد. این رقم موجب شرکت دوبارۀ همکاران، در کنفرانس بین المللی سه روزۀ رسانۀ جمعی در هفتۀ رسانۀ جمعی شد.

هفتۀ رسانۀ جمعی، باعث ایجاد همکاری های جدیدی از جمله شتابدهندۀ استارت آپ های 500، مدیر مراسم، مدیر جمعیت و ایستگاه پخش به زبان اسپانیایی (اونیویژن) در مراسم فروش آخر هفته از 16-18 اُم سپتامبر 2015 شد.

جوان لوپز سالابری، شریک استارت آپ های 500 می گوید: “بسیار هیجان زده ایم که وارد میامی شده و نقش فعالی را در صحنۀ فناوری محلی پیدا کردیم. به عقیدۀ ما، میامی، پل مناسبی برای فرهنگ و فناوری بوده و منجر به یکپارچه سازی تلاش های ما در LatAM و DNA درۀ سیلیکون می شود. حال زمان آن رسیده است که ‘playa’ و کیفیت باور نکردنی زندگی با استارت آپ های فناوری بسیار مؤثر که می توانند زندگی میلیون ها نفر را تغییر دهند، در میامی با یکدیگر ترکیب شوند.”

با حصول مؤفقیت در هفتۀ رسانۀ جمعی، مدیران و همکاران ترغیب شدند تا توجه بین المللی را به سمت میامی بعنوان قطب جذاب ابتکار و کارآفرینی، متمرکز کنند. بر طبق توافق آنها، ایده آل بودن میامی برای ظهور ابتکار و نوآوری، برگرفته از ریشه های بین المللی و تنوع ساکنان شهر است.

طبق گفته های انریکه اگلسیاس، ستارۀ پاپ بین المللی و شریک استارت آپ رام آتلانتیکو، “میامی یک دیگ جوشان است که همه نوع نژاد افراد را در خود جمع کرده است. افراد بسیار زیادی از آمریکای لاتین در میامی ساکن هستند. افراد سخت کوشی از مجارستان برای شروع یک زندگی نو به میامی آمده و قصد دارند تا در آمریکا به پیشرفت برسند. و بدین ترتیب، نوآوری و ابتکار نیز به ارمغان خواهد آمد.”

ایگلسیاس، که خود ساکن شهر میامی است، با معرفی یکی از دوستانش به آتلانتیکو، به سمت این محصول کشیده شد. وی از کیفیت آشامیدن این رام به همراه دوستان لذت برده و حتی از آتلانتیکو در کلیپ های تصویری و موزیک ویدئو های خویش استفاده کرد. او تصمیم گرفت تا در استارت آپی که منجر به گسترش این محصول در محل زندگی خود می شد نیز شرکت کرده و در آن دخیل باشد. از زمانی که انریکه شریک و مالک آتلانتیکو شد، بعنوان نمایندۀ برند شناخته شده و از رسانه های جمعی و دنبال کننده های بسیار خود به روی توئیتر استفاده می کند تا محصول را تبلیغ دهد.

ایگلسیاس اضافه می کند: “من همیشه پست های تبلیغی کمی را در صفحات اجتماعی خود قرار می دهم، مگر اینکه شور و هیجان زیادی را به محصول داشته باشم. به نظر من این فرصت مناسبی است، چون میامی شهر زندگی من و آتلانتیکو نیز استارت آپ خود میامی است. تبلیغ پیام های مثبت دربارۀ این محصول، کار درستی است.”

ایگلسیاس به قدرت رسانه های جمعی اعتقاد دارد، ابزاری که وی را در حرفۀ خود کمک کرده است. موزیک ویدئوی جدید انریکه به نام “Bailando” اولین موزیک ویدئوی اسپانیایی بوده است که به رکورد یک بیلیون تماشاگر در یوتیوب رسیده و یکی از پنج ویدئوی پربیننده در طول تاریخ است. وی همچنین از دانستنی ها و تأثیر خود برای جذب کارفرماها استفاده کرده است – مأموریتی که به صورت یک ویروس در بین قهرمانان استارت آپ میامی پخش شده است.

 

 

مترجم : آرش زمانی

منبع : Forbes

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ