لون کاپ: مدیریت هوشمند دوران قاعدگی

هر خانمی را که می شناسم، تجربیات مختلفی از دوره قاعدگی خود دارد. سردرد، گرفتگی عضلات، نفح و بدخلقی نوعی از این گونه تجربیات هستند که تقریباً هر کسی را که می شناسم از آن ها در دوره قاعدگی خود شکایت می کند.

بهتر است برای کمک به خانم ها، دوره قاعدگی آن ها را بشناسیم، در همین زمینه آزمایشگاه لون، که یک شرکت طراحی در سان فرانسیسکو می باشد  با ایده لون کاپ- یک فنجان هوشمند قاعدگی وارد این عرصه شد.

 

این جام برای ردیابی و آنالیز چیزهایی مثل جریان، تغییر رنگ، درجه حرارت بدن و مسائل پنهانی سلامت از طریق بلوتوث با گوشی های اندرویدی و ios و همچنین اپل واچ سینک و همگام سازی می شود، همچنین این جام قادر به نظارت بر شروع و پایان دوره قاعدگی اشخاص نیز هست. از دیگر قابلیت های این جام می توان به توانایی آن در تشخیص نحوه پر و خالی شدن جام و زمانی که نیاز به تعویض دارد نیز اشاره کرد.

جنس آن از سیلیکون است و با یک آنتن که اندازه آن متوسط یک لنز تماسی و یک باتری است جفت شده، که این اندازه به نظر می رسد برای اشیایی که بیشتر وقتشان را درون بدن کاربر می گذرانند کمی بزرگ باشد.

تمام داده های جمع آوری شده درون یک برنامه همراه (اندورید یا  ios) ذخیره می شود که به قول سازندگان آن این باعث می شود کاربرد دقیق تری داشته باشد. همچنین خانم ها می توانند راحت تر این داده ها و اطلاعات شخصی ذخیره شده شان را با پزشکان و متخصصان به اشتراک بگذارند تا دیگر نگرانی در مورد سلامت خود نداشته باشند.

در حال حاضر که یک ماه به پایان این پروژه باقی مانده و کمپین کیک استارتر آن را مورد حمایت مالی قرار داده و بیش از 10 هزار دلار از 50 هزار دلار مورد نظر را تأمین کرده است.

انتظار می رود این محصول در بهار سال آینده با قیمت 40 دلار در دسترس قرار گیرد، اما حامیان اولیه آن می توانند در زمان پیش فروش که در آوریل است آن را به قیمت 30 دلار تهیه کنند.

بهداشت باروری چیزی است که در حاشیه بسیاری از ردیاب های سلامت و ابزارهای هوشمند پوشیدنی باقی می ماند و همچنین اپل نیز امسال یک ردیاب دوره قاعدگی به برنامه سلامت بومی خود اضافه کرده است.

پس تا وقتی که بعضی افراد به ردیاب های پوشیدنی به عنوان یک شیء مهاجم درون بدن خود نگاه می کنند یا آن را بسیار بعید می دانند، به عنوان یکی معدود مناطق نسبتاً دست نخورده باقی می ماند، پس من به نوآوری خوش آمد می گویم حتی اگر تمایلی به امتحان کردن آن نداشته باشم.

مترجم : فرزاد پریدار

منبع :TNW


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353