کوتاه کننده لینک fi9.ir

مستر فایل | قالب و پلاگین وردپرس

کارت ویزیت لایه باز


شش روش برای استارتاپ ها برای ارائه ارزش بازاریابی عظیم تر

 • با مهدی شمس
 • جمعه , ۱۰ مهر ۱۳۹۴

 

کارافرینان همواره باید باور داشته باشند که محصولات یا خدمات آنها باید ارزش واقعی خود رابه مشتریان نشان دهد، ولی امروزه حتی باهوش ترین کسب و کارها قادر به ارزشمند کردن بازریابی خود نیز هستند. روزهایی که  بازاریابی همه ی ” نیرو محرکه ی کالا ” بود گذشته است اکنون مشتریان به دنبال کسانی هستند که متمایل و قادر به افزودن ارزش ، همراه با تخصص و بینش، حتی قبل از اینکه محصول نهایی تولید شود ، هستند.

 

این یک دیدگاهی جدید است که اغلب ” نیرو محرکه بازیابی” نامیده می شود، جایی که ایده ها ایجاد کننده ی دنبال کنندگان وفادار و کشیدن مشتریان به محتوای شما می باشد. مشتریان حتی این را بعنوان یک تبلیغات هم نمی بینند. برای مثال، امروزه وبلاگ نویسان برتر، شامل Rand Fishkin و Gray Vaynerchuk، فهمیدند که نیاز به تبلیغات به این صورت که مشتری تنها به خاطر ارزش محتوا برای آنها بیاید، نیست.

تاثیر محتوای بازاریابی صحیح، و اصول ایجاد آن، امروزه بخوبی در یک کتاب جدید ” Content, Inc” توسط کسی که بعدها پدر خوانده ی بازاریابی محتوا شناخته شد، Joe Pulizzi ترسیم شده است. وی این جزئیات را در ۶ کلید اصولی که هر کارافرینی نیازمند تمرین در ساختن و اجرای هر استارتاپ موفق و مدرن است، مهیا ساخته است :

 • یک نیاز مستقل از محصول یا خدمات خود را ارائه دهید. برای مثال، مقاله های آنلاین روزانه Seth Godin در مورد بازریابی بسیار با ارزشمنداند بطوریکه وی بدون اینکه هیچ گونه خدمات منتشر شده، مشاوره، یا اشتغال خود را ذکر کند ، مشتریان وفادار را به سوی خود می کشد. محتوای خود را به گونه ای بکنید که به برخی نیازهای برآورده نشده یا سوالات مشتریان بدون هل دادن محصول، پاسخگو باشد.
 • ارسال مداوم محتوای جدید و با ارزش. کلید ثبات است. استارتاپ هایی که وب سایت های خود را به روز  نمی کنند، مانند اجرا یا منتشر کردن یک بلاگ جدید هر یک ماه یکبار یا کم تر، برای محتوای ارزشمند دنبال کننده نخواهد داشت. در این متن، محتوا، شبیه به تبلیغات است، تا زمانی که مشتریان هر روز شما را نبینند، هیچ چیز خوب یا بد در مورد شما بیاد نخواهند داشت.
 • مشتریان مرتبط با دیگر انسان ها و ارتباطات. بعنوان یک استارتاپ، کارآفرینان نماد برند خود هستند. مشتری دوست دارد فکر کند شما را می شناسند، بنابراین شما نیازمند ایجاد یک صدا و به اشتراک گذاری آن و دعوت به برهم کنش و نوشتن نظرات هستید. این مورد را به یاد داشته باشید که مردم از مردم خریداری می کنند؛ نه از شرکت ها.
 • ارزش از دیدگاه شما. همه گان می دانند چگونه از ویکیپدیا، دانشگاه ها، منابع حقیقی و تاریخ استفاده کنند. متخصصان و مشاوران ارزش جدیدی را از بینش، دیدگاه ها و تجارب خود، ارائه می دهند. از گرفتن یک سمت در مسائلی که می تواند شما و شرکت شما را در موقعیت یک متخصص قرار دهد، نترسید. مردم از آن تقدیر می کنند و برای محتوای بیشتر دوباره باز خواهند گشت .
 • از ” صحبت فروش” و بیش از حد جلوه دادن محصول خود بپرهیزید. هر چه شما بیشتر در مورد راه حل خود صحبت کنید، افراد کم تری به محتوای شما ارزش خواهند داد. Pulizzi افت سریع بازدید صفحات را تا به اندازه ی ۷۵ درصد در محتوای خدمات اندازه گیری کرد. عبارات گل و بلبل و صفت های مکرر کپی شده که تبلیغات را زیاد آرایش می کند را همه ی ما می فهیم.
 • بهترین گونه از فعالیت ها را نشان دهید. با اینکه شما شاید در ابتدا خیلی قادر به دست یافتن آن نباشید، هدف محتوای شما باید بهترین گونه در محدوده ی انتخاب شده باشد. این بدین معنی است که، محتوای شما، باید بهترین محتوای ممکن برای متخصصان باشد .

 

Pulizzi بحث می کند، و من موافقم که محتوای عظیم می تواند ابتدا توسط کارافرینان برای ایجاد یک شنونده از مشتریان بالقوه  قبل از اینکه شما یک محصول برای فروش آماده کنید، استفاده شود.

این زیرکانه ترین و ارزان ترین راه برای امتحان ارزش مفهوم شما، همچنین آرایش بالقوه و اندازه هدف مجموعه مشتریان شما است. سپس این شانس وجود دارد که موفق به کسب در آمد از فالورهای وفادار خود باشید

آن چیزی را که ما بازاریابی می نامیم از یک توجه روی فروش مشتریان همراه با کشش بازاریابی، به تمرکز روی ارائه ارزش زودتر در هر روش ممکن است، مانند آنکه مشتریان به شما بعنوان یک ارائه دهنده ارزش تصدیق شده مجذوب شوند . وفاداری که شما نیاز دارید، این است که آنها شما را به دوستانشان پیشنهاد کنند و شما را در صدر رادار اغلب حریفان به راحتی قابل مشاهده، نگه دارد.

مترجم : مهدی شمس

منبع :

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + سیزده =