کوتاه کننده لینک fi9.ir

مستر فایل | قالب و پلاگین وردپرس

کارت ویزیت لایه باز


۱۴ روش برای جمع آوری سرمایۀ استارت آپ

 • با مهدی شمس
 • یکشنبه , ۵ مهر ۱۳۹۴

یافتن منبع سرمایه برای استارت آپ خود، هرگز کار آسانی نبوده است، مخصوصاً زمانی که محصول خود را از قبل کامل کرده و به دنبال سرمایه گذاران سنتی هستید. در اغلب اوقات، تنها راه برای اینکه بتوانید کسب و کار خود را از یک تکه کاغذ، به یک تجارت سرمایه گذاری قابل برگشت انتقال دهید، این است که به هر وسیله، تلاش ها و سرمایۀ خودتان را آغاز و راه اندازی کنید. در ادامه، برخی از روش های راه اندازی که بیشترین کاربرد را دارند، به صورت خلاصه نوشته شده اند.

 

 

 1. محدود کردن حوزۀ محصول

همیشه با تولید یک محصول با حداقل دوام شروع کنید تا محصولی سریع و ارزان را وارد بازار کنید. هرگونه ویژگی یا عملکرد غیر ضروری که باعث افزایش هزینه ها و آهسته شدن عرضۀ محصول به بازار می شود را کاهش دهید. وقتی تویوتا به اندازۀ کافی برای آغاز کار مناسب است، سعی نکنید یک محصول رولز رویز از مد افتاده را به وجود آورید.

 

 1. دارایی های شخصی

از هر گونه منبع نقدی موجود استفاده کنید، از حساب های نقدی خود گرفته تا کارت های اعتباری، وام های سهام خانه و یا فروش سایر سرمایه گذاری ها. هر چه پول نقد کمتری را از دیگران بگیرید، منافع شخصی شما بیشتر خواهد بود، مخصوصاً در طول مراحل ابتدایی کار، که ارزیابی در پایین ترین نقطۀ خود قرار دارد.

 

 1. مؤسسان شرکت ها

مؤسسان شرکت ها می توانند منبع عظیمی از سرمایه گذاری نقدی یا سهام متعلق به مردمی باشد که به اندازۀ کافی به محصول شما ایمان داشته و حاضر هستند بدون دریافت حقوق نقدی با شما همکاری کنند. گمان نکنید که لازم است استارت آپ خود را به تنهایی ایجاد کنید. افرادی را پیدا کنید که در رؤیای شما شریک بوده و مجموعه مهارت های شما را تکمیل می کنند.

 

 1. دوستان و خانواده

برخی مواقع، گرفتن سرمایه از کسانی است که شما را بهتر می شناسند و انگیزۀ شخصی و مهارت های شما را تأیید می کنند، خیلی آسان تر و بهتر از مشارکت با یک سرمایه گذار غریبه است. اما برای آنها روشن کنید که ممکن است تمام سرمایه گذاری خود را در یک سرمایه گذاری مخاطره آمیز از دست بدهند. به آنها بفهمانید که سرمایه گذاری پول خود را به عنوان یک قمار در نظر گرفته و در نتیجه، بیشتر از حدی که در توان دارند را در اختیار شما قرار ندهند.

 

 1. فروشنده ها

بعضی مواقع، فروشندگان استارت آپ تمایل دارند تا تمام یا بخشی از خدمات را در ازای سهام، مبادله کنند. این موضوع، بهترین راه برای مثلاً ساخت یک تکنولوژی ۱۰۰ هزار دلاری، تنها به ازای ۵۰ هزار دلار است. پست من دربارۀ بهترین زمان برای تبادل سهام در ازای خدمات را بخوانید. حتی اگر نیاز به پول نقد باشد، ممکن است در طول زمان به شما کمک کرده و پرداخت ها را به دست شما برسانند.

 

 1. سرمایه گذاران حامی (فرشتگان نجات)

اگر بتوانید آنها را پیدا کنید، شمار متعددی از افراد ثروتمند وجود دارند که به دنبال دارایی های بزرگ بیشتر هستند. اما مشکل، یافتن آنها است. برای اطلاع بیشتر، پست من دربارۀ بهترین روش ها برای پیدا کردن سرمایه گذاران حامی را بخوانید.

 

 1. بازار سرمایه گذار استارت آپ

سایت های بزرگ مختلفی مانند AngelList یا Gust وجود دارند که محیط های شبکه ای را بهمراه استارت آپ از یک سمت، و سرمایه گذاران حامی از سمت دیگر ایجاد کرده اند. مسئله این است که باید استارت آپ خود را در بین استارت آپ های درهم ریخته و مختلف، آشکار کرده و در اختیار قرار دهید. این پست را بخوانید: مطالعۀ موردی راجع به اینکه چگونه StyleSeek توانست با موفقیت ۱ میلیون میلیون دلار را از طریق AngelList به دست آورد.

 

 1. سایت های مربوط به کمک های مالی مردمی

سایت های نظیر KickStarter و IndieGoGo، امکان افزایش سرمایه از طریق کمک های مالی مردم را سهولت بخشیده اند، بدون اینکه سهامی از کسب و کار شما برداشت شود. این شیوه، بهترین راه حل برای تجارت محصولات مصرف کنندگان عجول است، چون مصرف کنندگان اهدا کننده می توانند به اولین محصولاتی که تولید می شوند، دسترسی محرمانه پیدا کنند. این پست را بخوانید: مطالعۀ موردی راجع به اینکه چگونه Pebble Watch توانست با موفقیت ۱۰ میلیون میلیون دلار از طریق KickStarter به دست آورد.

 

 1. سایت های سرمایه گذاری مردمی

با حذف قانون مشاغل در سال ۲۰۱۲، که سرمایه گذاری استارت آپ را برای سرمایه گذاران خصوصی قانونی ساخته است، می توان شماری از سایت های مردمی را نظیر RocketHub مد نظر قرار داد. سایت هایی را پیدا کنید که بهترین تطابق را با حرفۀ شما دارد. برای جزئیات بیشتر، این پست دربارۀ استارت آپ های مربوط به سرمایه گذاری های مردمی را بخوانید.

 

 1. کمک های مالی تجاری کوچک

در برخی مواقع، می توانید کمک های مالی رایگانی را دریافت کنید، البته در صورتی که استارت آپ شما، به حل یک مسئلۀ بزرگ تر (مانند مراقبت های بهداشتی، آموزش) کمک کند. برای آگاهی از وجود کمک مالی در بازار مرتبط با حرفۀ خود، می توانید به بررسی سایت Grant.gov بپردازید.

 

 1. وام های تجاری کوچک

همکاری با بانک، بعنوان یک استارت آپ، به دلیل محافظه کار بودن آنها، معمولاً توصیه نمی شود. اما برخی از بانک ها بیشتر از سایرین، از استارت آپ ها حمایت می کنند. بانک Silicon Valley جزء یکی از همین بانک ها است. شما می توانید ۵۰ هزار دلار وام استارت آپ را اساساً مشابه با یک حساب کارت اعتباری جدید دریافت کنید.

 

 1. قرض سرمایه گذاری

همانند وام های بانکی، شرکت هایی مانند Western Tech وجود دارند که وام هایی را برای سرمایه گذاری به شما قرض می دهند. این شرکت ها معمولاً بهترین گزینه برای تأمین مالی خرید های دارایی تکنولوژی امن هستند، که شرایط مالی آنها بسیار شبیه به قرض کارت اعتباری است.

 

 1. برنامه ها و اعتبار مالیاتی دولتی

هر چند بعید، اما اگر استارت آپ شما در حال سود دهی باشد، اطمینان حاصل کنید که از اعتبارات مالیاتی دولت که ممکن است برای استارت آپ ها وجود داشته باشند، استفاده می کنید. بدین ترتیب قبوض مالیاتی یا حقوق جبران کننده ناشی از شغل های جدیدی که بوجود آمده اند، را کاهش می دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر، این پست در زمینۀ اعتبارات مالیاتی دولت و سایر برنامه ها برای استارت آپ ها را بخوانید.

 

 1. منابع آزاد/ تخفیف خورده

همیشه حواستان به منابع آزاد یا تخفیف خورده برای استارت آپ ها باشد. اگر می توانید مشاورۀ رایگان از یک همکار را دریافت کنید، دیگر هزینه ای را برای مشاوره نپردازید. اگر می توانید در یک محل ملاقات مشترک آزاد، مانند Starbucks یا ۱۸۷۱ در شیکاگو، به کار خود ادامه دهید، هزینۀ اضافی برای اجاره نپردازید. و همیشه در جریان تخفیف های فروش مطلوب برای استارت آپ هایی که توسط سازمان هایی نظیر Startup America مورد بحث قرار می گیرد، باشید.

کلید اصلی برای یک CEO استارت آپ خوب بودن، یادگیری این است که چگونه پای خود را در کفش بزرگتر ها کنید. خوشبختانه این پست به شما کمک می کند تا یاد بگیرید که چگونه منابع نقدی بسیار محدود خود را گسترش داده و با استفاده از روش های ناشناختۀ مذبور، منابع سرمایه گذاری مناسب را پیدا کنید.

 

مترجم : فرزاد پریدار

منبع : TNW

 

 

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

1 Comment Already

 1. سلام
  ممنون مطالب بسیار شفاف و جذاب بیان شده بود.
  من ایده ی مطمعنی دارم که تعدای از اساتید دانشگاهم ان را تایید کرده اند
  میخواهم تیمیی تشکیل دهم نیاز به افرادبا تجربه مثل شما دارم لطفا درصورت تمایل به همکاری تماس بگیرید.
  ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هفت =