کوتاه کننده لینک fi9.ir

مستر فایل | قالب و پلاگین وردپرس

کارت ویزیت لایه باز


سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری علی بابا روی Peel

  • با مهدی شمس
  • دوشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۴

بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک چینی (شرکت علی بابا) ۵۰  میلیون دلار روی استارت آپ Peel سرمایه­ گذاری نموده است، این نرم افزار یک Accelerator program (برنامه شتاب دهنده) می­باشد که گوشی های اپل و اندروید را به کنترل از راه دور هوشمند تبدیل می­کند و از این طریق به افزایش جنبهسرگرمی آن­ها کمک می­کند. اخبارها حاکی از آن است که تا کنون سرمایه­ گذاری­های زیادی بر روی این استارت آپصورت گرفته است.
بالا کریشنان، مؤسس و رئیس Peel، در مصاحبه ای درباره این استارت آپ بیان نمود که “سرمایه گذاران شرکت علی بابا آن را به عنوان یک محصول بسیار استراتژیک می­بینند، زیرا منافع این شرکت در تلفن همراه، تلویزیون و سرگرمی­های مختلف می­باشد و این بعنوان مثلثی است که آنها در آن بهره­ مند هستند”

شرکت علی بابا قبلا ۵ میلیون دلارروی استارت آپ Peelسرمایه گذاری نموده است. سپس این شرکت تصمیم گرفت بعد ازطرح Peelخود، Accelerator program  آن را دو برابر کند و فراتر ازتلویزیون حرکت نموده و این نرم افزار سایر دستگاه­های متصل شده در خانه را تبدیل به کنترل از راه دورهوشمند نماید.کریشنان می­گوید” وق تیسرمایه­گذاران شرکت دیدند مافراتر از آن،به سمت دستگاه­های متصل شده در خانه حرکت نمودیم که یکی ازمناطق استراتژیک تازه کشف شده بود، آن­ها روی این استارت آپ سرمایه گذاری نمودند”.

 

 

 

در مطالب زیر،­ سرمایه­ گذاری­های شرکت علی بابا روی نرم افزارهای Accelerator program در ایالات متحده، از ماه مارس سال ۲۰۱۴ بررسی شده است:

شرکت علی­بابا در ماه­های اخیر روی استارت آپ Accelerator  program  نظیر Peel در ایالات متحده سرمایه گذاری نموده است که از آن جمله می­توان نرم افزار خدمات گردش سهمLyft ونرم افزار پیام تانگو را نام برد. این سرمایه گذاری­هانه تنها به توسعه نفوذو تاثیر شرکت علی بابا فراتر ازچین کمک می­کنند، بلکه همچنین آن را به عنوان صنایعدارای تکنولوژی،خارج ازتجارت الکترونیک قرار می­دهند.

 

هنگامی که در مورد استراتژی­های سرمایه گذاران شرکت علی بابا تا کنون سوال شد، کریشنان در مورد استراتژی آنها چنین بیان نمود که “آنها مراحل و شروط خود را ایجاد می­نمایند و زمانی که آنها مراحل و شروط خود را ایجاد نمایند، آن­ها را پیش می­برند… هر شرکت، سهام واحدی دارد که برای حرکت بزرگ پیش برده می­شود”

 

کریشنانبرای کمک به افزایش سود سهام استارت آپ Peel در بازارهای جدید خارج از کشور، تبلیغ علی بابا را انجام می­دهد. او می گوید که اجباری برای بازده­های فوری علی بابا یاتلاش برای کسب سهام شرکت­ها وجود ندارد، هرچند ممکن است تلاش برای کسب سهام شرکت­ها افزایش یابد. نرم افزار Peelتا به امروز۹۵،۰۰۰،۰۰۰دلار افزایش بودجه داشته است ودارای بیش از ۹۰میلیون کاربردر سراسر جهان می­باشد.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =