هفت استارت آپ جدید پژمان نوزاد در سیلیکون ولی

شرکت Pejman Mar در هفته گذشته برای دومین بار در تاریخ دو ساله خود در فضایی کوچک در خیابان پالو التو هفت شرکت  تازه تاسیس جدید را گرد هم آورد تا ایده های جدید آنها را در اختیار برخی از بهترین سرمایه گذاران مراحل اولیه در حوزه استارت آپ قرار  دهد.
دلیل حضور سرمایه گذاران در این مکان  تا اندازه ای به این دلیل بود که تیم های ارائه کننده همگی با استنفورد رابطه ای قوی داشتند . برخی از بنیانگذاران تیم‌ها هنوز فارغ التحصیل نشده و برخی دیگر دارای مدارک مهندسی پیشرفته بودند. تقریبا همه بطور منظم در  دفاتر ساده اما پرشور Pejman Mar جمع بودند تا در خصوص ایده ها بحث کنند و در این فرایند 15,000  تا 25,000 دلار سرمایه نقد را از Pejman Mar دریافت کنند .

سرمایه گذاران نیز در این جمع حضور داشتند زیرا بقول یکی از سرمایه گذاران کارآفرین، بنیانگذاران شرکت Pejman Mar «علاوه بر معاملات باید بر روی روابط واقعی نیز سرمایه گذاری کنند»؛ مار هرشن سون کارآفرین سریالی از اسپانیا و پژمان نوزاد ایرانی الاصل و تاجر سابق فرش که بخاطر داشتن شبکه سازی و سرمایه گذاریهای هوشمندانه و زود هنگامش مانند دراپ باکس  معروف است ، بنیانگذاران این شرکت هستند .
در این مراسم بیشتر از 60 نفر حضور داشتند  و حداقل یک سوم آنها در شرکت های تازه تاسیسی  مشارکت داشتند که  درجه بندی شده بودند. ( اکثرا بنظر می رسد در حال راه اندازی نسخه های آلفای محصولات خود هستند.)
یکی از سرمایه گذاران برتر در مقایسه این رخداد با Demo Day مقیاس بزرگ Y Combinator که در حال حاضر چند صد سرمایه گذارو بیش از 100 برنامه راه اندازی دارند عقیده دارد:« برگزاری مراسمی این چنین با مقیاس کوچکتر مناسبتر است.» وی معتقد است  Pejman Mar  با تمرکز بر گروه های کوچکتر بسرعت در حال گسترش است.
در ادامه به بررسی این شرکت ها و بازخوردهایی که توسط سرمایه گذاران در خصوص آنها دریافت شده است می پردازیم.
screen-shot-2015-09-02-at-11-44-46-pm
 Captionly که توسط چند متخصص یادگیری ماشینی اداره می شود و مدعی است تا از طریق الگوریتم تحلیل ویدئویی اختصاصی  « محتوای ویدئوی شما را قابل پیگیری می نماید» که می تواند شرکت های ویدئویی مانند پریسکوپ  را قادر سازد تا به هر یک از مشتریان خود شخصیت سازی زمان واقعی را ارائه کند و به گوینده هایی مانند CNN کمک کند تا نه تنها بدانند چه افرادی برنامه آنها را تماشا می کنند بلکه متوجه شوند آنها چه چیزی را تماشا می کنند و چرا برخی از آنها را حذف می کنند.
(چهار تا از پنج سرمایه گذاری که با آنها مصاحبه شد این پروژه را در صدر لیست خود قرار دادند و یکی از آنها این استارت آپ را یک موقعیت جذاب برای سرمایه گذاری توسط گوگل نامید . )
 screen-shot-2015-09-02-at-11-46-30-pm
1 Concern « شرکت راهکار برای بلایا» بوده که هدف آن برآورد سریع خسارات در طی وقوع بلایای طبیعی با استفاده از علوم پدیده های طبیعی و هوش مصنوعی است. این شرکت در نظر دارد تا داده هایی بدون ساختار  را در خصوص جغرافیای آن منطقه  بدست آورد، از آن نقشه برداری کند و  در زمان بروز  فاجعه  آن را  به همراه تصاویر زمان واقعی و داده های دیگر در اختیار  نیروهای امداد قرار دهد. هدف از این کار این است که امدادگران بتوانند تشخیص دهند خسارت واقعی در کجا رخ داده است و  اقدامات خود را چگونه اولویت بندی کنند ( زمان وقوع حادثه ارزیابی  هر دو اینها بسیار دشوار است).
در نهایت این شرکت امید دارد تا با استفاده از همه این داده ها به بازاری بزرگتر، یعنی بیمه، راه یابد.
(یکی از سرمایه گذاران حاضر در مراسم آنقدر به این استارت آپ علاقه داشت که  مقدار کمی در این شرکت سرمایه گذاری کردو سرمایه گذار دیگری برای اهداف بزرگتری برای این شرکت ایده هایی داشت . )
screen-shot-2015-09-02-at-11-48-18-pm
 Joined App  سرویس پایگاه داده های یکپارچه برای اپلیکیشن هاست. بر اساس اظهارات بنیانگذاران این شرکت ( از جمله استند فورد پی. اچ. دی) سال گذشته 3 میلیارد دلار برای به اصطلاح کدهای پیوند دهنده (Glue Code) صرف شده است ، (نوعی کد که ارائه دهنده باید بنویسد تا اپلیکیشن را درون سیستم یکپارچه کند.)
Joined App مدعی است که پایگاه داده های freemium آن شرکت برای ارائه کنندگان همانند قطب جهانی برای اپلیکیشن ها، سیستم ها و سرویس ها عمل می کند تا همه چیز با یکدیگر ارتباط داشته باشند. مثلا کسی که اپلیکیشن سلامت و تناسب اندام را دارد براحتی در  بخش تغذیه خبری و بدون نوشتن هیچ کد دیگری می تواند در خصوص نحوه ماساژ، پیگیری فعالیت، خدمات مبتنی بر مکان و موارد دیگر برای کاربران ساختار بندی کند.
این استارت آپ نیز مورد علاقه سرمایه گزاران بود زیرا با آنکه بازار یکپارچه خدمات بسیار عظیم است آرزوی واقعی شرکت این است تا بتواند به همه داده های کاربران دست یابد تا بتواند کسب وکار هوشمندی را ایجاد کند که فرصت بازار آن سه برابر بزرگتر باشد. در ضمن VC ( سرمایه گذاران خطر پذیر) که شغل شرط بندی برای شرکت های تازه تاسیس توسعه موبایل را ایجاد کرده است در این مراسم اعلام کرد که  « شیفته» این پروژه بوده اما ظاهرا به سایر استارت آپهای آن مراسم نیز علاقه مند می باشد.
screen-shot-2015-09-02-at-11-50-17-pm
  Joined Appقصد دارد تا از طریق کمک به رستوران های محلی برای ارائه های دائمی مبتنی بر بهره وری و زمان واقعی کمک کند تا بتوانند سود خود را از افزایش دهند.
این شرکت در گفتگوی با سرمایه گذاران شرکت نداشت اما تمایلات بی شماری را با یکدیگر ترکیب می کند که VC ها دقیقا به آن علاقه دارند. این شرکت همچنین قصد دارد تا در نهایت بخش بازاریابی و پایگاه داده های تحلیلی خود را نه تنها در رستوران ها بلکه  درون همه کسب وکار های کوچک وارد نماید.
مدیر عامل شرکت ، برایان سولار، که مدعیست در حال حاضر  تعداد رستوران ها و بارهای تاون هاوند  12 برابر  بیشتر از  شرکت گروپان در سن خوزه  کالیفرنیاست می گوید این شرکت پیشرفت را تجربه می کند. ( سن خوزه کالیفرنیا نخستین بازار شرکت های تازه تاسیس بوده و تنها مکان در دسترس است. )
screen-shot-2015-09-02-at-11-52-31-pm
  Mindly پایگاه داده های مورد تقاضا برای درمان از راه دور است. در حال حاضر بازار ارتباطات از راه دور بسیار گرم بوده و ویزیت های سلامت روانی مبتنی بر تقاضا خصوصا برای VC ها بسیار شناخته شده و محبوب است.
در واقع سرمایه گذار برتر در  این جمع  از میان جالبترین شرکت های تازه تاسیس روز گذشته Mindly  را هدف قرار داد و گفت :« در حوزه درمان بدنامی وجود دارد و مردم  نمی خواهند به مطب بروند و وقت خود را صرف این کار نمایند. برخی مطالعات حتی نشان  داده اند این رویه کارآمدی بیشتری دارد ( زمانی که درمانگرها و بیماران نمی خواهند ملاقات رو در رو داشته باشند) زیرا افراد دراین حالت احساس راحتی بیشتری دارند. »
  Readme Labsاز طریق اصلاح آنچه که افراد تاثیر گذار می خوانند و در خصوص آن بحث  می کنند قصد دارد تا خبرنامه توییتر  را ایجاد کند. این شرکت اظهار می دارد که اخیرا کار خود را با تمرکز بر آن چیزی که  VC ها در خصوص آن صحبت و بحث می کنند و ایجاد خبرنامه برای تعداد اندک اما در حال رشد VC ها و  علاقمندان آغاز کرده است. این شرکت آینده ای را ترسیم می کند که در آن می تواند تعداد زیادی خبرنامه ارائه کند که پر از محتوای شخصیت پردازی شده است و  می تواند آن را  با هزینه کمی تولید کند. (  مواردی مانند ورزش ها، تناسب اندام، بازی و زنان در تکنولوژی را مد نظر دارد).
  JetInsightمعتقد است بر اساس گزارش IBISWorld  بازار رزور چارتر خصوصی 9 میلیارد دلار ارزش دارد ،  اما این بازار که تا حد زیادی چند پاره شده و بصورت بخش هایی با 10,000 کارمند و 2000 اپراتور در آمده است در خور آن نیست.
ممکن است رزرو برای یک سفر دقیقا روزها طول بکشد؛ در ضمن اپراتورها  اغلب به این دلیل که مشتریان بالقوه حتی از وجود آنها خبر ندارند  نمی توانند موجودی خود را نقد کنند.  JetInsightمعتقد است با استفاده از مدل جدول باز در این صنعت – ضرورتا سیستم رزرو برای اپراتورهایی که این امکان را برای مشتریان فراهم می کنند تا بتوانند فورا رزرو نمایند-  می تواند این ساختار « منسوخ» و « شکسته» را متوقف سازد.
سرمایه گذاری که این شرکت بعد از 1 Concern دومین شرکت مورد علاقه اش بود اعلام نمود که فکر می کند این شرکت در نهایت می تواند شریکی بی نقص ( یا بیشتر)  برای uber باشد.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ