امروز سه شنبه ۱۷ مهر ماه امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه برای دومین بار از ایستگاه اف رکسانا ورزای ایرانی بازدید کرد . در شرایطی که در ایران این روزها استارتاپها یا در حال فیلتر شدن و یا در حال ورشکستگی هستن و برخی به دادسرا احضار می شوند و برخی توان پرداخت هزینه سرور ندارند و سرورهای داخل ایران برخی شرکت ها توقیف و بدون اطلاع بسته می شود اروپا به صورت جدی در حوزه استارتاپ سرمایه گذاری می کند .

 

 

تجربه بازدیدهای دائمی یک رییس جمهور در شلوغی اداره یک کشور از شتابدهندها و استارتاپهای مختلف دلگرمی فراوانی را برای آن مجموعه فراهم می نماید و رییس جمهور فرانسه در بازدید از شرکتهای مختلف استارتاپی فرانسه ثابت کرده است که نه در حرف بلکه در عمل پشتیبان آنهاست .

وی امروز با دلگرمی و ایجاد یک جو نشاط آور در ایستگاه اف به حمایت تمام قد از استارتاپهای این مجموعه پرداخت و اعلام نمود از حضور گردانندگان بین المللی در این مجموعه بسیار خوشحال بوده و تمام تلاش خود را برای موفقیت این اکوسیستم به کار خواهد گرفت . تصور نمایید در کشور ایران روزانه چه تعداد استارتاپ در اثر کمبود دانش علمی ، فرهنگی و همچنین تصمیم گیری های شخصی و کینه ورزی نابود می شوند و در نهایت نه تنها میزبانی بین المللی نخواهیم بود بلکه حتی توان میزبانی جوانان این کشور را نیز نداریم .

ترک پاسخ