دروغ در فضای استارتاپی ایران به رسانه ها هم کشیده شد

سایت ایران استارتاپ طبق تاریخ ثبت دامنه و شروع فعالیت آن به عنوان اولین وب سایت تخصصی در حوزه استارتاپ در ایران فعالیت دارد . این مجموعه با حمایت جامعه دانشجویی و برخی سرمایه گذاران عام المنفعه و به نیت رشد و پیشرفت جامعه استارتاپی ایران بنا نهاده شده است .

دسترسی نویسندگان این مجموعه به رویدادهای جهانی در تمامی کشورهای دنیا و انعکاس تجربه های شخصی آنها بر جذابیت فعالیت این مجموعه افزوده است . ایران استارتاپ بدون دسترسی به ریالی هزینه از هر نهاد دولتی و خصوصی و وابستگی به هر شتابدهنده و استارتاپی خاص می کوشد تا نوپای ناب استارتاپی ایران را درخشان نماید و به این کودک نوپای ایرانی با افتخار کمک نماید .

کوشیدیم تا در این مجموعه از تمجیدهای بی دلیل برای استارتاپها و نمایش آمار دروغین بپرهیزیم و با میلیونها بازدید کاربران از صفحات سایت و دریافت صدها نامه تشکر از جامعه استارتاپی ایران به رونق این فضا کمک نماییم .

یک سال بعد از فعالیت ایران استارتاپ سایتهای دیگری در این حوزه رشد نمودند و با افتخار با تعداد زیادی از آنها همکاری نمودیم .

بارها نگرانی خود را وجود آمار کذب در حوزه ارزش گذاری و درآمد استارتاپها مطرح نمودیم و چه بسا که حال ناامیدانه این موضوع در میان رسانه ای ها نیز تبلور یافته است . هفته نامه شنبه که وب سایت جدید شنبه پرس خود را راه اندازی نموده است دایه اولین خبرگزاری استارت‌آپی کشور شده است . راهی که سه سال پیش ایران استارتاپ در آن قدم گذاشت و بی منت و بدون دریافت حمایتهای لابی شده و بدون نیاز به افتتاحیه به فعالیت در آن پرداخت و حال دوستان بعد از گذشت سه سال مدعی اولین شده اند .

این بار نیز به این هفته نامه تبریک می گوییم و امیدواریم که به جای طرح کذبیات و عناوین دروغ اولین بودن فکری به حال گزارشهای سفارشی خود نماید و به جای دامن زدن به این فضای آشفته قدمی بی منت و پرده برای جامعه استارتاپی ایران بردارد . همین حالا با هشتگ #دروغهای_استارتاپی به تمامی کذبیات جامعه استارتاپی نه می گوییم و امیدواریم آینده این جامعه بیش از با دروغ آمیخته نشود .

1 نظر

  1. اولین یا دومین چه اهمیتی داره . این محتوای تولیدی شماست که شما رو با اقبال بیشتری رو برو میکنه
    این پست شما هم کار حرفه ای نیست شما اگر در این زمینه توانمندی داری در عمل نشون بده
    موفق باشید

ترک پاسخ