کوتاه کننده لینک fi9.ir

مقالات ، اخبار و آموزش حوزه وب و فناوری pikait.ir


دروغ در فضای استارتاپی ایران به رسانه ها هم کشیده شد

  • با مهدی شمس
  • سه شنبه , 19 دی 1396

سایت ایران استارتاپ طبق تاریخ ثبت دامنه و شروع فعالیت آن به عنوان اولین وب سایت تخصصی در حوزه استارتاپ در ایران فعالیت دارد . این مجموعه با حمایت جامعه دانشجویی و برخی سرمایه گذاران عام المنفعه و به نیت رشد و پیشرفت جامعه استارتاپی ایران بنا نهاده شده است .

دسترسی نویسندگان این مجموعه به رویدادهای جهانی در تمامی کشورهای دنیا و انعکاس تجربه های شخصی آنها بر جذابیت فعالیت این مجموعه افزوده است . ایران استارتاپ بدون دسترسی به ریالی هزینه از هر نهاد دولتی و خصوصی و وابستگی به هر شتابدهنده و استارتاپی خاص می کوشد تا نوپای ناب استارتاپی ایران را درخشان نماید و به این کودک نوپای ایرانی با افتخار کمک نماید .

کوشیدیم تا در این مجموعه از تمجیدهای بی دلیل برای استارتاپها و نمایش آمار دروغین بپرهیزیم و با میلیونها بازدید کاربران از صفحات سایت و دریافت صدها نامه تشکر از جامعه استارتاپی ایران به رونق این فضا کمک نماییم .

یک سال بعد از فعالیت ایران استارتاپ سایتهای دیگری در این حوزه رشد نمودند و با افتخار با تعداد زیادی از آنها همکاری نمودیم .

بارها نگرانی خود را وجود آمار کذب در حوزه ارزش گذاری و درآمد استارتاپها مطرح نمودیم و چه بسا که حال ناامیدانه این موضوع در میان رسانه ای ها نیز تبلور یافته است . هفته نامه شنبه که وب سایت جدید شنبه پرس خود را راه اندازی نموده است دایه اولین خبرگزاری استارت‌آپی کشور شده است . راهی که سه سال پیش ایران استارتاپ در آن قدم گذاشت و بی منت و بدون دریافت حمایتهای لابی شده و بدون نیاز به افتتاحیه به فعالیت در آن پرداخت و حال دوستان بعد از گذشت سه سال مدعی اولین شده اند .

این بار نیز به این هفته نامه تبریک می گوییم و امیدواریم که به جای طرح کذبیات و عناوین دروغ اولین بودن فکری به حال گزارشهای سفارشی خود نماید و به جای دامن زدن به این فضای آشفته قدمی بی منت و پرده برای جامعه استارتاپی ایران بردارد . همین حالا با هشتگ #دروغهای_استارتاپی به تمامی کذبیات جامعه استارتاپی نه می گوییم و امیدواریم آینده این جامعه بیش از با دروغ آمیخته نشود .

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 12 =