چگونه این وبلاگ محصولات آرایشی طرفداران پروپاقرصی برای برند خود پیدا کرد و 34 میلیون دلار به دست آورد

Processed with VSCO with hb1 preset

از نظر متخصصین زیبایی پوست، سال 2017 سالی است که در آن «گلاسیه» در حد فرقه‌های مذهبی محبوبیت و طرفدار یافت.

در اواسط ماه سپتامبر، این برند آرایشی که قول پنهان ساختن لکه‌ها را بدون پوشاندن کک‌مک‌ها یا روزنه‌های پوستی می‌دهد، نخستین قلم از محصولات بدن خود را با نام بادی هیرو (Body Hero) به بازار عرضه کرد. آگهی‌های این محصول — که در رسانه‌های اجتماعی و بیلبوردهای سنتی در شهرهای نیویورک و لس‌آنجلس تبلیغ می‌شدند — تصاویر برهنه‌ای را از زنان به نمایش می‌گذاشتند. از سوین کش کانال، بازیکن بسکتبال و دارنده‌ی مدال طلای المپیک گرفته تا کارآفرینی به نام تایلر هانی و مانکن درشت‌هیکلی به نام پالوما السسر، مدل‌های که همه‌ی آن‌ها رنگ و اندازه‌ی متفاوتی داشتند.

طرفداران این برند به همان اندازه‌ی محصولات جدید، مدهوش پیام‌های مبتنی بر تصویر بدنی هستند. این محصولات جدید شامل شستشوی روزانه با روغن و کرم پرفکتینگ می‌شوند. این محصول هفتمین محصول این شرکت بود که امسال به بازار عرضه شد (یعنی هر شش تا هشت هفته یک محصول) و بلافاصله پس از آن نخستین عطر آن به نام «گلاسیه یو» (Glossier You) روانه‌ی بازار شد. امیلی وایس بنیانگذار و مدیرعامل «گلاسیه» عنوان نمود که، «فراگیر بودن نخستین چیزی هست که برای آن ارزش قائل هستیم. ما می‌خواهیم الهام‌بخش باشیم، اما همچنین قصد داریم تا واقع‌بین باشیم ومحصولات آرایشی را در زندگی واقعی نشان دهیم».

تبلیغات بادی هیرو با موفقیت همراه بود: طرفداران با هجوم به رسانه‌های اجتماعی از تبلیغات قدردانی کردند. وایس گفت که با این حال، این شرکت هرگز هیچ دو محصولی را با یک شیوه به بازار عرضه نکرده است – کاری بسیار بزرگ، چرا که این شرکت در عرض سه سال 26 محصول تولید کرد. این شرکت برای ارائه کردن محصول «گلاسیه یو» به بازار، یک ماه قبل از به فروش رساندن این عطر نمونه‌های رایگانی را برای مشتریان ارسال کرد و آن‌ها را تشویق کرد تا درباره‌ی این محصول در رسانه‌های اجتماعی مطلب ارسال کنند.

وایس که هدف او تبدیل کردن برند «گلاسیه» به مانند برند نایک در لوازم آرایشی است بیان کرد که، «تصور می‌کنم امسال از برندی نیش به سمت تبدیل شدن به برندی فرقه‌ای حرکت کرده باشیم. من همیشه این رویا را در سر داشتم که «گلاسیه» تنها یک خط تولید لوازم آرایشی صورت نباشد یا اینکه تنها محصولات مراقبت از پوست را در برنگیرد، بلکه یک شرکت لوازم آرایشی باشد، و تصور می‌کنم که امسال سالی باشد که واقعاً شروع به پیشرفت در جهت دستیابی به این تقدیر کردیم».

 

وایس «گلاسیه» را در سال 2014 به عنوان بخشی از وبلاگ لوازم آرایشی محبوب خود به نام «Into the Gloss» به بازار ارائه کرد. او ارائه‌ی اسرار مراقبت از پوست افراد سرشناس را دنبال کرد و در عین حال شهرت خود را به عنوان متخصص لوازم آرایشی تقویت کرد که صدها محصول را آزمایش و بررسی کرده است. هنگامی که او شروع به ساخت لوازم آرایشی خود کرد، خوانندگان خوش‌باور خود را تبدیل به مشتریان خوش‌باور کرد. «گلاسیه» کار خود را با فروش چهارقلم محصول آغاز کرد که تمام آن‌ها به مراقبت از پوست مربوط می‌شدند: افشانه‌ی صورت، کانسیلر (پنهان کننده)، ضماد پوست و کرم مرطوب کننده‌ی لایه‌بردار.

از آن هنگام این شرکت مستقر در شهر نیویورک ورد زبان — و رنگ لبان — وبلاگ نویسان لوازم آرایشی بوده است. «گلاسیه» از افشای اعداد و ارقام مربوط به درآمد خود خودداری کرد، اما عنوان کرد که از سال 2015 تا 2016 رشد سالانه‌ی 600 درصدی را تجربه کرده است. «گلاسیه» همچنین در سه دور سرمایه‌پذیری طی سه سال بیش از 34 میلیون دلار به دست آورد و بزرگ‌ترین دور خود را که بالغ بر 24 میلیون دلار می‌شد را در نوامبر سال 2016 بست.

سرمایه‌گذاری بر روی محصولات بدن تنها رویداد مهمی نبود که «گلاسیه» امسال به آن دست یافت. برطبق گفته‌ی وایس، این شرکت ارسال محصولات خود به کانادا و بریتانیا را شروع کرد و لندن چهارمین شهری در جهان بود که بیشترین نشست‌ها را در وب‌سایت «گلاسیه» را به خود اختصاص می‌داد (حتی زمانی که محصولات خود را به این شهر ارسال نمی‌کرد). علاوه بر این، «گلاسیه» به برگزاری نمایشگاه سنتی خود در محله‌ی سوهوی شهر نیویورک ادامه داد و برنامه‌ی نمایشی تقریباً یک ساله‌ی خود را گسترش داد که در آن فروشندگان برای دریافت کمیسیون برای فروش محصولات جار می‌زنند.

اما همه چیز بسته‌بندی به رنگ صورتی هزاره‌ی سوم و استیکرهای اموجی نیست. صنعت لوازم آرایشی فضایی عظیم است — نشریه‌ی فوربس گزارش داد که فروش این صنعت ارزشی بالغ بر حدوداً 445 میلیارد دلار دارد — که در تسلط شرکت‌های معروفی مانند لورآل (L’Oré​al) و استی‌لادر (Estée Lauder) قرار دارد. «گلاسیه» که با دیگر برندهای از تولید به مصرف مانند استو اوی (Stowaway) و اونومی (Onomie) رقابت می‌کند، باید خود را متمایز کند. وایس عنوان نمود که، «یکی از وجوه تمایز این شرکت تحویل کالا بنا به درخواست مشتری است. مثلاً وقتی مشتریان یک کرم ضدآفتاب درخواست کردند، «گلاسیه» سال‌ها وقت صرف تولید یک محصول SPF (فاکتور محافظت از نور خورشید) کرد».

و اما در مورد آنچه که بعداً خواهد آمد، وایس در مورد محصولات آینده‌ی این شرکت سکوت اختیار کرد، اما اشاره کرد که «گلاسیه» بر روی حضور دیجیتال خود کار خواهد کرد. وایس گفت، «ما تنها می‌خواهیم مردم را با هر وسیله‌ی کوچکی خوشحال کنیم. به خصوص در زمانی که در آن زندگی می‌کنیم».

 

ترک پاسخ