آمازون بدنبال تامین برق مراکز تحویل کالا از طریق پنل های خورشیدی

آمازون در جدیدترین کنفرانس مطبوعاتی خود به این نکته اشاره نموده که بدنبال تامین برق شمار فزاینده ای از مراکز تحویل کالای خود در اقصی نقاط جهان از طریق پنل های خورشیدی می باشد. در واقع سقف مراکز این نواحی از سیستم های خورشیدی در مقیاس بزرگ استفاده می نمایند.

شرکت آمازون به این نکته اشاره نموده است که 15 مرکز تحویل و طبقه بندی کالاها در اقصی نقاط جهان در سال 2017 از پنل های خورشیدی استفاده نموده که تا 41 مگاوات از برق مورد نیاز در نیوجرسی، کالیفرنیا، مریلند، دلاور، نوادا را تامین نموده ، بر اساس برنامه ریزی تعداد این پنل های خورشیدی تا سال 2020 در اقصی نقاط جهان به 50 مرکز افزایش می یابد.

در چند سال گذشته ، مطالعه شرکت GREENSPACE نسبت به شرکت های پاک اینترنتی نشان داده که آمازون و کسب و کار AWS مبتنی بر فناوری ابری آن هنوز در بسیاری از جنبه ها قابل بهینه سازی بوده ، بر اساس این گزارش :

AWS به شکل مستمر از رقبای خود در خلق اینترنت مبتنی بر انرژی های تجدید پذیر عقب مانده است. این مقدار صرفا در سطح 15 % قرار داشته و از کمترین شفافیت نسبت به تمامی شرکت های در دست ارزیابی برخوردار می باشد.

از سوی دیگر آمازون سطح فعالیت های خود را ارتقا داده و 6 ماه قبل خبر از افتتاح بزرگترین پروژه انرژی تجدید پذیر تا به امروز داده که مزرعه بادی با ظرفیت 253 مگاوات در تگزاس را شامل می شود. این پروژه در سال جاری افتتاح می شود. این طرح جدید عمدتا با هدف تامین برق مراکز داده آمازون انجام گرفته است. آخرین پروژه تامین برق از انرژی خورشیدی با هدف تامین برق قلب فعالیت های مشتری مداری آمازون و عملیات تجاری آن در دست اجرا می باشد.

شرکت به این نکته اشاره داشته که تجهیزات خورشیدی ویژه 80 % نیازهای انرژی سالیانه یک مرکز تحویل کالا را برآورده نموده ، با این حال این سیستم به شکل طبیعی به برهه زمانی سالیانه بستگی داشته و برخی مراکز در مکان هایی قرار گرفته که تابش خورشید در آن ها به مراتب بیشتر بوده ، این شرایط خود یکی از عوامل موجود در طیف گسترده ای از عوامل زیست محیطی محسوب می شود.

با رشد شبکه تحویل ، در پی خلق انرژی تجدید پذیر بیشتر در واحدهای جدید وقبلی در زیرمجموعه های مختلف در اقصی نقاط جهان بوده و همکاری با رهبران تجاری و اجتماعی را تا حد امکان گسترش می دهیم. دیوید کلارک به عنوان نائب رئیس عملیات جهانی شرکت در کنفرانس مطبوعاتی به این نکته اشاره نموده است. مقیاس و فرهنگ کاری در مسیر توسعه پایدار قرار داده شده است. این روال هم برای تجارت-مصرف کنندگان و هم برای محیط زیست مثمرثمر واقع می شود. تنوع در پورتفولیوی انرژی منجر به کاهش هزینه ها و صرفه جویی بیشتر برای مشتریان گردیده لذا نوعی مبادله دوطرف بُرد محسوب می شود.

آمازون تنها شرکتی نبوده که تعهد خویش نسبت به منابع تجدیدپذیر را مطرح نموده است. در ماه نوامبر مایکروسافت از بزرگترین خرید انرژی بادی خود تا به امروز پرده برداشته است. این پروژه شامل تامین 237 مگاوات انرژی در مرکز داده ویومینگ می باشد. یک ماه بعدتر نیز گوگل عملکرد صرفا مبنی بر انرژی های تجدیدپذیر را در مراکز داده و ادارات خود در طول سال جاری مطرح نموده است.

منبع : Venturebeat

ترک پاسخ