کوتاه کننده لینک fi9.ir

مستر فایل | قالب و پلاگین وردپرس

کارت ویزیت لایه باز


چگونه Brexit بر روی استارت آپ های انگلستان تاثیر می گذارد؟

  • با مهدی شمس
  • جمعه , ۸ مرداد ۱۳۹۵

اینطور ممکن است حس شود که اکنون قرن ها است که بریتانیا تصمیم به ترک اتحادیه اروپا گرفته است ، با این حال خیلی از زمانی که من در مراسم هفته تکنولوژی در لندن بودم نمی گذرد،و در آنجا با شرکتها در مورد اینکه چگونه این موضوع می تواند فعالیت آنها  و به طور کلی بخش فناوری را تحت تاثیر قرار بدهد صحبت می کردم.در آن زمان بیشتر صحبت های من برای بقیه به شکل حدس و گمان بود زیرا هر کسی که من با وی در مورد پذیرفتن چیزی که قرار هست برای ما اتفاق بیفتد صحبت کرده بودم به حرف های من باور نداشت.و این نشان می دهد که چقدر ما اشتباه می کردیم.

در روزی رای گیری من حتی تلاش کردم یک رویدادی را با اسپانسری دسترسی آزاد ناشران Hindawi برای توضیح در مورد اینکه چگونه دانشگاه ها،موسسات و شرکت های فناوری می توانند با هم حضور و همکاری داشته باشند اما این قضیه از نظر آنان بسیار خوشبینانه بود.هر شخصی که من با او صحبت می کردم رای بر باقی ماندن انگلیس جزو اتحادیه اروپا داشت و یک احساس عمومی وجود داشت که نتیجه کار نیز همان باقی ماندن کشور در اروپا هست.

دانشگاه ها نیز مانند بخش های فناوری به شدت وابسته به کمک های مالی اتحادیه اروپا هستند، و حرکت آزاد استعدادها دارای تاثیر مثبتی بر روی همکاری های علمی دارد.افزون بر آن، هر چند که ، دستگاه سیاستی بروکسل مسئول پیش برد طرحهای مهمی بود مانند دستوری که اخیرا به صراحت اعلام می کرد که هر پژوهشی که با استفاده از بودجه عمومی انجام شده است باید تا سال ۲۰۲۰ هم قابلیت استفاده مجدد و هم قابلیت در دسترس بودن داشته باشد.

در ملاقات دیگری که به میزبانی موسسه UCL برای رفاه جهانی برگزار شده بود ، سخنران- که به صورت ارتباط ویدئویی از بارسلون با ما صحبت می کرد- با یک اتاقی پر از شهروندان اروپایی در مورد اینکه چگونه پروژه های علوم شهروندی وی می تواند برای مقابله با بحران آلودگی هوا در شهرها موثر باشد صحبت کرد. بودجه این پروژه نیز از طرف کمیسیون اروپا از طریق افق برنامه های ۲۰۲۰ تامین شده بود.

هنگامی که شما شروع به توجه می کنید ، به سادگی متوجه می شوید که چگونه حرف از پول و نفوذ اتحادیه اروپا در همه جا می آید و این چیز خیلی ترسناکی است.

یکی از دلایلی که لندن را تبدیل به جایی جذاب برای استارت آپ ها می کند موقعیت لندن به عنوان دروازه ای برای ورود به بازارهای اروپایی است.

من با برخی از شرکتها در LTW صحبت کردم که در UK Lebanon Tech Hub شرکت کرده بودند – که طرحی برای آغاز همکاری بین بانک مرکزی لبنان و دولت بریتانیا بود – و اکثرا موافق بودند که این یک عاملی است که باید شرکتها در لندن واقع شوند.”ما هم اکنون یک شرکت انگلستانی را ثبت می کنیم و به دنبال افتتاح یک دفتر رسمی در لندن و استخدام نیرو برای آن هستیم”این صحبتهایی بود که توسط کار آفرین لبنانی Fadi Sabbagha بیان شده بود وی موسس و مدیر عامل Borninteractive بود.

پس از صحبتهایی که از نتایج Brexit پدید آمد ، وی به من گفت که  تنها طرح های فوری وی تحت تاثیر قرار نگرفته است، بلکه دسترسی به بازارهای اروپایی نیز که برای شرکت مهم بوده است تحت تاثیر قرار گرفته است.

“ما در حال راه اندازی Easycat هستین که یک پلتفرم است که شما در آن می توانین کاتالوگ های الکترونیکی را ایجاد کنین و آنها را به صورت الکترونیکی نیز در بین فعالیتهای بازارها به اشتراک بگذارید-که به خصوص در اروپا سهم  بزرگی دارد- و یک بخش مهم برای ما است.

Lamice Hourani از طرف UKLTH برای راه اندازی شرکت خودش به نام Parentville پشتیبانی می شد و به من گفته بود که محصولات وی – یک نرم افزار است که والدین شهری را به فعالیت های خانواده های محلی متصل می کند- که ممکن است در کوتاه مدت تاثیر گذار نباشد اما دارای پیامدهایی در مورد آینده و نگرانی هایی در مورد آن بود که این امر با توجه به ادامه رشد آن بود:

ما یک کسب و کار محلی هستیم و در حال حاضر بر روی بازار انگلستان تمرکز کرده ایت ،برای همین من هیچ تاثیر فوری را پیش بینی نمی کنم.یک بخش زیادی از مشتری های ما کسانی هستند که در خارج هستند و ممکن است استخدام استعداد ها سخت تر باشد وقتی که به نفع ما بود که سهم خود را از بازارهای اروپایی نیز داشته باشیم و برای نقش های خاصی نیز از آنجا افرادی را استخدام کنیم.

استخدام افراد در واقع یک موضوع کلیدی است و هر کارآفرینی نیز این موضوع را به شما خواهد گفت.در اکو سیستم “سگ سگ را می خورد” که بیشتر استارت آپ ها در آن راه اندازی و رشد می شوند، به استخدام در آوردن استعداد های درست در هیئت مدیره- به سرعت- می تواند سبب موفقیت یا شکست یک ایده شود.

Haitham Saab مدیر بخش تکنولوژی، که کار شرکت خود را پیرامون این موضوع ساخته است،یک پلتفرمی را ساخته اند که به شرکتها اجازه می دهد که افراد را بر اساس استعدادهایشان در هر جایی از دنیا بر اساس  نیازهای پروژه به استخدام در بیاورد، و در حدود ۵۰ % نسبت به استخدام به صورت محلی بر اساس تقاضای بالای بازاری مثل لندن یا سیلیکون ولی سبب صرفه جویی می شود.

از آنجایی که بسیاری از ما این روزها در خانه کار می کنیم ، بسیاری از استارت آپ ها این روزها حتی دارای یک دفتر نیز نیستند، برای همین این قضیه که شما نباید به خاطرمحدودیت های جغرافیایی فعالیت های خودتان را برای جذب نیروهایی که سبب افزایش رشد کسب و کار شما می شود محدود کنید جا افتاده است.ما الان در یک جامعه جهانی زندگی می کنیم ، که یکی از استدلال های کلیدی کمپین Brexit است که برای بسیاری از مردم گیج کننده به نظر می رسد زیرا آنها به یک واقعیتی باور داشتند که دیگر در زندگی واقعی وجود ندارد.

در حالیکه به صورت فیزیکی ما ممکن هست قادر به  محدود کردن حرکات آزاد مردمی باشیم ، اما خدمات و محصولات همچنان به جاری بودن خودشان ادامه خواهند داد و اقتصادی که توسط این جریانها ایجاد شده است همچنان بی مرز باقی خواهد ماند.

 

 

در اصطلاحات مخصوص فناوری، “خروج” می تواند یک معنی خوب داشته باشد.اغلب به این معنی است که شرکت شما به آن دستاورد تعیین شده رسیده است و این هدف بسیاری از استارت آپ ها است. خروج انگلستان از اتحادیه اروپا ،البته، اینطوری به نظر می رسد که هیچ گونه نتیجه مثبتی برای جامعه کارآفرینی تا کنون نداشته است.

Richard Branson ،که قبلا هشدار داده بود که Brexit می تواند “بدترین تصمیم ممکنی باشد که انگلستان می تواند بگیرد” حال بیان می کند که سرمایه گذاران سرمایه خودشان را از انگلستان پس از رای گیری خارج می کنند.شرکت خود وی با نام Virgin یک سوم از ارزش سهام خودش را از دست داده است و قراردادی را به ارزش ۳۰۰۰ فرصت شغلی بلافاصله پس از رفراندوم لغو کرده است.

Mike butcher هم که سردبیر TechCrunch است نتایج را نگران کننده توصیف کرده است و روز پس از رفراندوم در توئیتر پیغامی را منتشر کرد که طی آن اعلام کرد که سه مورد از استارت آپ ها معاملات خودشان را با سرمایه گذارانشان به دلیل خروج از اتحادیه اروپا از دست داده اند زیرا این بودجه توسط آنها و مشروط به موفق بودن آنها بود.طبق صفحه فیسبوک Butcher بسیاری از کارآفرینان دیگر نیز تجربه اسفناک مشابهی را داشته اند.

البته این موضوع به شکل یک طلسم عذاب آور در بخش فناوری انگلستان نیست.

شهر فناوری اطلاعات لندن همچنان به رشد خودش و ایجاد اشتغال برای کشور ادامه می دهد و یک نقش بزرگ در اقتصاد جهان دیجیتال را ایفا خواهد کرد. اما این قضیه همچنان یک واقعیت است که عضویت در اتحادیه اروپا برای کسب و کار و سرمایه گذاران مزایای بسیاری را ارائه می داده است و این موضوع به طور کامل مشخص نیست که چگونه این عوامل در آینده تغییر می کند با توجه به اینکه کشور همچنان درگیر موضوعاتی است که Brexit برای آنها به وجود آورده است.

با این حال، کاهش شدید ارزش پوند به این معنی است که ارزش پول برای برخی بهتر می شود. من با یکی از کارآفرینان صحبت می کردم و به عنوان مثال، وی به من گفت که یک سرمایه گذار هندی پیشنهاد افزایش میزان سرمایه گذاری خودش به وی داده است زیرا زمان مناسبی برای خرید استرلینگ بوده است .

سکه نقره ای خود را هر کجا که می توانین پیدا کنین بر دارید….

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *