دیجیکالا ، اوج نارضایتی ها در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی شکایات و نارضایتی های مشتریان را به تمام دنیا نشان می دهند . هیچ زمانی حیاتی تراز حال حاضر که در موفقیت یک شرکت تاثیر گذار باشد وجود ندارد.همچنان که مشخصاً مواردی مانند معرفی محصولات جدید یا تزریق پول به شرکت اهمیت فراوانی دارد به همان نسبت حل مشکلات متقاضیان دارای اهمیت بالایی است . تکنولوژی وبه خصوص شبکه های اجتماعی باعث شده اند که توجه به شکایات مشتریان وحل مشکلات آنان دارای درجه اهمیت بالایی باشد.این شبکه ها باعث شده اند که تجارت های مختلف (مشاغل مختلف ) با میکروسکوپ تکنولوژی مشاهده شوند. مشتریان ناراضی تجربیات خود را در کسری از ثانیه و با فشردن یک دکمه (یک کلیک ساده) باهزاران نفر دیگر در میان خواهند گذاشت . در گذشته مشتریانی که با یک شرکت مشکلاتی داشتند (نارضایتی داشتند ) به طور میانگین این نارضایتی را با ۲۰ نفر دیگر از همکاران ، دوستان یا اعضاء خانواده خود در میان می گذاشتند . اما این روزها شبکه های اجتماعی به هر کسی  و در هر جایی این امکان رامی دهند که شکایت و نارضایتی های خود را باتمام مردم دنیا به سادگی و با سرعت در میان بگذارند.

دیجیکالا همزمان با با پیشرفت و گسترش کسب کار خود میزان افزایش میزان نارضایتی مشتریان را نیز با خود همراه داشته است . با بررسی شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام ، در صفجه رسمی این شرکت روزانه صدها کامنت مخرب به ثبت می رسد که دیجیکالا نسبت به آنها بی تفاوت بوده و بخش عمده کامنت ها و نارضایتی ها به صورت دایمی حذف می شوند . عدم ارسال کالا ، ارسال کالا با تاخیر ، ارسال کالا ها به صورت ناقص جزو اولیتهای نارضایتی مشتریان است . از طرفی شکایت مشتریان نسبت به اشغال بودن خطوط پشتیبانی نیز در مرتبه دوم نارضایتی ها می باشد . در کشورهای دیگر همچون آمریکا و فروشگهای آمازون یا والمارت کسب و کارها با این درصد نارضایتی تخریب و افت سهام داشته اند و باید دید در آینده دیجیکالا روند این نارضایتی ها را متوقف خواهد کرد یا بی تفاوت به کار خود ادامه می دهد . این روزها که زمزمه ورود شرکتهای خارجی خارجی پس از تحریم وجود دارد قطعا در صورت ورود شرکتهای همتا و مشابه و نظم و سازماندهی آنها ، تهدید جدی برای کسب کارهای ایرانی بی برنامه خواهند بود .

2 دیدگاه ها

  1. خب روال خیلی طبیعی ای است که در ایران شرکت ها با بزرگ شدن نتونن کنترل خوبی روی اوضاعشون داشته باشن و این به خاطر سیستم مدیریتی قدیمی شونه من خودم تجربه خرید از فروشگاه هایی مثل زنبیل و شیکسون رو داشتم و راضی بودم به نظرم فروشگاه های اینترنتی در ایران دارن خوب بیش می رن اگر این گسترش بیش از حد کار رو خراب نکنه

ترک پاسخ