کوتاه کننده لینک fi9.ir

مستر فایل | قالب و پلاگین وردپرس

کارت ویزیت لایه باز

 • خانه
 • >
 • موضوعات داغ
 • >
 • ۲۱ استارت آپ یونیکورن که در سال ۲۰۱۵ ارزش خود را بیش از دو برابر بالا بردند

۲۱ استارت آپ یونیکورن که در سال ۲۰۱۵ ارزش خود را بیش از دو برابر بالا بردند

 • با سهيل معتمد
 • سه شنبه , ۱۵ دی ۱۳۹۴

بیش از ۱۴۵ شرکت در سیلیکون ولی هستند که ارزششان بالای یک میلیارد دلار می باشد.

از میان آن ها، ۲۱ شرکت توانستند در سال گذشته ارزش خود را بیش از دو برابر سازند.

پایگاه داده سرمایه گذاری ریسک پذیر  CB Insights، بزرگ ترین افزایش ارزش یونیکورن در سال ۲۰۱۵ را پیگیری کرد. (یونیکورن اصطلاحی است که برای شرکت هایی که ارزششان بیش از یک میلیارد دلار است، به کار می رود.)

CB Insights با حسن نیت فهرستی از شرکت هایی که سال گذشته ارزششان بیش از دو برابر شده را ارائه می دهد:

 1. Oscar Health Insurance (بیمه بهداشت و درمان اسکار): ۱۱۹%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۱٫۷۵ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۸۰۰ میلیون دلار

افزایش کلی ارزش: ۹۵۰ میلیون دلار یا ۱۱۹%

این استارت آپ، که در حال تلاش برای متحول کردن صنعت بیمه می باشد، توانست در سال ۲۰۱۵ استارت آپ محبوبی شود. گوگل در ماه دسامبر، ۳۲٫۵ میلیون دلار در اسکار سرمایه گذاری کرد و همین مسئله باعث افزایش ارزش آن تا ۱٫۷۵ میلیارد دلار شد. اسکار به کاربران خود اجازه می دهد تا طی یک تماس تلفنی و به صورت رایگان با پزشک خود صحبت کنند و این اولین شرکت بیمه ای است که به کاربران خود یک ردیاب تناسب اندام می دهد تا به ازای میزان معینی که پیاده روی می کنند به آن ها پاداش دهد.

 1. Nextdoor: 120%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۱٫۱ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۵۵۰ میلیون دلار

افزایش کلی ارزش: ۶۰۰ میلیون دلار یا ۱۲۰%

هدف Nextdoor، جمع کردن دوباره همسایگان و هم محله ای ها، دور هم می باشد. از آن جا که هر شخص چند شبکه اجتماعی دارد، Nextdoor هم یک شبکه اجتماعی جدید ایجاد کرده که افراد فقط با آدرس فیزیکی خود می توانند عضو آن شوند. (کارت پستالی همراه با یک کد برای ورود به سیستم به صندوق پستی شما ارسال می شود.) در ماه مارس، این شرکت توانست ۱۱۰ میلیون دلار جمع آوری کند و ارزش خود را به ۱٫۱ میلیارد دلار برساند و همچنین سطح یونیکورن خود را نیز بالا ببرد.

 1. Pinterest: 120%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۱۱ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۵ میلیارد دلار

افزایش کلی ارزش: ۶ میلیارد دلار یا ۱۲۰%

این استارت آپ کار خود را با فروش تبلیغات در مزایده شروع کرد تا از طریق پلتفرم نشانه گذاری تصویری اش نیز کسب درآمد کند، اما Pinterest امسال برای متقاعد کردن سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری جهت دو برابر کردن ارزش خود تا ۱۱ میلیارد دلار، نیازی به طرح تجاری موجود نداشت.

 1. Avant: 129%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۲ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۸۷۵ میلیون دلار

افزایش کلی ارزش: ۱٫۱۲۵ میلیارد دلار یا ۱۲۹%

در حالی که استارت آپ ها سعی می کنند راه جدیدی برای قرض گرفتن پول از مردم پیدا کنند، Avant بزرگ ترین افزایش ارزشی در میان استارت آپ های موجود را بدست آورد. این استارت آپ توانست در سپتامبر سال ۲۰۱۵ از طریق سرمایه گذاران موجود خود، ۳۲۵ میلیون دلار بدست آورد.

 1. Sprinklr: 134%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۱٫۷ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۵۰۰ میلیون دلار

افزایش کلی ارزش: ۶۷۰ میلیون دلار یا ۱۳۴%

مدیر عامل استارت آپ Sprinklr به ژورنال وال استریت گفت که دو برابر شدن ارزش این شرکت محافظه کارانه بود. این استارت آپ در ماه مارس، به دور جدیدی از بودجه که آن را وارد باشگاه یونیکورن می کرد، نزدیک شد. این شرکت به برندهای تجاری مثل مک دونالد کمک می کند تا از طریق ورود به Sprinklr، بتوانند هزاران اکانت شبکه اجتماعی خود مثل فیس بوک، اینستاگرام یا توییتر را در یک جا مدیریت کنند، تا این که هر کدام را به صورت جداگانه چک کنند.

 1. Domo Technologies: 142%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۲ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۸۲۵ میلیون دلار

افزایش کلی ارزش: ۱٫۱۷۵ میلیارد دلار یا ۱۴۲%

استارت آپ مدیریت مبتنی بر یوتا، در چهار سال گذشته به صورت پنهانی و چراغ خاموش کار می کرد، اما بر اساس نرخ اجرایش، با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری سری D و ارزش ۲ میلیارد دلاری به روی صحنه آمد.

 1. FanDuel: 150%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۱ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۴۰۰ میلیون دلار

افزایش کلی ارزش: ۶۰۰ میلیون دلار یا ۱۵۰%

FanDuel، برای این که آخرین تیرش را قبل از تعطیلی ایالت های متعدد، به بانک بزند و ارزش ۱ میلیارد دلاری را بدست آورد، یک موج ورزشی فانتزی راه انداخت. این شرکت توانست در ماه جولای از KKR، شرکت سرمایه گذاری گوگل و تام وارنر، ۲۷۵ میلیون دلار بدست آورد، اما برای این که از لحاظ حقوقی شهرت بیشتری کسب کند باید از برخی از این موارد می گذشت.

 1. Slack Technologies: 150%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۲٫۸ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۱٫۱۲ میلیارد دلار

افزایش کلی ارزش: ۱٫۶۸ میلیارد دلار یا ۱۵۰%

Slack، یک اپلیکیشن چت در زمینه کاری و محبوب است که در اکتبر گذشته توانست ۱۲۰ میلیون دلار کسب کند و ارزش خود را به ۱٫۱۲ میلیارد دلار برساند. شش ماه بعد، ۱۶۰ میلیون دلار دیگر بدست آورد و ارزشش هم به ۲٫۸ میلیارد دلار رسید. Fortune’s Dan Primack می گوید که آن ها به پول بیشتری نیاز نداشتند، اما بدست آوردن پول در زمانی که کار راحتی است خوشحال کننده است و برای رکود اقتصادی در سال ۲۰۱۶ نیز مثل تجدید روحیه و احیا عمل می کند.

 1. Coupang: 150%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۵ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۲ میلیارد دلار

افزایش کلی ارزش: ۳ میلیارد دلار یا ۱۵۰%

SoftBank بعد از مشاهده موفقیت سرمایه گذاری در سایت علی بابا، پولش را به سمت Coupang برد که یک سایت خرد فروشی کره ای با سرعت رشد بالا می باشد و ارزشش در حال حاضر ۵ میلیارد دلار است.

 1. Airbnb: 155%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۲۵٫۵ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۱۰ میلیارد دلار

افزایش کلی ارزش: ۱۵٫۵ میلیارد دلار یا ۱۵۰%

شرکت اجاره خانه Airbnb ، افزایش بودجه ۱٫۵ میلیارد دلاری اش در ماه دسامبر را تأیید کرد و با ارزش جدید ۲۵٫۵ میلیارد دلاری خود توانست رتبه سومین شرکت با ارزش سهام خصوصی دنیا را بدست آورد.

 1. Lyft: 158%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۲٫۵ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۹۷۰ میلیون دلار

افزایش کلی ارزش: ۱٫۵۳ میلیارد دلار یا ۱۵۸%

بعد از این که شرکت ژاپنی راکوتن در Lyft سرمایه گذاری کرد، رقیب Uber به صورت ناگهانی به ارزش ۲٫۵ میلیارد دلاری رسید. هنوز هم شایعه ارزش ۶۰ میلیارد دلاری پشت سر Uber وجود دارد، اما با این حال، این اعداد و ارقام بالا هم برای شرکت هایی که در حال رقابت آرام با شرکت های بین المللی هستند، یک جنگ تمام عیار محسوب نمی شود.

 1. Vox Media: 163%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۱ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۳۸۰ میلیون دلار

افزایش کلی ارزش: ۶۲۰ میلیون دلار یا ۱۶۳%

وقتی که شرکت های رسانه ای روی شرکت دیگری سرمایه گذاری می کنند، یک یونیکورن و یا یک افسانه پدید می آید. NBC Universal روی Vox Media، ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرد و ارزشش را به سمت پیوستن به باشگاه یونیکورن هل داد و باعث شد ارزشش فراتر از ۳۸۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۴ برود.

 1. Docker: 168%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۱٫۰۷ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۴۰۰ میلیون دلار

افزایش کلی ارزش: ۶۷۰ میلیون دلار یا ۱۶۸%

این شرکت در ماه آوریل، زمانی که یک بودجه ۹۵ میلیون دلاری را تضمین می کرد، برای استارت آپ هایی که طبق گزارشات ارزششان را به بالای ۱ میلیارد دلار رسانده اند، یک منبع ذخیره سازی ایجاد کرد.

 1. Quikr: 194%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۱ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۳۴۰ میلیون دلار

افزایش کلی ارزش: ۶۶۰ میلیون دلار یا ۱۹۴%

گزارش شده که در ماه آوریل این سایت طبقه بندی شده با رشد سریع و با بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری، به صورت نامحسوس از Mumbai به سمت یونیکورن شدن رفته است. طبق همین گزارش، این بودجه ارزش این استارت آپ را به ۱ میلیارد دلار رسانده و باعث شده تا امسال تبدیل به یکی از با ارزش ترین استارت آپ هایی باشد که از سوی هند وارد عرصه می شود.

 1. Credit Karma: 250%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۳٫۵ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۱ میلیون دلار

افزایش کلی ارزش: ۲٫۵ میلیارد دلار یا ۲۵۰%

این استارت آپ در عرض نه ماه ارزش خود را سه برابر کرد، علاوه بر آن در ماه جون نیز ۱۷۵ میلیون دلار دیگر سرمایه سری D کسب کرده بود.

 1. Tanium: 289%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۳٫۵ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۹۰۰ میلیون دلار

افزایش کلی ارزش: ۲٫۶ میلیارد دلار یا ۲۸۹%

استارت آپ امنیتی Tanium، اعلام کرد که اوایل امسال ۵۲ میلیون دلار بدست آورده است. تکنولوژی این استارت آپ برای شرکت ها و سرمایه گذاران جذاب است: Tanium به ادمین های IT کنسولی می دهد که به آن ها آن چه که در کل کامپیوترهای سازمان رخ می دهد را گزارش می دهد. ۵ ماه بعد، Tanium 120 میلیون دلار دیگر بدست آورد و ارزش خود را به بیش از دو برابر رساند.

 1. Blue Apron: 300%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۲ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۵۰۰ میلیون دلار

افزایش کلی ارزش: ۱٫۵ میلیارد دلار یا ۳۰۰%

در سه سال گذشته، سه نفر آمدند و یک شرکت تحویل غذا را تبدیل به تجارت ۲ میلیارد دلاری کردند. در ماه جون، این شرکت اعلام کرد که با رهبری  Fidelity توانسته، ۱۳۵ میلیون دلار بدست آورد و ارزش شرکت را به ۲ میلیارد دلار در دور سری D برساند.

 1. TransferWise: 320%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۱٫۰۰۸ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۲۴۰ میلیون دلار

افزایش کلی ارزش: ۷۶۸ میلیون دلار یا ۳۲۰%

سرویس انتقال پول نظیر به نظیر لندن توانسته از طریق Andreessen Horowitz، ۵۸ میلیون دلار بدست آورد. مدیر عامل،  Taavet Hinrikusگفته است که علاقه Andreessen Horowitz در TransferWise نشان دادن چگونگی مختل شدن خدمات مالی می باشد. نفوذ ارائه دهندگان موروثی بازار برای مدت طولانی، باعث شد تا بتوانند مشتریان را در زمینه پرداخت هزینه های هنگفت خدمات پایه تبادل ارز، فریب دهند.

 1. Ola Cabs: 400%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۵ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۱ میلیارد دلار

افزایش کلی ارزش: ۱ میلیارد دلار یا ۴۰۰%

رقیب هندی Uber، Ola Cabs، توانست با سرمایه گذاری از جانب DST Global، یک بودجه ۵۰۰ میلیون دلاری بدست آورد و ارزش خود را به ۵ میلیارد دلار برساند. این شرکت در بیانیه ی در مورد بودجه اش گفته که در حال حاضر در حال رسیدگی به درخواست های روزانه بالای یک میلیون دلار می باشد.

 1. ContextLogic (a.k.a. Wish): 650%

ارزش سال ۲۰۱۵: ۳ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۴۰۰ میلیون  دلار

افزایش کلی ارزش: ۲٫۶ میلیارد دلار یا ۶۵۰%

اپلیکیشن Wish که یک اپلیکیشن خرید در تلفن همراه است، متعلق به ContextLogic می باشد و طبق گزارشات در تابستان امسال توانسته ۵۰۰ میلیون دلار بدست آورد و ارزش خود را به ۳ میلیارد دلار برساند. گرچه شایعاتی مبنی بر رد پیشنهاد ۱۰ میلیارد دلاری از جانب این شرکت وجود دارد، اما این شرکت قبلاً توانسته بود تنها ۷۵ میلیون دلار بدست آورد.

 1. Zenefits: 800 %

ارزش سال ۲۰۱۵: ۴٫۵ میلیارد دلار

ارزش سال ۲۰۱۴: ۵۰۰ میلیون  دلار

افزایش کلی ارزش: ۴ میلیارد دلار یا ۸۰۰%

شرکت منابع انسانی Zenefits، در سال ۲۰۱۵ حتی با رعایت استاندادهای سیلیکون ولی، رشد برق آسایی داشت. این شرکت در سال ۲۰۱۴، ۶۶٫۶ میلیون دلار کسب کرد و ارزشش به ۵۰۰ میلیون دلار رسید. در ماه می گذشته هم شرکت اعلام کرد که ۵۰۰ میلیون دلار دیگر بدست آورده و ارزشش به بیش از ۴٫۵ میلیارد دلار رسیده است. مدیر عامل Zenefits، پارکر کنارد، گفته است که اگر در ساعت دیگری مجبور به ترک شرکای سرمایه گذاری می شد، ممکن بود ارزش شرکت پایین تر بیاید. اما در همان ساعت، یک اتفاق شگفت انگیز افتاد و Fidelity پیشنهاد سرمایه گذاری ۴٫۵ میلیارد دلاری را داده است، که این کار باعث محکم شدن جایگاه Zenefits  در عنوان بزرگ ترین افزایش ارزش شرکت در سال شده است.

 

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *