آلفابت کارهای درست را انجام خواهد داد، همان طور که گوگل از شیطان بودن اجتناب می کند

شیطان نباش” بخشی از خط مشی گوگل بود و اغلب در مواقعی که منتقدان مسیری که شرکت در آن گام بر می داشت را دوست نداشتند، بازسازی می شد. آلفابت رسماً در روز جمعه متولد شد و خط مشی گوگل را به “کارهای  درست را انجام بده” تغییر داد.

مهم است که به این مسئله توجه کنیم که گوگل خط مشی `شیطان نباش` را حفظ کرده است. همچنین ما باید به یاد داشته باشیم که آلفابت از همان ذهنی که گوگل را خلق کرده متولد شده است و احتمالاً موضع اخلاقی مشابهی هم خواهد داشت.

 

پس معنای این عبارت برای من و شما چه می تواند باشد؟ به این معناست که وقتی آلفابت برخی استارت آپ هایی را که تا بحال در مورد آن ها نشنیده اید را می خرد، همه سرخط خبرها به این شعار جدید ختم می شوند: “آیا آلفابت در کسب و کارها `کارهای درست را انجام می دهد` (هر استارت آپ قدیمی)؟”

اما در واقع این شعار و یا ضرب المثل نشان دهنده شروعی تازه برای آلفابت است. همان طور که روزنامه وال استریت زیرکانه به آن پرداخت، “رمز آلفابت به اصول اولیه آن وابسته است: اجتناب از تضاد منافع، حفاظت از امانت و اطاعت از قانون.” به شوخی می توان گفت که به نظر می رسد اجتناب از تضاد منافع دلیل وجود آلفابت است.

Nest مثال خوبی در این زمینه است. گوگل با خرید Nest دگرگون شد و از بسیاری از ناملایمات همراه با شرکت های جستجویی که از آن چه در خانه شما اتفاق می افتاد آگاه بودند، رها شد.

پس در واقع Nest تحت نظر آلفابت در آمد و طولی نخواهد کشید که با استقلالش از گوگل به آن ضربه خواهد زد. همان طور که برای علوم طبیعی اتفاق می افتد.

هر دوی آن ها در حال حاضر به گوگل خدمت می کنند، اما این نشان دهنده تنوع آلفابت است. این یک حرکت هوشمندانه تبلیغاتی تند و آتشین است- گوگل بیشتر به کدام یک متکی است.

برای Nest و علوم طبیعی و همچنین برای آلفابت و همه زیر مجموعه هایش کارهای درستی برای انجام دادن بود؛ آلفابت هر آن چه برای شرکت درست است را انجام خواهد داد. همیشه آخرین کاربر مورد توجه قرار می گیرد، اما شرکت می خواهد اولین را خطاب قرار دهد.

مترجم : مهدی شمس

منبع : TNW

ترک پاسخ